Jak kontrolować zarządzanie stanem baterii systemu macOS w notebooku Mac

Zarządzanie stanem baterii komputera Mac

Zarządzanie stanem baterii macOS w macOS Catalina 10.15.5 a nowsze zostały zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom poprawić żywotność baterii laptopa Mac poprzez ograniczenie maksymalnej pojemności ładowania. Wykonaj te czynności, jeśli chcesz skorzystać z funkcji zarządzania kondycją baterii komputera Mac, aby zwiększyć długoterminową żywotność baterii komputera Mac.

Kondycja baterii komputera Mac

Zarządzanie stanem baterii macOS uruchomione wraz z publicznym wydaniem macOS Catalina 10.15.5 aktualizacja oprogramowania, która pojawiła się 26 maja 2020 r. Ta funkcja pomaga zmaksymalizować żywotność baterii notebooka Mac, zmniejszając szybkość, z jaką starzeje się chemicznie. Robi swoją magię, monitorując historię temperatury akumulatora i wzorce ładowania.

Z macOS Catalina 10.15.5+, możesz ocenić stan baterii za pomocą panelu preferencji Oszczędzanie energii, aby sprawdzić, czy może wymagać serwisowania. Zarządzanie stanem baterii jest domyślnie włączone, ale możesz opcjonalnie wyłączyć tę funkcję kilkoma kliknięciami.

Wyjmowanie baterii z MacBooka

Po osiągnięciu liczby cykli baterii komputera Mac, aby utrzymać wydajność, konieczna jest wymiana baterii. Zdjęcie: naprawię to

Ta funkcja jest niedostępna na komputerach stacjonarnych Mac, które nie mają akumulatorów, takich jak modele iMac, Mac Pro i Mac mini. Tak jak Apple wyjaśniaNotebooki Mac używają zużywalnych akumulatorów litowo-jonowych, które stają się mniej skuteczne w miarę starzenia się.

Żywotność baterii zależy od jej wieku chemicznego, na który wpływ mają takie czynniki, jak historia temperatury i schemat ładowania. W miarę starzenia się baterii notebooka pojemność ładowania maleje.

Liczba cykli ładowania baterii Maca różni się w zależności od modelu Maca.

Zarządzanie stanem baterii komputera Mac

Trzymaj notebooka Mac podłączony, gdy tylko jest to możliwe, aby uniknąć rozładowania baterii

Według Apple artykuł wsparcia, nowoczesne notebooki Mac wykorzystują baterie, które można w pełni naładować tysiąc razy, zanim ich pojemność i wydajność spadną.

Jak pomaga zarządzanie stanem baterii

Na podstawie pomiarów zbieranych przez zarządzanie stanem baterii macOS funkcja ta może zmniejszyć maksymalne ładowanie baterii w locie, w zależności od konkretnego użycia, w celu zmniejszenia zużycia baterii i spowolnienia jej starzenia chemicznego.

Apple wyjaśnia, czy należy włączyć lub wyłączyć tę funkcję:

Chociaż zarządzanie kondycją baterii korzystnie wpływa na jej długą żywotność, może również skrócić czas pracy komputera Mac na jednym ładowaniu baterii po zastosowaniu limitów pojemności. Jeśli priorytetem jest, aby komputer Mac trwał jak najdłużej przed ładowaniem, możesz wyłączyć tę funkcję.

Postępuj zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, aby opanować funkcje zarządzania kondycją baterii komputera Mac w systemie MacOS Catalina 10.15.15 lub nowszym, w tym dowiedzieć się, jak wyświetlić stan baterii komputera Mac i całkowicie wyłączyć zarządzanie kondycją baterii.

Sprawdzanie stanu baterii komputera Mac

Wykonaj następujące kroki, jeśli chcesz włączyć funkcję zarządzania kondycją baterii systemu macOS i użyć jej do poprawy żywotności baterii notebooka Mac:

 1. Kliknij Apple menu i wybierz opcję Preferencje systemu.
 2. Kliknij Oszczędzacz energii ikona w oknie Preferencji systemowych.
 3. Kliknij Kondycja baterii przycisk.

