Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak inteligentna nakładka na iPada może stać się jeszcze inteligentniejsza

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak inteligentna nakładka na iPada może stać się jeszcze inteligentniejsza

Jest ich wiele Windows 8 tabletów i hybryd, nie wspominając o stale rosnącej hordzie tabletów z Androidem. Ale iPad nadal jest królem (lub królową?) tabletów, nawet jeśli iPhone nie całkiem dobrze utrzymuje swoją dominację. Applejak zawsze może jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku, obdarowując swoje potomstwo wyjątkowymi i funkcje, które pozwalają się ślinić. Coś takiego można zastosować w przypadku nadchodzącego iPada, a dokładniej jego Smart Covera. Nakładka Smart Cover została zaprezentowana podczas premiery iPada drugiej generacji i jest obecna w najnowszym tablecie czwartej generacji, a także w iPadzie Mini. Obecnie głównym zadaniem Smart Cover jest ochrona ekranu iPada, a dzięki mikrofibrze znajdującej się po stronie zwróconej w stronę ekranu; to czyści. Steve’a Jobsa własne słowa:

Ale Smart Cover nie poprawił się zbytnio od czasu jego wprowadzenia aż do tego momentu. I może Apple możesz stracić tutaj szansę, nie sądzisz? Jednak ostatnio w sieci pojawiło się wiele patentów i oprócz zwykłych pogłosek i spekulacji zobaczmy, jak inteligentna może być ta nakładka na iPada.

Ulepszenia, które sprawią, że Smart Cover będzie niesamowity

Nakładka Smart Cover aktualnie czyści i chroni ekran iPada. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, czego dowodem jest średnia ocena to ma nawet na oficjalnym Apple Sklep. Mówiąc wprost, Smart Cover jest po to, żeby… być. A teraz jest właściwy czas na Apple aby wykazać się większą kreatywnością w zakresie interakcji z iPadem. To, jak może wyglądać Smart Cover i jakie może mieć zastosowanie, może nawet wpłynąć na Twoją decyzję o zakupie iPada.

Ładowanie bezprzewodowe

Apple może naprawdę podnieść stawkę dzięki włączeniu bezprzewodowego ładowania w Smart Cover. Technologia nie jest nowa i ci, którzy znają się na technologii, mogą pamiętać, że nawet Palm próbował w tym szczęścia. Wydaje się, że obecnie standard ładowania bezprzewodowego zyskuje największy rozwój na rynku smartfonów, ale miejmy nadzieję, że dotyczy to również tabletów. Apple’S patent dla takiej technologii nazywa się „”.

Rekommenderad:  Dowiedz się więcej o ustawieniu języka Język w Google Chrome

Mówi samo za siebie, prawda? Ale jak zawsze, Apple chce być inny, a jeśli w iPadzie pojawi się ładowanie bezprzewodowe, to na pewno każdemu się spodoba. Z opisu patentu dowiadujemy się, że Smart Cover faktycznie mógłby pełnić funkcję ładowarki, umożliwiając tym samym ładowanie iPada w drodze ! Dzięki temu Smart Cover będzie pełnił rolę indukcyjnego nadajnika mocy, dzięki wewnętrznemu akumulatorowi, który trzeba będzie sam naładować. Z opisu patentu:

Jednym z największych wyzwań, jakie narzuca taka technologia, byłby prawdopodobnie przyrost masy ciała. Prawdopodobnie nie zwiększy to znacząco, ale może to być jeden z powodów Apple nie zaimplementował tego wcześniej w swojej Smart Cover. Wiemy jak bardzo Apple ceni sobie lekkość swoich urządzeń.

Panele słoneczne, elastyczny wyświetlacz interaktywny

Ponadto dzięki kolejnemu odkryciu patentu możemy jeszcze bardziej puścić wodze fantazji. Rozdział dotyczący ładowania dotyczy funkcjonalności panelu słonecznego. To było również odkrył wraz z funkcją ładowania bezprzewodowego. Bardzo, bardzo trudno w to uwierzyć, ale kto wie w co Apple może ukrywać się w swoich tajnych laboratoriach?

Mówiąc najprościej, powierzchnia Smart Cover mogłaby zawierać ogniwa słoneczne, które będą w stanie gromadzić i magazynować energię słoneczną, a w razie potrzeby zasilać nią iPada. To nie wszystko, co pomysłowym dziennikarzom udało się wygrzebać. Co będzie dalej Wydaje się, że jakiś elastyczny wyświetlacz:

Z tego rozumiemy, że część Smart Cover będzie zawierać interaktywny wyświetlacz, na którym użytkownik być może zobaczy pewne powiadomienia. To mi przypomina S Zobacz okładkę dla Samsunga Galaxy S4. Aby jednak wyświetlacz działał, oczywiste jest, że musi być elastyczny, bo elastyczna jest sama Smart Cover. Ale potraktujmy to z przymrużeniem oka. Osobiście uważam, że umieszczanie kolejnego wyświetlacza na obudowie urządzenia byłoby zbędne. To po prostu mija się z celem. Zgadzam się z bezprzewodowym ładowaniem i zwiększoną ochroną, ale wydaje mi się, że to zdecydowanie za dużo.

Rekommenderad:  Jak ukryć wszystkie panele w Photoshopie?

Inne fantastyczne ulepszenia

Postanowiliśmy porozmawiać powyżej tylko o najbardziej możliwych dodatkach w kolejnym Smart Cover, ale pozostało jeszcze wiele innych, które pokrótce opiszemy.

  • Złącze dostosowane: jeśli w którymś z nadchodzących Smart Coverów nie zobaczymy ładowania bezprzewodowego, Apple mogłoby opracować złącze, które umożliwiłoby transmisję danych i zasilania pomiędzy iPadem a Smart Coverem. Umożliwiłoby to wyświetlanie informacji na powierzchni.
  • Wbudowana klawiatura: To kolejna całkiem możliwa nowa funkcja, którą możemy zobaczyć w Smart Cover, ale bardzo przypominałaby to, co Microsoft zrobił z Touch and Type Cover dla swoich tabletów Surface. Musimy się zgodzić, że dla wielu użytkowników jest to fajna funkcja. Mógł Apple wdrożyć to?
  • ekran e-czytnika: widzieliśmy to już w telefonie YoTa i byliśmy tym zaskoczeni. Smart Cover może wyświetlać ważne wiadomości, takie jak spotkania w kalendarzu, przypomnienia lub samą godzinę. Możesz też przeczytać książkę na ekranie e-Ink. Jestem pewien, że można by obejść ten problem, aby naładować go energią słoneczną.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii z najważniejszymi rysunkami z Apple’s złożyła patenty dotyczące przyszłej inteligentnej osłony.

[nggallery id=23]