Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak instalować aplikacje na iPhonie ze sklepu App Store

Oficjalny sposób pobierania aplikacji na iPhone’a odbywa się za pośrednictwem App Store. Proces wyszukiwania, pobierania i instalowania aplikacji w sklepie App Store jest prosty.

Instalowanie aplikacji na iPhonie nie jest trudnym zadaniem. W tym celu wystarczy przejść do aplikacji App Store zainstalowanej domyślnie na telefonie, aby mieć dostęp do świata dźwięków i różnych aplikacji. Aby instalować aplikacje z App Store, musisz mieć Apple ID. Jeśli nie masz Apple ID, przeczytaj artykuł na temat tworzenia Apple ID.

Większość aplikacji można zainstalować na iPhonie wyłącznie za pośrednictwem App Store. Apple nie ogłosiło oficjalnie sposobu instalowania aplikacji poza App Store. W tym artykule oprócz nauczenia, jak instalować aplikacje z App Store, dowiemy się, czy na iPhonie można instalować aplikacje spoza App Store.

Jak zainstalować program poprzez App Store

 • Otwórz sklep z aplikacjami aplikacja.
 • Możesz przeglądać karty Dzisiaj, Gry, Aplikacje lub Arcade, aby znaleźć żądane aplikacje, lub dotknąć karty Szukaj, aby znaleźć konkretną aplikację.

1- Sposób instalacji programu z App Store

 • Kliknij Pobierz przycisk. Aplikację już pobrałeś, jeśli widzisz przycisk Otwórz zamiast przycisku Pobierz.

Notatka: Jeśli aplikacja w App Store ma przycisk Kup zamiast przycisku Pobierz, oznacza to, że aplikacja nie jest bezpłatna i za jej pobranie trzeba zapłacić.

 • Dotykając przycisku Pobierz, w zależności od ustawień zabezpieczeń urządzenia, przed pobraniem aplikacji możesz zostać poproszony o uwierzytelnienie za pomocą Face ID lub Touch ID albo podanie hasła Apple ID.
 • Po zakończeniu pobierania i instalacji programu plik otwarty klucz zastąpi okrągłą ikonę procesu pobierania. Klikając ten przycisk, możesz uruchomić program. Możesz także znaleźć aplikację na ekranie głównym lub w bibliotece aplikacji albo wyszukać ją na swoim iPhonie, a następnie uruchomić.

2-Jak zainstalować aplikację ze sklepu App Store

Ponowna instalacja usuniętych aplikacji z App Store

Jeśli wcześniej pobrałeś aplikację z App Store, ale z jakiegoś powodu nie masz jej już na swoim urządzeniu, a teraz chcesz ją znaleźć i zainstalować ponownie, App Store zapewnia taką możliwość. Otrzymałeś aplikacje z App Store dawno temu, ale teraz możesz zobaczyć i pobrać usunięty sklep z aplikacjami na liście Zakupione.

Z biegiem czasu aktualizacja aplikacji w App Store będzie kompatybilna z aktualizacją iOS; iPhone’y, które nie otrzymują już aktualizacji, nie będą mogły ich zainstalować, ale użytkownicy nadal mogą uzyskać kompatybilną wersję programu, odwiedzając sekcję Zakupione. Pamiętaj, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy wspomniany program został już pobrany.

 • Otwórz sklep z aplikacjami aplikacja. W prawym górnym rogu kliknij swój profil.
 • Kliknij Kupione opcja. Ta sekcja zawiera historię pobrań i zakupów w Apple Store z Twoim aktualnym identyfikatorem.
 • Aby zobaczyć wszystkie aplikacje, których aktualnie nie ma na Twoim urządzeniu, po otrzymaniu ich z tym Apple ID wybierz kartę Nie na tym iPhonie.

Zainstaluj ponownie usunięte aplikacje na iPhonie

 • Możesz pobrać ją ponownie, klikając ikonę chmury obok każdej aplikacji.

Instalacja programu na iPhonie za pośrednictwem komputera

Jeśli ze względu na ograniczenia nie masz dostępu do App Store w swoim telefonie, nie możesz zainstalować aplikacji umożliwiającej ominięcie ograniczeń; Nie pozostaje więc nic innego, jak zainstalować aplikacje za pośrednictwem komputera. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu iTunes. Chociaż dostęp do App Store został usunięty w nowszych wersjach iTunes, nadal możesz korzystać z App Store, instalując starsze wersje.

 • Najpierw pobierz i zainstaluj wersję 12.6.4.3 iTunes dla Okna Lub Prochowiec.
 • Po zainstalowaniu iTunes podłącz telefon do komputera i uruchom go. Jeśli Twój telefon nie jest rozpoznawany w iTunes, możesz uzyskać pomoc z tego artykułu, aby to naprawić.
 • Stuknij w Konta na górnym pasku narzędzi i kliknij Zaloguj się.

Zaloguj się do Apple ID w iTunes

 • Wprowadź swój Apple ID i hasło, a następnie kliknij Zaloguj się.

Zaloguj się do Apple ID w iTunes

 • Wybierz Aplikacje z górnego menu, a następnie wybierz App Store.

Dostęp do App Store poprzez iTunes

 • W powyższym polu wyszukiwania wpisz żądaną nazwę aplikacji. Gdy znajdziesz go w wynikach wyszukiwania, dotknij Pobierz.

Pobierz aplikację z App Store za pomocą iTunes

 • Wprowadź hasło Apple ID.
 • Teraz aplikacja rozpocznie pobieranie, a status jej pobierania możesz sprawdzić na górnym pasku.

