Jak grać w The Legend of Zelda na PC

Nawet jeśli nie zidentyfikujesz się jako gracz, istnieje spora szansa, że ​​słyszałeś o „The Legend of Zelda /”. Jest to jedna z najbardziej udanych i komercyjnych serii gier wideo w historii, odradzająca dziewiętnaście wpisów i różne obroty -offs. Ponadto The Legend of Zelda pojawiła się w innych mediach, takich jak komiksy, telewizja i wiele innych. Od czasu premiery oryginalnej gry w 1986 roku, była to znacząca i wpływowa seria, w której wiele tytułów z serii uznawano za jedne z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

Co to jest The Legend of Zelda?

Jeśli nigdy nie grałeś żadnego wpisu w serii The Legend of Zelda, być może zastanawiasz się, o co tyle zamieszania. Seria jest klasyfikowana jako gra przygodowa z elementami RPG. W grze gracze przejmują kontrolę nad bohaterem o imieniu Link, który często ma za zadanie uratować świat przed wieloma potężnymi antagonistami.

Zelda Ganon

Z biegiem lat pojawiło się wiele dodatków i udoskonaleń serii, ale w każdym wpisie pozostały główne elementy rozgrywki. Gry są często ciężkie w eksploracji, z rozwiązywaniem łamigłówek i sekwencjami akcji wrzuconymi do miksu. Co więcej, gry nagradzają graczy za udział w zadaniach pobocznych, często w postaci przydatnych przedmiotów, takich jak broń lub klucze umożliwiające dostęp do nowych obszarów.

Czy The Legend of Zelda jest dostępna na PC?

Legend of Zelda została opracowana i wydana przede wszystkim przez Nintendo, a podstawowa seria gier została opracowana wyłącznie na sprzęt Nintendo, w tym zarówno konsole domowe, jak i przenośne.

Zelda Nes

Niestety, Nintendo nigdy nie opracowało oryginalnej gry Zelda na PC. Ponadto Nintendo odmówiło przeniesienia żadnej z istniejących gier z serii Zelda na PC. Oznacza to, że gracze na PC, którzy chcieliby wypróbować grę Zelda, muszą najpierw zdobyć konsolę Nintendo.

Jak grać w The Legend of Zelda na PC

Rpi Fan General

Na szczęście to, że Nintendo nie wydało oficjalnie żadnych gier Zelda na PC, nie oznacza, że ​​nie można w nie grać na PC. W serii obejmującej 19 tytułów w ciągu trzydziestu trzech lat każda gra Zelda będzie miała własne wymagania systemowe. Z tego powodu, w które gry Zelda można grać, w dużej mierze zależy od specyfikacji komputera. Dlatego mocniejszy komputer jest bardziej skłonny do uruchamiania nowszych gier z tej serii.

Witryny do przesyłania strumieniowego NES

Istnieje wiele stron internetowych, na których znajdują się stare gry retro, w które można grać bezpośrednio w przeglądarce. Wiele z tych stron oferuje klasyczne gry Nintendo, w tym wiele tytułów z serii Zelda. Oczywiście legalność tych stron jest w powietrzu. Nintendo ma reputację dość surowej, jeśli chodzi o ich starsze tytuły. Wynika to głównie z faktu, że wiele z tych tytułów można kupić cyfrowo. Nintendo agresywnie atakuje te witryny i zmusza je do usuwania gier, które ich zdaniem naruszają prawa autorskie.

Zelda Nescontroller

Ponadto istnieją inne poważne wady tych witryn przesyłania strumieniowego. Wiele z nich jest „darmowych”. Oczywiście często oznacza to, że będziesz musiał poradzić sobie ze znaczną liczbą reklam i wyskakujących okienek. Ponadto będziesz ograniczony do tytułów Zelda, w które możesz grać. Ponieważ będziesz grał w przeglądarce, nie spodziewaj się, że zagrasz w tytuły poza epoką 16-bitową. Wreszcie, wiele z tych stron korzysta z Flash Playera do uruchamiania gier. Niestety, Flash ma kilka problemów bezpieczeństwa, od gromadzenia danych po instalację złośliwego oprogramowania typu backdoor.

Współzawodnictwo

Emulowanie tytułów Zelda to najlepszy sposób na odtwarzanie ich na PC. Aby to zrobić, potrzebujesz dwóch rzeczy: emulatora i pliku ROM. Emulator to oprogramowanie naśladujące oryginalny sprzęt konsoli do gier wideo. Dlatego jeśli chcesz zagrać w oryginalną grę Legend of Zelda, potrzebujesz emulatora NES. Oprócz emulatora będziesz także potrzebować pamięci ROM gry. Dzięki tym dwóm rzeczom możesz grać praktycznie dowolny tytuł.

Zelda Nescart

Emulatory są rozwijane i utrzymywane przez silną społeczność entuzjastów. Zdecydowana większość dostępnych emulatorów jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​można je pobrać i używać bezpłatnie. ROMy to jednak inna historia. ROM-y zajmują rodzaj legalnej szarej strefy. To powiedziawszy, ogólny konsensus jest taki, że pobieranie ROM jest nielegalne, jeśli tak naprawdę nie jesteś właścicielem gry. Pomyśl o tym jak o piractwie filmowym. Jeśli więc zastanawiasz się nad grą w grę Zelda na komputerze PC, przed pobraniem ROM pobierz kopię gry.

Których emulatorów potrzebuję?

Seria Legend of Zelda istnieje już od dawna. W rezultacie tytuły z tej serii pojawiły się na praktycznie każdej konsoli opracowanej przez Nintendo. Poniżej wymienimy każdą grę Zelda, wraz z emulatorem, w którym zalecamy grać.

Note: dla każdej konsoli dostępnych jest wiele emulatorów. Emulatory, które wymieniliśmy poniżej, zostały wybrane ze względu na ich prostą konfigurację i łatwość użycia.

System rozrywki Nintendo

Emulator: Nestopia

The Legend Of Zelda Nes

Dostępne gry:

 • The Legend of Zelda
 • Zelda II: The Adventure of Link

System rozrywki Super Nintendo

Emulator: SNES9x

Zelda Link Past

Dostępne gry:

 • The Legend of Zelda: A Link to the Past

Gameboy / Gameboy Color / Gameboy Advance

Emulator: VBA-M

Zelda Minish

Dostępne gry:

 • Przebudzenie linku
 • Oracle of Seasons / Oracle of Ages
 • Cztery miecze
 • Czapka Minisha

Nintendo 64

Emulator: Project64

Zelda Ocarina

Dostępne gry:

 • Ocarina Czasu
 • Maska majora

Gamecube / Wii

Emulator: Delfin

Zelda Windwaker

Dostępne gry:

 • The Wind Waker
 • Księżniczka Zmierzchu
 • Miecz ku niebu

Nintendo DS

Emulator: DeSmuME

Zelda Phantom

Dostępne gry:

Nintendo 3ds

Emulator: Citra

Zelda Linkbetween

Dostępne gry:

Wii U

Emulator: Cemu

Oddech Zelda

Dostępne gry:

Co sądzisz o serii The Legend of Zelda? Czy grałeś w któryś z tytułów na komputerze? Które emulatory wolisz? Daj nam znać w komentarzach!

Czy ten artykuł jest przydatny?

Przewodnik po grach na PC

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »