Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV

Kupując nowy dekoder, prawdopodobnie znajdziesz na rynku pełen wybór. Od linii urządzeń przyjaznych budżetowi Roku do AppleWysokiej klasy Apple Telewizja 4K, nie brakuje opcji, jeśli chcesz kupić urządzenie do przesyłania strumieniowego do telewizora. Wśród najlepszych wyborów prawdopodobnie znajdziesz AmazonWłasna linia urządzeń Fire TV, od 39 USD Fire TV Stick, po zupełnie nowy Fire TV Stick 4K i Fire TV Cube. Na zewnątrz YouTube wsparcie, linia Fire TV oferuje prawie wszystko, czego możesz chcieć. Od AmazonWłasne usługi Prime Video dla platform takich jak Netflix i Hulu, Amazon ułatwia przesyłanie strumieniowe prawie wszystkiego, czego możesz chcieć, a także obsługę funkcji takich jak Alexa i przesyłanie Fire Tablet.

Oczywiście jest jeszcze jeden powód, aby wziąć Amazon Fire TV Stick, poza ceną i funkcjami. Podobnie jak tablety Fire, wszystkie urządzenia Fire TV działają AmazonFire OS, dodatek do Androida, który ułatwia korzystanie z łatwego hakowania i modowania dostarczanego z platformą. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową zawartość do Fire TV Stick, czy po prostu chcesz ułatwić otwarcie platformy na źródła zewnętrzne, wybór uaktualnienia urządzenia do uszkodzonego jail Fire Fire może pomóc ci uzyskać dostęp do większej liczby rzeczy kochasz w swoim telewizorze. Jailbreaking a Fire TV Stick jest dość łatwy, więc zapoznajmy się z wyjaśnieniem tego, co robi jailbreak, status prawny jailbreaka oraz, oczywiście, przewodnik krok po kroku do jailbreakowania Fire TV Stick.

Co to jest Jailbroken Fire TV Stick?

Zacznijmy od podstaw: termin „jailbreak” w przypadku urządzenia Fire TV nabiera innego znaczenia. Przez dekadę termin „jailbreak” miał zastosowanie głównie do urządzeń z iOS, gdzie jailbreak odblokowuje system operacyjny przed AppleOtoczony murem ogród i pozwala użytkownikowi instalować sklepy z aplikacjami innych firm, pirackie treści oraz zmieniać podstawowe pliki urządzenia. Podobnie, rootowanie na Androidzie stanowi również jailbreak, choć na poziomie podstawowym. Obie usługi zazwyczaj wymagają pewnej wiedzy technicznej. Jailbreaking urządzenia iOS prawie zawsze wymaga starszej wersji iOS, podczas gdy rootowanie na Androidzie jest zwykle zatrzymywane na poziomie operatora, a nie Google.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 1

Pomimo tego, że nazywa się to „jailbreaking”, termin ten oznacza coś zupełnie innego, jeśli chodzi o używanie Fire TV Stick. Jailbreaking a Fire TV nie wymaga podłączania komponentu do komputera, uruchamiania linii kodu ani nawet używania oprogramowania znalezionego na losowym forum. Zamiast tego ludzie zwykle nazywają łamanie więzienia urządzenia Fire TV jako czynność polegająca na instalowaniu aplikacji innych firm, niedostępnych w Internecie Amazon Appstore, aby rozszerzyć bibliotekę treści, zazwyczaj za pomocą piractwa. Większość użytkowników zwraca się do Kodi po oprogramowanie do łamania jail, ponieważ Kodi to platforma typu open source, która dobrze współpracuje z Amazon Fire TV zdalny. Chociaż Kodi nie jest piracką aplikacją, pozwala na tysiące dodatków, aby umożliwić natychmiastowe przesyłanie strumieniowe filmów bezpośrednio na Twoje urządzenie.

Czy Jailbreak My Fire TV Stick jest legalny?

Proces włamywania się do Fire TV Stick sprowadza się do instalowania oprogramowania na urządzeniu, więc w tym sensie jailbreakowanie Fire TV Stick jest całkowicie legalne. Mimo że łamanie więzienia urządzeń z systemem iOS i rootowanie urządzeń z Androidem było czasami poddawane kontroli prawnej, stwierdzono, że oba przypadki mają podstawy prawne do zmiany stanu urządzeń przez użytkowników. I oczywiście warto zauważyć, że, jak wspomnieliśmy powyżej, faktyczny akt jailbreakowania Fire Stick nie różni się od instalacji Kodi na twoim komputerze.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 2

To powiedziawszy, oczywiście należy pamiętać, że dodawanie do Kodi treści pirackich w filmach, programach telewizyjnych i innych treści jest miksturą jailbreakowania urządzenia, które można uznać za nielegalne. Podczas gdy firmy zazwyczaj pozywają dystrybutorów nielegalnie hostowanych treści online, zawsze istnieje szansa, że ​​Twój dostawca usług internetowych może ograniczyć lub anulować korzystanie z Internetu z powodu nielegalnego przesyłania strumieniowego. Używanie Kodi do strumieniowego przesyłania hostowanych mediów online powinno być uważane za piractwo przez większość użytkowników i musisz upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z przesyłaniem strumieniowym treści online. Sam Kodi nie jest aplikacją stworzoną z myślą o piractwie, a zespół programistów wystąpił z pełną mocą przeciwko wykorzystywaniu aplikacji do takich usług medialnych. Jak zawsze nie zachęcamy ani nie akceptujemy żadnych nielegalnych zachowań, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego treści online, i nie powinniśmy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne konsekwencje wynikające z korzystania z jakichkolwiek usług, aplikacji lub metod opisanych w tym przewodniku. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze stanowiskiem swojego kraju w sprawie praw autorskich, a także warunkami użytkowania każdego dodatku Kodi, którego używasz.

Czy powinienem po prostu kupić już zepsuty?

Szybkie wyszukiwanie w serwisie eBay „ognistego jailbreaka” przyniesie dziesiątki wyników, oferując wysłanie do Państwa domu urządzenia „przed jailbreakiem” za dodatkową opłatą na samej jednostce. Urządzenia te oferują tysiące „wstępnie zainstalowanych” aplikacji, prawie zawsze dzięki wykorzystaniu Kodi. To powiedziawszy, wydawanie dodatkowych pieniędzy na urządzenie z przerwanym więzieniem lub kupowanie nowego urządzenia, gdy masz już Fire TV Stick leżący w domu, nie jest świetnym sposobem na wydanie ciężko zarobionych pieniędzy. Urządzenia te są łatwe do „jailbreak” i można je wykonać w ciągu zaledwie około trzydziestu minut – i obejmuje to czas instalacji.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 3

Warto również zauważyć, że FCC poprosił o jedno i drugie Amazon i eBay aby mieć pewność, że urządzenia z jailbreakiem nie są sprzedawane na ich platformie, co spowodowało, że rynek przed jailbreakami zmalał do 2018 roku. Zasadniczo trzymaj się jailbreakingu – to łatwiejsze i tańsze.

Jak mogę Jailbreak My Fire TV Stick?

Aby pobrać jailbreak aplikacji na Fire TV Stick, musisz zacząć od instalacji Kodi. Z oczywistych powodów Kodi nie ma na liście Amazon Appstore jako aplikacja, którą możesz łatwo pobrać do regularnego użytku. W przeciwieństwie do Google Amazon zajmuje więcej Apple- podobnie jak w przypadku rynku aplikacji – zezwala się na niektóre aplikacje dopiero po ich zatwierdzeniu do użytku. Chociaż Kodi będzie łatwo dostępny w Internecie Google Play Store, nigdzie nie można go znaleźć AmazonPlatforma, która została usunięta w 2015 roku dla dotyczy otaczającego piractwa. Ale, jak widzieliśmy z większością AmazonProduktów, łatwo jest użyć ich systemu Android jako metody przeciwko nim. Ponieważ Android pozwala na instalowanie aplikacji poza sklepem z aplikacjami, uruchomienie Kodi na karcie Fire Stick nie zajmuje dużo czasu. Ta metoda została przetestowana na najnowszej generacji Fire TV Stick 4K z zainstalowaną najnowszą wersją, chociaż zdjęcia mogą pokazywać starszy interfejs.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 4