Stan pobierania z iTunes

 • Ponieważ instalacja aplikacji z iTunes wymaga synchronizacji iPhone’a z komputerem, co może być czasochłonne, do instalowania aplikacji, które możesz pobrać za pomocą aplikacji, używamy innego oprogramowania o nazwie Sideloadly Okna I Prochowiec.
 • Po zainstalowaniu programu uruchom go i nadaj niezbędne uprawnienia i dostępy, aby całkowicie uruchomić program.
 • Kliknij ikonę IPA i wybierz plik instalacyjny aplikacji pobrany z iTunes z C:\Users\[Your User]\Muzyka\iTunes\iTunes Media\Aplikacje mobilne.
 • Stuknij Opcje zaawansowane, ustaw Tryb podpisywania na Normalna instalacja, a następnie kliknij Start. Poczekaj, aż aplikacja zostanie zainstalowana na Twoim iPhonie.

Zainstaluj aplikacje na iPhone'a za pomocą Sideloadly

Warto zaznaczyć, że do instalowania aplikacji iOS na komputerze nie jest obowiązkowe korzystanie z iTunes i można w tym celu skorzystać z programów takich jak iMazing czy AnyTrans.

Instalowanie aplikacji poza App Store na iPhonie

Jak powiedzieliśmy na początku artykułu, w przeciwieństwie do systemu operacyjnego Android, iOS nie pozwala użytkownikowi na instalację programu przy użyciu jego pliku instalacyjnego poza App Store. Wszystkie aplikacje na iOS mają unikalny podpis każdego użytkownika, który jest powiązany tylko z jego Apple ID, a aplikacje są podpisywane, a następnie pobierane przy użyciu Apple ID zarejestrowanego na urządzeniu, gdy użytkownik dotknie przycisku instalacji.

Dlatego nie można instalować pakietów niepodpisanych lub z podpisem sprzecznym z Apple ID zarejestrowanym na urządzeniu. Ograniczenie to nie jest jednak takie, że instalacja programu z App Store jest niemożliwa i zdarzają się tu pewne wyjątki.

W standardowy sposób możliwa jest instalacja programu poprzez jego plik instalacyjny, który zwykle nazywany jest formatem IPA, wraz z metodami. Nadal jednak głównym problemem jest jego implementacja, która zależy od rodzaju wydania aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, zdefiniowano dwa tryby instalowania aplikacji na iOS: jeden do programowania i drugi do dystrybucji. W obu przypadkach aplikacje są podpisane na różne sposoby i w żadnym przypadku niepodpisana aplikacja nie będzie działać w systemie operacyjnym iOS. Inny jest jednak mechanizm zaznaczania programów.

Oprócz App Store Apple wprowadza inne rozwiązania do instalowania programów, które są przeznaczone do określonych celów; Na przykład organizacje, które chcą udostępnić aplikację tylko ograniczonej liczbie osób, oraz ich pracownicy lub programiści, którzy zamierzają udostępnić swoje aplikacje ograniczonej liczbie użytkowników do testowania. W tym celu Apple umożliwia twórcom aplikacji wydawanie profili udostępniania, które pełnią rolę sygnatury aplikacji, a użytkownik może zainstalować aplikację i korzystać z niej przy użyciu tego profilu.

Certyfikaty te mają różne typy.

Korzystając z tego konta, osoba posiadająca konto Apple Developer może utworzyć profil dla podpisanych aplikacji. Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z bezpłatnego konta, czy płaci za abonament, certyfikat ten ma określony okres ważności i kilka przypisanych programów.

Pozostałe profile wydawane są do użytku publicznego (kategoria profili dystrybucyjnych), z których najczęstsze są typy In-house i Ad-hoc. Jednak ich ogólność nie oznacza braku ograniczeń. Jak powiedzieliśmy na początku, Apple udostępniło tę metodę tylko dla określonych zastosowań platformy instalacyjnej aplikacji.

W pierwszym typie programiści mogą linkować do pliku manifestu swojej aplikacji na osobnych stronach internetowych. Po jej wybraniu użytkownik może pobrać żądaną aplikację poza App Store. Dzięki temu zostanie pobrana również aplikacja i powiązany z nią profil, a użytkownik musi to potwierdzić w ustawieniach, aby móc korzystać z aplikacji.

Jeśli Apple ustali, że aplikacja jest używana do innych celów (niekorporacyjnych), może uniemożliwić i zablokować odnowienie certyfikatu. Jeśli certyfikat zostanie unieważniony, użytkownik nie będzie mógł już korzystać z programu.

Drugi typ (ad-hoc) służy do udostępniania wersji testowej aplikacji dewelopera ograniczonej i wybranej grupie użytkowników; Można zatem zastosować określoną liczbę profili, a programista może po kolei zdefiniować identyfikatory urządzeń, na których będzie instalowana aplikacja.

Z powodu tego problemu telefony iPhone nie umożliwiają użytkownikom ręcznego instalowania aplikacji na iPhone’a. Biorąc pod uwagę naciski Unii Europejskiej, aby zmusić Apple do umożliwienia sideloadingu aplikacji w systemie operacyjnym iOS, spodziewano się, że taka zmiana nastąpi w iOS 16. Apple nie podjął jednak jeszcze żadnych działań w tym celu.

***

Jeśli masz pytania dotyczące instalowania aplikacji na iPhone’a lub napotkałeś problem, podziel się nim z innymi użytkownikami i nami.

Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania