Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak firmy mogą wykorzystać platformy oparte na technologii, aby stworzyć silną bazę klientów

Jak firmy mogą wykorzystać platformy oparte na technologii, aby stworzyć silną bazę klientów

Marketing zorientowany na klienta jest jedną z najbardziej dochodowych form reklamy, z jakich mogą korzystać firmy. Korzystanie z platform internetowych do interakcji z klientami, pomagania im w zaspokajaniu ich potrzeb i tworzenia silnej więzi między firmą a konsumentem to świetne sposoby na zwiększenie bazy klientów.

1. Korzystanie z Platformy Danych Klienta

Świat opiera się na technologii i nie ma co do tego wątpliwości. Istnieje tysiąc sposobów, na jakie firma może wykorzystać platformy technologiczne do powiększania bazy klientów. Jednym z przykładów platformy technologicznej, która może pomóc branży obsługi klienta biznesowego, jest Oprogramowanie w pakiecie platformy danych klienta, który działa jako centralny węzeł, w którym gromadzą się wszystkie Twoje dane z różnych źródeł, takich jak e-maile, media społecznościowe, bazy danych itp. Dzięki temu firmy mogą mieć omnichannelowy obraz swoich klientów.

Firmy dążą obecnie do transformacji cyfrowej, czyli procesu zmiany modelu biznesowego z zorientowanego na produkt na zorientowany na klienta – co jest kluczowym celem marketingu CDP. Możliwość odpowiedniego wykorzystania technologii pozwala oddziałom obsługi klienta na większe dotarcie do klientów w celu zwiększenia ich zaangażowania. Tutaj w grę wchodzą CDP. Dzięki CDP istnieją nieograniczone możliwości znajdowania spostrzeżeń, które mogą pomóc w tworzeniu lepszych produktów lub zwiększeniu sprzedaży.

2. Korzystanie z mediów społecznościowych

Nie ma wątpliwości co do siły mediów społecznościowych, jeśli chodzi o dotarcie do docelowej grupy odbiorców. Tworzenie stron, zamieszczanie ciekawych treści lub promocje reklamowe to świetne sposoby, aby mieć pewność, że Twoja firma pozostanie w kontakcie z obserwatorami online. Zarządzanie profilami w sieciach społecznościowych pozwala lepiej określić, czego chcą użytkownicy, dzięki czemu będą wracać po więcej. Korzystanie z narzędzi natywnych dla każdej platformy jest ważne w śledzeniu analiz i generowaniu wyników od klientów, którzy pozytywnie zareagowali na Twoją markę w Internecie.

3. Wykorzystanie platform opartych na technologii do stworzenia silnej bazy klientów

Wiele firm korzysta z platform, które umożliwiają im bezpośrednią komunikację z klientami, aby pomóc im znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie dowolnego problemu. Wiele firm wykorzystuje te narzędzia jako alternatywy dla CRM ze względu na ich zwiększoną wydajność i obniżone koszty w porównaniu z tradycyjnym oprogramowaniem CRM używanym przez firmy na większą skalę.

Narzędzia te umożliwiają także kontakt z użytkownikami na poziomie indywidualnym, co pozwala na tworzenie bardziej dopasowanych komunikatów, lepsze zapoznanie się z rynkiem i lepsze zrozumienie, czego oczekują od Twojego biznesu. Chociaż ustanowienie tego silnego połączenia może być świetne dla firm, nie zawsze jest korzystne dla użytkowników końcowych, którzy czasami otrzymują więcej spamu, niż by sobie tego życzyli.

4. Korzystanie z Chatbotów

A chatbota to program komputerowy, który wchodzi w interakcję z ludźmi za pośrednictwem Internetu, zwykle za pośrednictwem usług czatu – takich jak Facebook Messenger, WeChat lub Google Hangouts. Funkcje tego oprogramowania są zmienne, ale często obejmują szybkie odpowiedzi na pytania, automatyczne zamawianie i planowanie postów w mediach społecznościowych.

Choć obecnie każdy może łatwo założyć swój własny profil w mediach społecznościowych, wystarczy przesłać kilka zdjęć i wypełnić sekcję „O mnie”, aby inni pamiętali o Twoim istnieniu. W tym miejscu utworzenie własnego chatbota może naprawdę pomóc Ci wyróżnić się na tle innych profili; jeśli klienci chcą szybko uzyskać przydatne informacje o Twojej firmie lub produktach, najpierw znajdą Cię w komunikatorach! Oto kilka przykładów tego, jak chatbot może wnieść wartość dodaną do firmy:

  • Zamawianie i planowanie – umożliwienie klientom rezerwacji wizyt, zamówienia produktów czy sprawdzenia stanu zapasów w dogodnym dla nich momencie daje przewagę nad konkurencją.
  • Marketing – chatboty mogą przeprowadzać ankiety wśród klientów, rejestrować opinie, przyjmować zamówienia, a nawet wysyłać spersonalizowane wiadomości promocyjne.
  • szybkie odpowiedzi – jeśli klient potrzebuje szybkiej odpowiedzi na pytanie dotyczące linii produktów Twojej firmy, dlaczego miałby czekać, aż pracownik się o niego dowie? Prosta funkcja wyszukiwania na Twojej platformie chatbota sprawi, że wszystkie te informacje będą dostępne dla klientów, gdy będą ich potrzebować!
  • Spełnianie unikalnych potrzeb klientów – przy tak dużej ilości danych dostępnych online, kontakt osobisty jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Chatbot może wykorzystywać te informacje, aby odpowiadać na zapytania klientów, polecać produkty i udzielać spersonalizowanych rekomendacji w oparciu o ich preferencje dotyczące danych.

Na tym nie kończą się korzyści; wiele firm zwraca się do chatbotów, aby pomóc im w obsłudze klienta. Czas, jaki klienci spędzają na oczekiwaniu na odpowiedzi online, jest prawie zawsze frustrujący; jeśli klienci będą wiedzieć, że odpowiedź jest w zasięgu krótkiej wiadomości, będą znacznie bardziej skłonni do zakupu Twojego produktu! Istnieje kilka innych zastosowań chatbotów w marketingu – nie ograniczają się one do samego składania zamówień i planowania! Niezależnie od tego, czy chcesz zaoferować coś tak prostego, jak często zadawane pytania, czy spersonalizowane sugestie dotyczące produktów, chatboty mogą ulepszyć Twój biznes, rozwijając silne relacje z klientami. Chatboty nie służą jednak tylko do szybkiego reagowania; jeśli chcesz korzystać z tej innowacyjnej technologii, musisz wybrać odpowiednią platformę.

biznes

Świat opiera się na technologii i nie ma co do tego wątpliwości. Istnieje tysiąc sposobów, na jakie firmy mogą wykorzystywać platformy technologiczne do powiększania bazy klientów. Każda firma ma swoje unikalne potrzeby operacyjne, a znalezienie platformy, która najlepiej je spełnia, pomoże w rozwoju i wzmocnieniu bazy klientów.