Umożliwianie urządzeniu instalowania aplikacji załadowanych z boku

Rozpocznij od otwarcia ekranu Fire TV, budząc urządzenie i przytrzymując przycisk Home na pilocie Fire TV, aby otworzyć menu szybkich działań. To menu zawiera listę czterech różnych opcji dla Fire TV: listę aplikacji, tryb uśpienia, dublowanie i ustawienia. Wybierz menu ustawień, aby szybko załadować listę preferencji. Alternatywnie możesz przejść do ekranu głównego Fire TV i przewinąć do końca w prawo wzdłuż górnej listy menu, wybierając opcję ustawień.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 5

Naciśnij strzałkę w dół na pilocie, aby przejść do menu ustawień wyświetlacza. Fire OS ma menu ustawień ustawione w poziomie zamiast w pionie, więc przewijaj menu ustawień od lewej do prawej, aż znajdziesz opcje „My Fire TV”. (W starszych wersjach Fire OS jest to oznaczone jako „Urządzenie. ”) Naciśnij środkowy przycisk na pilocie, aby załadować ustawienia urządzenia. W przypadku większości użytkowników te opcje służą głównie do ponownego uruchomienia lub zmuszenia urządzenia do uśpienia, a także do przeglądania ustawień oprogramowania karty Fire Stick. Jest jednak jedna opcja, którą musimy zmienić, aby móc przejść do przodu. Kliknij Opcje programisty w ustawieniach urządzenia; jest drugi w dół od góry, po About.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 6

Opcje programistyczne mają tylko dwa ustawienia w Fire OS: debugowanie ADB i aplikacje z nieznanych źródeł. Debugowanie ADB służy do włączania połączeń ADB lub Android Debug Bridge w sieci. Nie musimy do tego używać ADB (narzędzie zawarte w zestawie SDK Android Studio), więc na razie możesz pozostawić to ustawienie w spokoju. Zamiast tego przewiń w dół do ustawienia poniżej ADB i naciśnij środkowy przycisk. Umożliwi to urządzeniu instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Amazon Appstore, niezbędny krok, jeśli chcemy sidoadloadować Kodi na nasze urządzenie. Może pojawić się ostrzeżenie informujące, że pobieranie aplikacji ze źródeł zewnętrznych może być niebezpieczne. Kliknij OK w monicie i kliknij przycisk Strona główna na pilocie, aby wrócić do ekranu głównego.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 7

Pobieranie Kodi na urządzenie

Dzięki włączonej w urządzeniu opcji bocznego ładowania możemy wreszcie pobrać Kodi na urządzenie. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z urządzenia z Androidem i musiałeś przeładować aplikację za pomocą APK z witryny takiej jak APKMirror lub APKpure, prawdopodobnie możesz zobaczyć, dokąd to zmierza. Tak Twoje Amazon Fire Stick może działać na niestandardowej wersji Androida, wraz z niestandardowym sklepem z aplikacjami i pewnymi ograniczeniami dotyczącymi tego, co można, a czego nie można zainstalować, ale gdy podstawowym systemem operacyjnym jest wciąż Android, możemy skorzystać z możliwości bocznego ładowania aplikacji i pobierz Kodi na swoje urządzenie, czy Amazon chce tam czy nie.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 8

Oczywiście, aby to zrobić, musimy najpierw dodać możliwość pobierania aplikacji na kartę Fire Stick. Amazon nie zawiera przeglądarki z urządzeniem, więc musisz pobrać aplikację innej firmy, która pozwala na używanie adresów URL na twoim urządzeniu jak na zwykłym telefonie lub tablecie. Chociaż nie ma konkretnej aplikacji przeglądarki do pobrania w App Store, istnieje aplikacja, która umożliwia pobieranie zawartości bezpośrednio na urządzenie.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 9