Stan baterii jest wskazywany w oknie jako jeden z następujących warunków:

 • Normalna: Bateria działa normalnie. Nie trzeba podejmować żadnych działań.
 • Usługa zalecana: Akumulator działa normalnie, ale jego zdolność do utrzymywania ładunku jest mniejsza niż w momencie, gdy był nowy. Rozważ wymianę baterii.

Wiedza, ile cykli ładowania ma bateria, a także ile pozostało, może pomóc określić, kiedy konieczna jest wymiana baterii. Aby uzyskać najlepszą wydajność, Apple zaleca wymianę baterii notebooka Mac, gdy osiągnie maksymalną liczbę cykli.

Zarządzanie stanem baterii komputera Mac

Zarządzanie kondycją baterii systemu macOS stosuje limity pojemności, aby wydłużyć żywotność baterii komputera Mac

Nawet jeśli nie zauważysz żadnych zmian w zachowaniu akumulatora ani ilości ładunku, który on utrzymuje, podczas gdy panel Oszczędzanie energii wyświetla komunikat „Zalecana usługa”, nadal z całego serca zalecamy oddanie komputera do serwisu. „Możesz nadal korzystać z baterii, zanim zostanie sprawdzona, nie uszkadzając komputera” wyjaśnia Apple.

INSTRUKTAŻ: Jak wyświetlić stan baterii komputera Mac na pasku stanu systemu macOS

Ewentualnie możesz sprawdzić stan baterii za pomocą paska menu (działa to również w starszych wersjach systemu macOS): po prostu naciśnij Opcja (⌥) klawisz na klawiaturze podczas gdy ty kliknij ikonę baterii na pasku menu. Spowoduje to otwarcie bardziej szczegółowego menu baterii z dodatkowymi informacjami na temat baterii, w tym bieżącym stanem baterii.

Jak kontrolować zarządzanie stanem baterii systemu macOS w notebooku Mac 1

Stan naładowania baterii na pasku menu

Nie widzisz ikony baterii na pasku menu macOS? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Preferencje systemowe → Oszczędzanie energii i zaznacz pole obok „Pokaż stan baterii na pasku menu” w pobliżu lewego dolnego rogu okna, aby włączyć ikonę paska menu dla stanu baterii.

Wyłączanie zarządzania stanem baterii macOS

Jak wspomniano wcześniej, zarządzanie kondycją baterii jest domyślnie włączone przy zakupie nowego notebooka Mac z systemem macOS Catalina 10.15.5 lub nowszy lub po aktualizacji do macOS Catalina 10.15.5 na notebooku Mac z Thunderbolt 3 porty.

Gdy włączone jest zarządzanie kondycją baterii, maksymalna pojemność ładowania baterii może być ograniczona w celu zmniejszenia szybkości, z jaką starzeje się chemicznie. Chociaż pomaga to utrzymać żywotność baterii tak długo, jak to możliwe, wojownicy drogowi mogą chcieć wyłączyć zarządzanie stanem baterii systemu macOS, aby wycisnąć ostatnią kroplę energii z notebooka.

Wykonaj następujące kroki, aby wyłączyć zarządzanie stanem baterii systemu macOS:

 1. Kliknij Apple menu i wybierz opcję Preferencje systemu.
 2. Kliknij Oszczędzacz energii ikona w oknie Preferencji systemowych.
 3. Kliknij Kondycja baterii przycisk.
 4. Odznacz pole obok „Zarządzanie stanem baterii” aby wyłączyć tę funkcję.
 5. Wybierz opcję Wyłączyć z okna dialogowego.
 6. Na koniec kliknij ok aby zapisać zmiany.

W miarę starzenia się baterii twojego notebooka MacOS nie będzie już próbował przedłużyć swojej żywotności przez zmniejszenie maksymalnej pojemności w zależności od użytkowania.

Zarządzanie stanem baterii komputera Mac

Wyłączenie tego maksymalizuje wydajność akumulatora kosztem jego długowieczności

Innymi słowy, wyłączenie zarządzania stanem baterii systemu macOS usuwa limity pojemności, maksymalizując w ten sposób czas pracy notebooka Mac kosztem jego żywotności.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, rozważ przekazanie go znajomym.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Prześlij własne sugestie za pośrednictwem [email protected].