Jak gracze eSports zarabiają pieniądze (jak możesz to zrobić)

Branża gier komputerowych rozwija się obecnie bardziej niż kiedykolwiek. Podobnie jak w przypadku każdej innej niszy w branży cyfrowej, wykresy rynku gier rosną z każdym rokiem. Coraz więcej branż dołącza do tego rynku, a liderzy również się zmieniają. Jeśli tylko mówimy o roku 2019, przychody z Rynek eSports uderzył $1.1 Miliard.

Jak gracze eSports zarabiają pieniądze (jak możesz to zrobić) 1

Chociaż w branży jest wielu interesariuszy, w tym firmy zajmujące się tworzeniem gier, organizatorzy wydarzeń, dostawcy usług, ale zespoły i gracze eSports są jak sportowcy z olimpiady. Warto zadać pytanie, ile zarabiają na e-sporcie?

Krótka odpowiedź, wystarczająca do luksusowego życia.

Aby uzyskać szczegółową odpowiedź na to pytanie, sięgnijmy głęboko i poznaj przykłady ludzi zarabiających najwięcej na konkursach eSport, a na końcu, jak zarabiają te pieniądze.

Ile zarabiają gracze eSports w 2019 roku?

Poniżej znajduje się lista graczy, którzy zarabiają najwięcej pieniędzy w 2019 roku. To da ci wyobrażenie o tym, ile zarabiają gracze online?

Powyżej są najlepiej opłacani gracze e-sportowi. W ostatnich latach DOTA 2 była najbardziej dochodową grą i zarobiła dużo pieniędzy zarówno dla organizatorów, jak i graczy. Średnia pensja e-sportowca wynosi około 50 000 $ rocznie. Wynagrodzenie dla profesjonalnych graczy 2019 czasami przekracza 90 000 USD rocznie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te pieniądze, eSports zwrócił również uwagę bukmacherów. Są takie strony bukmacherskie Unibet gdzie możesz postawić zakład na każde większe wydarzenie eSportowe. Możesz obstawiać na mecz lub obstawiać bezpośrednio w konkurencji, a nawet przez cały sezon. Wydajność drużynowa lub indywidualna, liczba wygranych turniejów itd. Jest tak wiele opcji, na które można postawić. Również bukmacherzy zaczęli sponsorować obie drużyny, albo konkurencję. Z tego punktu widzenia możemy spodziewać się większego zainteresowania w najbliższej przyszłości.

Ile zarabiają zespoły eSportowe w 2019 roku?

Ponieważ większość graczy rywalizuje w formie drużyn w turniejach, musisz także wiedzieć, ile pieniędzy zarabiają zespoły wspólnie w turniejach różnych gier.

  • Team Liquid: Zespół został założony przez Victora Goossensa w 2000 roku i do tej pory zarobił 34 miliony dolarów w 1636 turniejach. Grali w wiele turniejów, w tym Dota, Call of Duty, Fornite, FIFA i Street Fighter.
  • OG: OG przez RedBull zarabia 33 miliony USD w 70 turniejach. Ten zespół został zdobyty około 70% graczy w pierwszej dwudziestce światowego rankingu. Wszystkie te pieniądze zarobili od Doty 2 i Super Smash Bros.
  • Zło łagodzi: Zostało to założone przez kanadyjski zespół Counter-Strike prowadzony przez Aleksandra Garfielda w 1999 roku. Zyskali oni ponad 23 miliony dolarów z 805 turniejów. Przede wszystkim zarobili te pieniądze od Dota 2, Warcraft i Call of Duty.
  • Fnatic: Większość członków ze Szwecji ma siedzibę w Londynie i do tej pory zarobiła 14 milionów USD z 861 turniejów. Uczestniczyli w różnych turniejach e-sportowych, w tym w Battlefield 4, Call of Duty, Dota 2 i FIFA.
  • Newbee: To jedna z najszybciej rozwijających się drużyn w turniejach e-sportowych. Większość członków pochodzi z Chin. Do tej pory zarobili około 14 milionów USD z 191 turniejów. Najpopularniejsze z nich to Dota 2, Fortnite, StarCarft 2 i WarCraft 3.

Większość tych zespołów jest kupowana lub sponsorowana przez duże firmy na całym świecie. Większość członków otrzymuje wynagrodzenie i otrzymuje wynagrodzenie w wysokości do 90 000 USD rocznie.

Najlepsze gry nagradzane w 2019 roku?

Tak, to prawda, że ​​w niektórych grach możesz zarobić więcej w porównaniu do innych. W grę wchodzi wiele czynników, które sprawiają, że gra jest odpowiednia dla konkurencji. Niektóre z nich obejmują firmę zajmującą się tworzeniem gier, przyjazne dla konkurencji, zainteresowanie graczy i zainteresowanie sponsorów. Chociaż zainteresowanie sponsorów i organizatorów wynika również z tego, jak wiele gier słynie wśród mas.

Oto gry, które nagrodziły najwięcej nagród dla graczy i ich zespołów w ostatnich latach i były najbardziej atrakcyjne dla sponsorów i organizatorów.