Korzystając z wbudowanej funkcji wyszukiwania lub używając Alexy na pilocie Fire Stick, wyszukaj „Pobierz”, „Downloader” lub „Przeglądarka”; wszystkie trzy dostarczą dokładnie tę samą aplikację, której szukamy. Ta aplikacja nazywa się odpowiednio Downloader. Aplikacja ma setki tysięcy użytkowników i jest ogólnie uważana za świetną aplikację na Twoje urządzenie. Naciśnij przycisk pobierania na Amazon Lista Appstore dla Downloadera, aby dodać aplikację do urządzenia. Nie będziemy musieli trzymać aplikacji na Fire Stick po tym, jak użyliśmy jej do tego procesu instalacji, więc nie bój się odinstalować aplikacji, jeśli wolisz jej nie trzymać.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 10

Po zakończeniu instalacji aplikacji kliknij przycisk Otwórz na liście aplikacji, aby otworzyć aplikację Downloader na swoim urządzeniu. Klikaj różne wyskakujące okienka i alerty zawierające aktualizacje aplikacji, aż dojdziesz do głównego ekranu. Downloader zawiera wiele narzędzi, wszystkie starannie opisane po lewej stronie aplikacji, w tym przeglądarkę, system plików, ustawienia i wiele innych. To powiedziawszy, głównym aspektem aplikacji, której potrzebujemy, jest pole wprowadzania adresu URL, które zajmuje większość ekranu w aplikacji.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 11

Downloader pozwoli ci pobrać zawartość z określonego adresu URL, który wpiszesz do aplikacji, co ułatwi pobranie APK bezpośrednio na urządzenie. Masz tutaj dwie różne opcje, aby pobrać Kodi APK: po pierwsze, możesz pobrać Kodi za pomocą naszego skróconego linku poniżej, który automatycznie pobierze Kodi 18.5 Leia.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 12

Alternatywnie możesz udać się do Witryna Kodi do pobrania tutaj, kliknij opcję Androida, kliknij prawym przyciskiem myszy „ARMV7A (32-BIT)” i skopiuj i wklej ten link do wybranego skrótu łącza; zalecamy bit.ly, za niestandardowe opcje linków, które ułatwiają tworzenie czegoś, co można wprowadzić do urządzenia. Bez skracacza linków musisz wprowadzić długi adres URL za pomocą pilota, więc zalecamy wykonanie jednej z tych dwóch powyższych opcji.

Nasz nowy niestandardowy adres URL dla Kodi 18.5 Leia to: http://bit.ly/tkodi185

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 13

Po wpisaniu tego adresu URL lub utworzeniu własnego z witryny pobierania, do której link znajduje się powyżej, sprawisz, że Twoje urządzenie będzie mogło automatycznie rozpocząć pobieranie Kodi bezpośrednio z aplikacji Pobranie. Kliknij przycisk Dalej po wprowadzeniu linku do urządzenia. Twój Fire Stick potwierdzi link, z którego chcesz pobrać; naciśnij Wybierz, aby potwierdzić opcję Pobierz na swoje urządzenie, a pobieranie rozpocznie się natychmiast od tego adresu URL. Większość pakietów APK firmy Kodi ma około 80 lub 90 MB, więc spodziewaj się, że pobieranie zajmie od 10 do 20 sekund, w zależności od szybkości połączenia internetowego. Po zakończeniu pobierania APK powinien otworzyć się automatycznie na twoim urządzeniu. Jeśli pojawi się monit o otwarcie instalatora Kodi, naciśnij OK.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 14

Instalowanie Kodi na urządzeniu

Po pobraniu pakietu APK na urządzenie wystarczy, że zainstalujesz Kodi bezpośrednio na urządzeniu. Gdy na ekranie pojawi się ekran instalacyjny Kodi, pojawi się ekran informujący o dostępie do informacji Kodi. Dla każdego, kto wcześniej instalował pliki APK na urządzeniach z Androidem, ten ekran natychmiast będzie wyglądał znajomo; chociaż to jest Amazon- tematyczna wersja ekranu instalacyjnego, nadal jest bardzo „Androidem”. Użyj pilota, aby podświetlić i wybrać przycisk „Instaluj”, a urządzenie rozpocznie instalację Kodi. Kodi sam w sobie jest dość dużą aplikacją, więc daj mu trochę czasu na zainstalowanie na twoim urządzeniu; w naszej instalacji cały proces trwał około trzydziestu sekund.

Jak Jailbreak Your Amazon Fire Stick TV 15

Po zakończeniu instalacji na twoim urządzeniu w prawym dolnym rogu wyświetlacza pojawi się małe powiadomienie, ostrzegające, że możesz nacisnąć przycisk menu, aby otworzyć Kodi na swoim urządzeniu. Możesz także nacisnąć przycisk „Otwórz” na ekranie instalacyjnym, aby automatycznie otworzyć Kodi. Zostaniesz przywitany ekranem startowym Kodi, a gdy Kodi zakończy się konfigurować po pierwszym uruchomieniu, będziesz na głównym ekranie. Stąd możesz dodawać repozytoria, oglądać filmy przechowywane w sieci i więcej. Najlepsza część tego: w przeciwieństwie do urządzeń takich jak Apple TV, zawsze możesz powrócić do standardowego ekranu głównego Fire TV, naciskając Home na pilocie. Zasadniczo zyskujesz to, co najlepsze z obu światów, dzięki aplikacjom Kodi i Fire OS pokojowo współpracującym na jednej platformie.

Co teraz?

Mówiąc wprost, to zależy od ciebie. Kodi sam w sobie jest dość sprawną platformą medialną, a nawet ma możliwość strumieniowego przesyłania treści YouTube używając oficjalnych dodatków. Ale ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto chce złamać jailbreak swojego urządzenia, prawdopodobnie chce zainstalować dodatki lub kompilacje w swojej instancji Kodi. Zazwyczaj to dodatkowe oprogramowanie jest dodawane za pomocą dodatkowej przeglądarki Kodi i łącza do oprogramowania znalezionego w Internecie.

Jeśli jesteś ciekaw, od czego zacząć, mamy dużo przewodników, które należy przejrzeć podczas instalowania najlepszych dodatków Kodi (które pozwalają zachować typowy interfejs Kodi podczas dodawania nowych aplikacji pojedynczo) oraz kompilacje Kodi (które całkowicie zmieniają oprogramowanie pod kątem nowego wyglądu). Sprawdź naszą listę najlepszych dodatków Kodi, których nie możesz przegapić tutaj, a dla tych, którzy szukają pełnego doświadczenia, sprawdź nasze ulubione wersje Kodi na tej liście tutaj.

***

Złamanie urządzenia Fire TV przez więzienie wydaje się trudne na papierze, ale nie może to być dalsze od prawdy. Łatwość dostępu do dodawania nowych treści, które nie zostały oficjalnie zatwierdzone przez Amazon jest w zasadzie tak proste, jak zainstalowanie kilku nowych aplikacji na urządzeniu. Za jedyne 40 USD (lub 50 USD za model 4K) Fire Stick jest jednym z najlepszych urządzeń, jakie możesz kupić. Szkoda, że ​​powiązania aplikacji z piractwem zostały przesunięte Amazon usunąć Kodi z Amazon Appstore, który nie powstrzymał możliwości bocznego załadowania Kodi na twoje urządzenie. Połączenie Kodi i Amazon Fire Stick stał się niezwykle popularny na całym świecie i łatwo zrozumieć, dlaczego. A dzięki łatwemu dostępowi do zainstalowania Kodi na twoim urządzeniu, instalacja aplikacji – i Covenant, w gruncie rzeczy – jest naprawdę prosta.