Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak inteligentne urządzenia ubieralne zmieniają otaczający nas świat

Jak inteligentne urządzenia ubieralne zmieniają otaczający nas świat

Inteligentne urządzenia ubieralne zmieniają świat

Kilkadziesiąt lat temu takie urządzenia jak inteligentne okulary czy roboty można było oglądać jedynie w książkach i filmach poświęconych tematyce naukowej. Teraz stały się rzeczywistością.

Choć jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o ich masowym przyjęciu, to przynajmniej są one dostępne i krok po kroku integrowane są z różnymi rozwiązaniami i systemami.

Niemniej jednak już dziś istnieją urządzenia do noszenia, które są dobrze znane bardzo szerokiemu gronu odbiorców.

Jest wysoce prawdopodobne, że Ty lub przynajmniej Twoi przyjaciele, współpracownicy lub krewni macie takie urządzenia i polegacie na nich w prawdziwym życiu. Mówimy o smartwatchach i trackerach fitness.

Wybór ich modeli jest obecnie imponujący. Mogą mieć różną funkcjonalność i możliwości.

Chociaż niektóre urządzenia mają bardzo ograniczony zestaw funkcji, inne mogą nawet zastąpić smartfony w niektórych procesach.

Dlatego też, jeśli rozważasz taką opcję opracować aplikację na inteligentny zegarekmoże to być bardzo dobry pomysł, gdyż tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej zaawansowane i aktywnie zyskują na popularności

W 2022 r przesyłki urządzeń do noszenia na całym świecie osiągnęło poziom ponad 492 milionów sztuk. Do tej kategorii urządzeń zaliczają się zegarki, opaski na rękę, aparaty słuchowe i inne.

Choć liczba ta wskazuje na dość poważny spadek w stosunku do wyników zaprezentowanych w 2021 r., to generalnie analitycy dość pozytywnie oceniają przyszłość urządzeń ubieralnych, które rozwijają się wraz z postępem w obszarze Internetu Rzeczy.

Przyjrzyjmy się niektórym sferom, w których już dziś wykorzystuje się inteligentne urządzenia do noszenia.

Urządzenia do noszenia w służbie zdrowia

Różne bransoletki i inne urządzenia mogą nie tylko liczyć wykonane przez nas kroki, ale mogą także pomóc lekarzom monitorować różne parametry życiowe, w tym tętno, poziom cukru we krwi, zawartość tlenu we krwi itp.

Urządzenia do noszenia w służbie zdrowia

Co jeszcze ważniejsze, urządzenia mogą prowadzić pomiary w sposób ciągły i szybko reagować na wszelkie niebezpieczne zmiany tych parametrów.

Dzięki temu lekarze mogą w odpowiednim czasie podjąć wszelkie niezbędne działania, które mogą pomóc uratować życie pacjenta.

Urządzenia takie mogą zrewolucjonizować obecnie stosowane podejścia do leczenia chorób przewlekłych.

Uzyskując dostęp do parametrów życiowych w czasie rzeczywistym, nawet w całkowicie zdalnym formacie, lekarze mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące przyszłego leczenia, leków itp.

Urządzenia do noszenia w sporcie

Właściwie nie musisz być zawodowym sportowcem, aby nosić monitor fitness. Nie oznacza to jednak, że zawodowi sportowcy z nich nie korzystają.

Mogą także mieć powszechnie używane urządzenia lub bardziej zaawansowane i bogate w funkcje urządzenia do noszenia, które będą dla nich wygodniejsze do noszenia na ciele podczas gier i zawodów.

Dane gromadzone przez takie urządzenia do noszenia są ważne dla trenerów, aby lepiej zaplanować proces treningowy, zrozumieć stan fizyczny każdego sportowca, a także dostrzec mocne i słabe strony każdego zawodnika.

Urządzenia ubieralne nowej generacji

Oczekuje się, że już w niedalekiej przyszłości narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji będą postrzegane jako absolutnie powszechne cechy urządzeń ubieralnych.

Dzięki sztucznej inteligencji w ogóle (a w szczególności dużym modelom językowym) nasze smartwatche i inne urządzenia będą mogły pełnić rolę naszych osobistych asystentów.

Na przykład, jeśli masz monitor fitness oparty na sztucznej inteligencji, może on stać się Twoim przewodnikiem fitness, który pomoże Ci uczynić sesje treningowe znacznie wydajniejszymi i zorientowanymi na wyniki.

Inteligentne okulary zasilane najnowszymi osiągnięciami AR i AI mogą również znacząco zmienić wiele sfer, m.in. zarządzanie magazynem.

Urządzenia do noszenia nowej generacji

Dzięki takim okularom operatorzy i pracownicy magazynów będą mogli lepiej planować i realizować wszystkie postawione im zadania.

Jako przykład możemy rozważyć procesy wybierania wizji. Same zadania pokazywane są pracownikom w formie tekstu i obrazów tuż przed ich oczami, na wyświetlaczu ich okularów.

Mogą również występować informacje werbalne, które będą uzupełnieniem instrukcji wizualnych. Oznacza to, że pracownicy natychmiast otrzymują wszystkie potrzebne informacje, bez konieczności zatrzymywania się, szukania dokumentów czy otwierania aplikacji na tablecie.

Aby potwierdzić swoją aktywność, użytkownicy mogą używać głosu i skanować kody kreskowe. Co więcej, takie inteligentne okulary mogą również zapewniać nawigację, która pomaga pracownikom jak najszybciej dostać się z jednego punktu do drugiego.

Wniosek

Podobnie jak każda inna technologia, urządzenia ubieralne stopniowo ewoluują. Są coraz wygodniejsze w użyciu, bardziej niezawodne, bezpieczne i bogate w funkcje.

Już teraz część z nich jest dostępna dla szerokiego grona potencjalnych użytkowników, natomiast najbardziej innowacyjne urządzenia ubieralne dostępne są wyłącznie w formie prototypów, a ich wdrożenie wymaga dość poważnych inwestycji.

Biorąc pod uwagę wszystkie nowe możliwości, jakie wdrożenie urządzeń ubieralnych może przynieść wszystkim grupom użytkowników, w tym przedsiębiorstwom, organizacjom i osobom prywatnym, absolutnie rozsądne będzie założenie, że prace nad rozwojem tego typu urządzeń będą kontynuowane.

A to oznacza, że ​​w przyszłości będziemy mogli obserwować wprowadzanie nowych, innowacyjnych rozwiązań o najnowocześniejszej funkcjonalności.