  • Dota 2: Nagroda pieniężna wyniosła 219 093 635,31 $ w 1284 turniejach rozłożonych na 3532 graczy.
  • Counter Strike globalna ofensywa: Nagroda pieniężna wyniosła 86 382 924,64 $ w 4395 turniejach rozłożonych na 12259 graczy.
  • Fortnite: Nagroda pieniężna wyniosła 84 418 164,25 $ w 522 turniejach rozłożonych na 3242 graczy.
  • League of Legends: Nagroda pieniężna wyniosła 73 075 057,87 $ w 2399 turniejach rozłożonych na 6776 graczy.
  • StarCraft II: Nagroda pieniężna wyniosła 32 084 645,74 $ w 5602 turniejach rozłożonych między 1982 graczy.

Dlatego zanim zdecydujesz się zostać graczem e-sportowym w celu zarabiania pieniędzy, powinieneś sprawdzić tę listę i zdecydować, w których grach powinieneś się uczyć i rywalizować.

Duże organizacje e-sportowe mają ogromne fundusze warte dziesiątki miliardów dolarów. Celem tego artykułu jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób gracze e-sportowi zarabiają pieniądze. Aby poznać tę odpowiedź, należy pamiętać, że różne gry i miejsca wyświetlają różne ustawienia.

Gry online to jeden z najszybciej rozwijających się rynków mediów i rozrywki o przychodach do 10% rocznie. Oczekuje się, że do 2023 r. Organizacje gier online wygenerują przychody nawet o 200 mld USD. Według oceny Forbesa budżet e-sportu o około 890 mln USD w 2018 r. I oczekuje się, że przekroczy on $1.5 miliard do końca 2021 r.

Przychody te obejmują prawa medialne, towary, nagrody pieniężne, turnieje, sprzedaż biletów, reklamę i marketing. Te kanały są dość znaczące, gdy patrzy się na to, jak e-sportowcy zarabiają pieniądze. Organizacje e-sportowe zarabiają dzięki tym kanałom.

Sponsoring

Sponsoring stanowi ważną rolę w osiągnięciu zysku. Są kluczowym kanałem generowania przychodów. Są one oznaczone na koszulkach, wydarzeniach, a nawet sesji zdjęciowej. Według Newzoo sponsorzy stanowią największą część dochodu około $1 miliard.

Marki z każdego sektora wkraczają do e-sportu. W przypadku marek endemicznych sponsorzy mają niesamowity efekt. Marki nie endemiczne sponsorują e-sport w taki sam sposób, jak marki endemiczne. Należą do nich produkty, sponsoring zespołów, wydarzenia i marketing. Niektóre marki sponsorują ligi i wydarzenia, a niektóre koncentrują się na poszczególnych graczach. Jednym z najlepszych przykładów jest RedBull, który wykonał wspaniałą robotę, przyciągając odbiorców.

Najsilniejsi i najbardziej znani sponsorzy to Samsung, Pepsi, Coca-Cola, Toyota i HP.

Reklama

Sponsorzy i grupy reklamowe współpracują w celu generowania przychodów. Razem stanowią 60% całkowitych dochodów. Bardzo cenne reklamy dla organizacji e-sportowych wymagają przeglądarki treści. Biorąc pod uwagę okoliczności, telewizja robi tylko niewielką część wyświetleń w porównaniu do tradycyjnego sportu. Większość przychodów generowana jest z reklam przesyłanych strumieniowo online i na treści. Wiele organizacji e-sportowych wymaga od swoich graczy e-sportu przesyłania strumieniowego, a także grupy streamerów, którzy nigdy nie rywalizują.

Towar

Kolejnym kluczowym kanałem przychodów jest sprzedaż towarów w sporcie tradycyjnym. W przypadku dużych wydarzeń sportowych bilety są głównym kanałem przychodów.

Założyciel 100 Złodziei Matthew „Nadeshot” Haag zacytował „nową firmę lifestyle'ową i organizację e-sportową zbudowaną na styku konkurencyjnych gier, rozrywki i odzieży”. Jest to jeden z przykładów działalności e-sportowej. Złodzieje zgromadzili łącznie 35 milionów dolarów.

Inne organizacje e-sportowe sprzedają również towary za pośrednictwem biletów, koszul i bluz. W przeciwieństwie do tradycyjnego sportu, towary mogą być zarówno fizyczne, jak i cyfrowe. W e-sporcie dostępny jest kanał online, który generuje przychody.

Zwycięskie turnieje

Ostatni kanał przychodów wygrywa turniej. Na przykład Fornite Worldcup 2019, który zarabia nagrodę pieniężną w wysokości $3 milion. Podczas gdy nagroda jest rozdzielana równo między zespół. Wiele dużych drużyn woli, aby ich drużyna odniosła sukces, niż wyciąć wygrane turniejowe.

Negocjacje w sprawie umów sponsoringowych, sprzedaży biletów i marketingu są cenniejsze dla zwycięskiego zespołu, który może zarabiać duże pieniądze i generować przychody organizacji e-sportowych.

Wniosek

Ponieważ liczby w przychodach są dość doskonałe, na wzrostach zwracają uwagę inwestorzy. $ Newzoo1.1 miliardy prognoz na 2019 r. stanowią obiecujący 25.6% rok za rokiem. Jeśli ten wzrost będzie kontynuowany, organizacje e-sportowe będą zyski w najbliższej przyszłości.

Nowe marki pojawiają się co tydzień w e-sporcie. Wszystkie te kanały stanowią oszałamiającą platformę dla branży e-sportowej i poprawiają wyniki finansowe w branży.