Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak konwertować obrazy do WebP na WordPress

Zdjęcia WebP

Jak wiemy, rozmiar obrazu odgrywa ważną rolę w szybkości działania witryny WordPress. Ponieważ obrazy stanowią około połowę rozmiaru pliku strony internetowej, nawet drobne zmiany mogą mieć znaczący wpływ. Dlatego jeśli chcesz poprawić szybkość swojej witryny WordPress, musisz znaleźć sposób na zmniejszenie rozmiaru pliku obrazu bez utraty jakości. WebP jest zaawansowany formacie fotograficznym który zmniejsza zdjęcia bez utraty jakości. Możesz zmniejszyć rozmiar zdjęć z 25 do 34% bez utraty jakości.

Kupno hostingu WordPress

Co to jest format WebP?

WebP to nowoczesny format plików graficznych opracowany przez giganta technologicznego Google do wyświetlania obrazów w Internecie. Zostało po raz pierwszy wprowadzone w 2010 roku przez Google. Głównym celem formatu pliku wideo WebP jest zmniejszenie rozmiaru pliku wideo bez obniżania jakości obrazu.

PageSpeed ​​​​Insights pokazuje, jak dobrze szablon WebP działa w Twojej witrynie. (Źródło: Statystyki PageSpeed)

Według Google obrazy WebP są o około 26% mniejsze niż PNG i 25–34% mniejsze niż JPEG.

Pozytywne strony korzystania z formatu zdjęć WebP:

 • WebP to format obrazu zorientowany na Internet.
 • Jest to lepszy format obrazu w porównaniu do PNG i JPEG.
 • Zwiększenie szybkości ładowania strony internetowej.
 • Zmniejsz rozmiar zdjęcia, zachowując jakość.
 • Obsługa przezroczystych obrazów (treść w tle)

Statystyki na WebP

Na podstawie badania kompresji Google WebP odkryliśmy:

Zdjęcia WebP są o 25–34% mniejsze niż ten sam obraz JPEG.
Obrazy WebP są o 26% mniejsze niż ten sam obraz PNG.

Na przykład wykonujemy test na obrazku poniżej. Rozmiar pliku w formacie PNG wynosi 2,05 MB. Ale w formacie WebP jest to tylko 201 kilobajtów.

Do wzajemnej konwersji zdjęć możesz użyć następujących witryn:

 • ezgif.com
 • image.online-convert.com
 • konwertowane.co

Jakie przeglądarki obsługują WebP?

Zdjęcia WebP mają wiele zalet. Jednak jednym z problemów, który uniemożliwia korzystanie z WebP na Twojej stronie internetowej, jest problem z obsługą przeglądarek. Przeglądarka internetowa musi obsługiwać obrazy WebP. Niestety, mimo że obsługa przeglądarek znacznie wzrosła, zgodność z WebP nadal nie jest powszechna. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​prawie wszystkie popularne przeglądarki obsługują WebP.

Według powyższych statystyk format WebP jest dostępny dla 95,37% użytkowników Internetu korzystających z nowoczesnych przeglądarek.

Lista przeglądarek obsługujących format obrazu WebP:

 • Krawędź
 • Firefoksa
 • Chrom
 • Opera
 • Safari na iOS
 • Opera Mini
 • Przeglądarka Androida
 • Opera mobilna
 • Chrome na Androida
 • Firefoksa na Androida
 • Przeglądarka UC dla Androida
 • Internetu Samsunga
 • Przeglądarka QQ
 • Przeglądarka Baidu

Niektóre programy nie obsługują WebP (np. Photoshop). W takim przypadku użytkownicy mogą używać sklepu internetowego do zapisywania obrazów WebP bezpośrednio z programu Adobe Photoshop.

Aby korzystać z WebP w WordPressie, potrzebujesz wtyczki WordPress. Jednak w przypadku Drupala można go używać z modułami WebP, które dodają obsługę WebP.

Dlaczego powinienem używać formatu WebP?

WebP to format obrazu opracowany przez Google, który jest wciąż w fazie rozwoju. Został stworzony jako bardziej wydajna technika kompresji obrazu niż JPG i PNG. Zmniejsza rozmiar pliku przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu.

Zwiększy to szybkość działania Twojej witryny, a w efekcie Google zapewni Ci lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak korzystać z WebP na WordPressie z wtyczką?

Nie każdy kreator witryn i system zarządzania treścią (CMS) obsługuje format WebP. Niestety WordPress domyślnie nie obsługuje plików WebP. Dlatego potrzebujemy wtyczki WordPress, aby dodać WebP do WordPress.

Optymalizator obrazu EWWW

Do obsługi obrazów WebP w WordPressie jednym z najlepszych wyborów jest EWWW Image Optimizer.

Najpierw zainstaluj wtyczkę EWWW Image Optimizer i aktywuj wtyczkę.
Po aktywacji kliknij Ustawienia > EWWW Image Optimizer, aby skonfigurować wtyczkę.

Wtyczka EWWW Image Optimizer

Przewiń w dół, a na następnej stronie znajdziesz dziesiątki nowych opcji wtyczek. W sekcji „Konwersja WebP” zaznacz „Konwertuj swoje obrazy na następną generację dla obsługiwanych przeglądarek”. Po zaznaczeniu pola kliknij przycisk „Zapisz zmiany”, aby zapisać zmiany.

Po przewinięciu zobaczysz reguły przepisywania w sekcji konwersji WebP. Teraz kliknij „Wstaw reguły przepisywania”, aby wstawić te reguły przepisywania.

Czerwony obraz „PNG” zmieni kolor na zielony, co oznacza pomyślne wprowadzenie reguł wstawiania.

Jeśli wstawienie nie powiedzie się, skopiuj reguły przepisywania i umieść je ręcznie w pliku htaccess. Wróć do strony ustawień wtyczki i gdy już skończysz, kliknij jeszcze raz przycisk Zapisz zmiany. Jeśli obraz na ekranie zmieni kolor na zielony, wszystko gotowe.

Konwertuj zdjęcia witryn do formatu WebP za pomocą wtyczki EWWW Image Optimizer

Za pomocą EWWW Image Optimizer możesz szybko przekonwertować wcześniej przesłane pliki obrazów na obrazy WebP.

Przejdź do opcji Multimedia > Biblioteka z panelu administracyjnego.

Następnie przejdź do przycisku Opcje ekranu i ustaw „Liczba elementów na stronie” na 999. Jeśli masz więcej niż 1000 zdjęć, zostaną one wyświetlone na ekranie poniżej. Następnie u góry kliknij opcję Zaznacz wszystko, aby zaznaczyć wszystkie obrazy.

Następnie kliknij opcję Optymalizacja zbiorcza w menu rozwijanym Działania masowe i naciśnij przycisk Zastosuj. Jeśli niektóre obrazy są już zoptymalizowane, możesz wybrać opcję „Tylko WebP” i zaznaczyć pole pomijania.

Następnie kliknij opcję Skanuj w poszukiwaniu niezoptymalizowanych obrazów, aby kontynuować. Wtyczka wyświetli liczbę znalezionych obrazów i możesz kontynuować, klikając przycisk Optymalizuj. Twoje zdjęcia zostaną teraz zoptymalizowane, a EWWW Optimizer utworzy ich wersje WebP.

Wniosek

WebP to format obrazu dla Internetu. Jest bardzo lekki, a jego jakość jest standardowa. Masz wiele możliwości wykorzystania obrazów WebP w swojej witrynie WordPress.

W tym artykule nauczyliśmy Cię, jak konwertować stare zdjęcia do formatu WebP. Mamy nadzieję, że było to dla Ciebie przydatne.

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania