Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak i gdzie sprzedawać używane opony za gotówkę w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak i gdzie sprzedawać używane opony za gotówkę w 2023 roku

W USA istnieje duże zapotrzebowanie na używane opony. Koszty utrzymania samochodu są wysokie, a ludzie doceniają wszelkie sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy przy jednoczesnym utrzymaniu samochodu w dobrym stanie.

Są miejsca, w których ludzie sprzedają używane opony, aby sprostać tym wymaganiom. W rezultacie możesz sprzedać opony, które w przeciwnym razie wyrzuciłbyś lub porzuciłbyś w garażu.

Sprzedając używane opony, możesz zarobić trochę pieniędzy, pomóc ludziom potrzebującym tanich opon i chronić środowisko poprzez recykling starych opon.

Za ile sprzedać używane opony

Używane opony sprzedawane są w różnych cenach, w zależności od ich jakości, aktualnego stanu i rozmiaru. Możesz sprzedać większość używanych opon samochodowych w cenie od 25 do 75 USD za sztukę lub cały zestaw w przedziale od 100 do 300 USD.

Przed przypisaniem ceny do konkretnej opony oceń jej aktualny stan i porównaj z podobnymi przedmiotami na rynku samochodów używanych.

Jak sprzedawać używane opony

Istnieje wiele możliwości sprzedaży używanych opon offline i przez Internet. Jeśli chcesz sprzedać swoje opony, możesz wyszukać w Google „sprzedawaj używane opony w pobliżu”, aby zobaczyć miejsca w pobliżu, które przyjmą twoje opony i dadzą ci gotówkę.

Platforma, na której zdecydujesz się je sprzedawać, zależy od twoich preferencji i tego, co jest dla ciebie wygodne. Aby rozpocząć sprzedaż, wykonaj następujące kroki:

1. Skontaktuj się z dealerami samochodowymi, warsztatami samochodowymi i lokalnymi sprzedawcami opon. Zwykle wymieniają ludziom opony samochodowe i mają wiele używanych opon, które chętnie sprzedają, aby uwolnić się od konieczności ich utylizacji. Wielu albo da ci je za darmo, albo pobierze niewielką opłatę.

2. Sprawdź opony pod kątem dziur lub znacznego zużycia. Przebite opony są trudne do naprawy lub wymiany, więc będziesz musiał je sprzedać za niewielkie pieniądze.

3. Zmierz bieżnik na oponie. Opony z bieżnikiem o szerokości co najmniej jednej ósmej cala są bezpieczne i nadają się do użytku. Im większy bieżnik, tym wyższa cena używanej opony.

4. Rób wyraźne zdjęcia każdej opony pod różnymi kątami do celów reklamowych.

Najlepsze miejsca do sprzedaży używanych opon w 2023 roku

Oto miejsca, w których możesz sprzedać używane opony:

1. Craigslist

Jest to witryna reklamowa, na której można bezpłatnie sprzedawać prawie każdy produkt milionom ludzi w Stanach Zjednoczonych. Jeśli szukasz gdzie sprzedać używane opony i felgi. Craigslist jest idealnym miejscem.

Możesz zareklamować używane opony, które masz na stanie, za pomocą zrobionych zdjęć i dokładnego opisu aktualnego stanu opony.

Upewnij się, że podczas zamieszczania ogłoszenia wybierasz właściwą lokalizację, aby kontaktowali się z Tobą tylko kupujący w Twojej okolicy. Gdy zainteresowana strona skontaktuje się z Tobą, zamknij umowę i ustal, jak dostarczyć im zużytą oponę.

Craigslist to świetne miejsce do sprzedaży opon ze względu na ogromny zasięg, jaki Twoja reklama może uzyskać przy zerowych kosztach.

Możesz także sprawdzić alternatywne strony internetowe dla Craigslist.

2. Twój lokalny sklep z oponami

Lokalne sklepy z oponami kupują opony w celu ich odsprzedaży, pod warunkiem, że mają jeszcze wystarczającą ilość bieżnika. Możesz znaleźć te sklepy w pobliżu w Google i skontaktować się z nimi, aby zapytać, czy są zainteresowani kupnem od Ciebie używanych opon.

Rekommenderad:  Zakres marketingu cyfrowego w 2023 roku

Negocjuj ceny z różnymi lokalnymi sklepami z oponami, aby uzyskać najlepszą ofertę. Pamiętaj, aby zapytać ich, ile opon możesz przynieść na raz i jakie mogą mieć inne ograniczenia.

Ceny używanych opon różnią się w zależności od miasta i rozmiaru, a właściciele sklepów będą szukać okazji. Powinieneś jednak być w stanie wynegocjować minimalną cenę 30 USD za sztukę. Pomocne będzie również utrzymywanie pozytywnych relacji z właścicielami sklepów, aby mogli u Ciebie kupować innym razem.

Sprzedaż w tych sklepach jest idealna, ponieważ prawdopodobnie kupią od Ciebie duże ilości na raz, co zapewni Ci znaczny dochód.

