Jak grać w YouTube Lista odtwarzania w VLC

Czy wiesz, że możesz grać YouTube filmy w odtwarzaczu VLC? Jeśli nie, omówiliśmy ten temat jakiś czas temu. Krótko mówiąc, możesz karmić VLC a YouTube link i odtworzy go dla Ciebie.

Ale co, jeśli chcesz odtworzyć więcej niż jeden film? Co jeśli chcesz odtworzyć całą listę odtwarzania? Trochę trudno jest przekonać VLC do odtwarzania listy odtwarzania i wymaga trochę modyfikacji. Jednak po skonfigurowaniu możesz sprawić, że gra VLC będzie działać w całości YouTube same listy odtwarzania.

Korzyści z używania VLC do gry YouTube Lista odtwarzania

Grając playlistę YouTube na VLC, nie musisz tego robić YouTube strona otwarta w przeglądarce. Pozwól, aby filmy działały w VLCm, a jeśli nie chcesz ich oglądać, po prostu zminimalizuj VLC i słuchaj muzyki.

Po drugie, wideo nie wyświetla się podczas odtwarzania w VLC. To świetny sposób na oglądanie filmów bez konieczności bycia YouTube Subskrybent premium.

Pobieranie potrzebnych plików

Przede wszystkim warto pobieranie VLC jeśli jeszcze tego nie masz. Jeśli tak, upewnij się, że wszystko jest aktualne. Aby to zrobić, kliknij „Pomoc”, a następnie „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

Aktualizacja list odtwarzania VLC

Teraz, gdy masz aktualną wersję VLC, możesz grać w pojedynkę YouTube filmy. Aby odtworzyć całą listę odtwarzania, będziemy musieli dostosować VLC za pomocą dodatku.

Dodatek, którego będziemy używać, nazywa się Lista odtwarzania na Youtube i pozwala nam ładować całe listy odtwarzania jednocześnie. Jednak w chwili pisania tego dodatku ten nie współpracuje zbyt dobrze z VLC. Na szczęście, ktoś zakodował specjalną wersję playlisty YouTube który działa z bieżącą wersją VLC. Jeśli pierwszy link nie działa, wypróbuj drugi.

Używając YouTube Dodatek do listy odtwarzania

1. Pobierz plik dodatku listy odtwarzania Youtube na pulpit. Plik powinien mieć rozszerzenie .lua.

2. Przenieś plik dodatku do folderu listy odtwarzania VLC. Oto jego lokalizacja dla różnych systemów operacyjnych:

  • Windows (wszyscy użytkownicy): / ProgramFiles / VideoLAN / VLC / lua / playlist
  • Windows (bieżący użytkownik):% APPDATA% vlc / lua / playlist
  • Linux (wszyscy użytkownicy): / usr / lib / vlc / lua / playlist /
  • Linux (bieżący użytkownik): ~ / .local / share / vlc / lua / playlist /
  • macOS (wszyscy użytkownicy): /Applications/VLC.app/Contents/MacOS/share/lua/playlist/

Jeśli katalog nie istnieje, utwórz go.

3. Gdy plik znajdzie się na swoim miejscu, otwórz VLC i przejdź do „Narzędzia -> Wtyczki i rozszerzenia”. Powinieneś zobaczyć, że dodatek został pomyślnie zainstalowany. Jeśli nie, sprawdź dokładnie folder, w którym jest umieszczony.

Zainstalowano dodatek z listy odtwarzania Youtube

4. Naciśnij Ctrl + N. Pojawi się okno z prośbą o adres URL. Teraz możesz nakarmić go albo adresem URL filmu na liście odtwarzania, albo linkiem do samej listy odtwarzania. ZA YouTube adres URL listy odtwarzania powinien zawierać „& list =” w adresie URL, a następnie losowe litery i cyfry.

Po naciśnięciu klawisza Enter funkcja VLC powinna automatycznie zapełnić listę odtwarzania YouTube filmy!

Lista odtwarzania VLC

Czy to pobiera filmy?

To tak naprawdę nie pobiera list odtwarzania, które podajesz do VLC. Zamiast tego VLC przesyła strumieniowo, podobnie jak po kliknięciu przycisku odtwarzania na YouTube wideo. W związku z tym musisz pozostać online, aby playlista działała. Jeśli przejdziesz do trybu offline, VLC zacznie zgłaszać błędy, że nie może znaleźć adresu URL każdego filmu.

Niech gra muzyka

Podczas gdy VLC może natywnie grać pojedynczo YouTube filmy, potrzebuje trochę pomocy dla całych list odtwarzania. Na szczęście istnieje bardzo przydatny dodatek, który można zainstalować, dzięki czemu dodawanie list odtwarzania jest dziecinnie proste.

Czy uważasz, że ta funkcja powinna być podstawą VLC? Daj nam znać poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?