3. Sprzedaj do zakładu bieżnikowania

Opony, które nie są uszkodzone w sposób uniemożliwiający naprawę, mogą być bieżnikowane. Niektóre obiekty wymieniają bieżnik opon i zachowują około 90% ich pierwotnego materiału. Te odnowione opony sprzedają się za mniej niż nowe i są tanią opcją dla osób szukających zamiennika dla swojego samochodu.

Możesz sprzedawać używane opony zakładom zajmującym się bieżnikowaniem, jeśli nadal nadają się do odzyskania. Cena będzie się różnić w zależności od stanu, ale spodziewaj się zarobić około 40 USD na oponie. Sprzedaż opon luzem może przynieść znaczny zwrot.

Znajdź pobliskie zakłady bieżnikowania opon, skontaktuj się z nimi i wyraź zainteresowanie biznesem, jeśli chcesz im sprzedawać.

4. Centrum Recyklingu Opon

To tam trafiają opony, których nie da się uratować, zamiast trafiać na wysypisko śmieci. Centra recyklingu nie płacą tak dużo jak zakłady bieżnikowania, ale oferują bardziej odpowiedzialny sposób pozbycia się starych opon.

Możesz zarobić od $1-$3 za każdą oponę, którą poddajesz recyklingowi. Chociaż jest to niewielka ilość na jednostkę, może się kumulować, jeśli masz dużo opon do wyrzucenia. Sprzedaż opon do centrów recyklingu pomaga ratować planetę, zmniejszając ilość odpadów.

Aby sprzedać im używane opony, wyszukaj w Internecie pobliskie centra recyklingu opon i odwiedź ich lokalizację. Alternatywnie możesz znaleźć platformy recyklingu online, które kupują stare opony.

Gdzie sprzedawać używane opony online

Handel elektroniczny jest obecnie głównym nurtem i istnieje wiele rynków, na których można sprzedawać używane opony online. Niektórzy z nich są:

5. eBay

eBay to jeden z największych serwisów e-commerce do sprzedaży rzeczy używanych. Podobnie jak Craigslist, musisz zamieścić zdjęcia używanych opon, które chcesz sprzedać na stronie internetowej i ustalić cenę wywoławczą.

Witryna umożliwia ludziom składanie ofert na sprzedaż opon, dzięki czemu możesz potencjalnie sprzedać je za więcej niż podana cena wywoławcza.

Używane opony i felgi mają różne ceny na stronie internetowej. Opony sprzedają się już za 19,99 USD i 300 USD w najwyższej klasie, podczas gdy felgi kosztują od 50 do 80 USD.

Jedną z zalet sprzedaży opon w serwisie eBay jest duży ruch na stronie. Miesięczny serwis eBay odwiedza 109 milionów osób, co sprawia, że ​​Twoje opony prawdopodobnie szybko się sprzedają.

Alternatywnie możesz sprawdzić inne witryny handlu elektronicznego podobne do eBay.

6. Facebook Rynek

Facebook ma 1.9 miliardów użytkowników dziennie, najwięcej ze wszystkich platform mediów społecznościowych. Możesz sprzedać używane opony na Facebook Rynek każdemu użytkownikowi, który chce kupić.

Rekommenderad:  Jak długo trwa aktualizacja oprogramowania Ps3?

Na szczęście, Facebook umożliwia wyświetlanie reklam na swojej platformie w celu promowania listy produktów, dzięki czemu Twoje używane opony są prezentowane osobom, które prawdopodobnie je kupią.

Aby wymienić opony, prześlij ich zdjęcia na Facebook Marketplace, ich opis i cena wywoławcza. Używane opony na tej platformie zwykle sprzedają się za minimum 25 USD, a maksymalna cena kosztuje setki dolarów.

7. SellMyTires.com

Ta strona internetowa jest jedną z platform, na których Amerykanie znajdują blisko siebie używane opony na sprzedaż. NA SellMyTires.commożesz reklamować używane opony, które masz na sprzedaż, a kupujący skontaktuje się z Tobą, jeśli będzie zainteresowany.

Jeśli wycenisz swój produkt rozsądnie, szybko otrzymasz oferty, ponieważ odwiedzający witrynę to zazwyczaj ludzie gotowi zapłacić i sfinalizować transakcję.

Ludzie reklamują zarówno nowe, jak i używane opony do różnych pojazdów na platformie. Możesz tam sprzedać używane opony samochodowe za 65 USD lub więcej za sztukę. Opony do samochodów ciężarowych kosztują setki dolarów.

Dzięki stałej dostawie używanych opon możesz zarabiać przyzwoite pieniądze na SellMyTires.com, do którego można dołączyć za darmo.

8. Opony-Trader.com

Ten rynek jest bardziej odpowiedni dla osób, które sprzedają używane opony do samochodów ciężarowych i osłony opon. Chociaż możesz zarobić rozsądną kwotę na sprzedaży używanych opon do samochodów ciężarowych, ich podaż jest mniejsza niż opon samochodowych.

Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem z tego typu oponami, Opony-Trader.com ma wiele kontaktów w sklepach z oponami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, które mogą je od Ciebie kupić.

Firmy, które kupują używane opony

Istnieją amerykańskie firmy, które specjalizują się w skupach używanych opon, a kilka z nich omówiono poniżej:

9. Opona korporacyjna

Na Opona korporacyjna, możesz kupować i sprzedawać używane opony do samochodów ciężarowych oraz, jeśli to konieczne, zlecić serwis opon do samochodów ciężarowych. Mają siedzibę w Południowej Karolinie i działają tylko w dni powszednie.

Jeśli jesteś w stanie i szukasz „gdzie mogę sprzedać używane opony w pobliżu”, firma prawdopodobnie się pojawi.

Kupują opony do samochodów ciężarowych po rozsądnych cenach, aby je odnowić, poddać recyklingowi lub bieżnikować. Aby sprzedać oponę ciężarową firmie Corporate Tyre, musisz skontaktować się z nią bezpośrednio w celu rozpoczęcia rozmów.

10. Koło Świętego Mikołaja

Ta firma ma siedzibę w Kalifornii. Kupują i sprzedają autentyczne używane opony i odrzucają rynek wtórny lub repliki. Aby sprzedać, możesz zanieść oponę do ich biura lub zrobić jej wyraźne zdjęcia i wysłać do nich.

Koło Santa Ana wyceni oponę i prześle wycenę. Gdy oboje uzgodnicie cenę, możecie wysłać im zużytą oponę, a otrzymasz gotówkę.

11. Opona i koło A&A

Ta firma z Dallas to jedno miejsce, które sprzedaje używane opony, kupuje je i naprawia. Przyjmują tylko używane opony w dość dobrym stanie, aby mogły je bieżnikować i sprzedawać.

W zależności od poziomu ich zapasów, Opona i koło A&A nie zawsze są gotowi na zakup nowych opon. Musisz się z nimi skontaktować, aby potwierdzić, czy aktywnie kupują.

12. Opona Pompy

Sprzedają opony, przeprowadzają naprawy samochodowe i usługi flotowe oraz kupują i bieżnikują używane opony. Jednakże, Opona Pompy kupuje tylko opony do półciężarówek i odrzuca te z samochodów osobowych i lekkich ciężarówek.

Rekommenderad:  Przyciski mają znaczenie w Twojej witrynie e-commerce | Jak wybrać skuteczne guziki?

Podobnie jak A&A Tyre and Wheel, kupują opony tylko wtedy, gdy jest duże zapotrzebowanie. Więc musisz skontaktować się z nimi wcześniej, jeśli masz coś do sprzedania.

13. Zarządzanie oponami

Zarządzanie oponami Inc ma siedzibę w Illinois i kupuje używane opony, felgi i karkasy. Wymagają co najmniej 50 jednostek, zanim będą mogli kupować od ciebie.

Cena opon różni się w zależności od stanu i jakości, ale za najwyższą klasę trzeba zapłacić 40 USD. Aby sprzedać im używane opony, musisz się z nimi skontaktować w celu umówienia odbioru.

14. Zakłady samochodowe i oponiarskie

Ta firma ma siedzibę w Kolorado. Możesz sprzedać im używane opony, jeśli nie są zbyt zniszczone i nadają się do bieżnikowania.

Zakłady samochodowe i oponiarskie kup też felgi jeśli są w dobrym stanie. Celem jest odsprzedaż tych przedmiotów, więc muszą upewnić się, że są bezpieczne do użytku publicznego.

Jak kupić używane opony

Używane opony możesz kupić na każdym z internetowych marketplace’ów oraz większości wymienionych powyżej amerykańskich firm. Odwiedzaj sklepy internetowe, szukaj używanych opon i kupuj jak najwięcej od wiarygodnych sprzedawców.

Kupując w punkcie stacjonarnym, sprawdź oponę pod kątem zużycia. Sprawdź również bieżnik, aby upewnić się, że opona jest bezpieczna na drodze.

Powiązane: Czy wiesz, że możesz zarabiać na reklamowaniu swojego samochodu?

Często zadawane pytania

Jak szybko sprzedać felgi?

Możesz szybko sprzedać swoje felgi Facebook Rynek i eBay.

Czy mogę sprzedać 5-letnie opony?

Możesz sprzedać swoje 5-letnia opona na którąkolwiek z wyżej wymienionych platform, pod warunkiem, że jest nadal w dobrym stanie.

Jaka jest najstarsza opona, którą można sprzedać?

Powinieneś sprzedać swoją oponę przed 4-tym lub 5-tym rokiem, jeśli była w ciągłym użytkowaniu.

Jaka jest dobra cena za cztery opony?

Sprzedaż czterech używanych opon samochodowych za 120 USD łącznie to dobry interes.

Czy Discount Tire sprzedaje używane opony?

Tak, Discount Tire sprzedaje używane opony.

Czy Walmart sprzedaje używane opony?

Nie, Walmart nie sprzedaje używanych opon. Sprzedają tylko nowe opony wielu różnych marek.