Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak kopiować i wklejać na Chromebooku [2023]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak kopiować i wklejać na Chromebooku [2023]

Chromebooki obsługują system operacyjny Chrome, który dla większości ludzi powinien być nowością. Chociaż metody kopiowania i wklejania treści w systemie ChromeOS są podobne do tych w systemie operacyjnym Chrome Windows i macOS istnieje wiele sposobów używania myszy, gładzików i skrótów klawiaturowych do obsługi różnych typów treści.

W tym artykule wyjaśnimy kilka sposobów kopiowania i wklejania treści na Chromebooku za pomocą skrótów klawiaturowych i myszy. Metody są posortowane według rodzaju treści, co ułatwia znalezienie potrzebnych metod.

Zacznijmy.

Jak skopiować i wkleić tekst na Chromebooku

Jeśli chcesz skopiować i wkleić tekst na Chromebooku, możesz użyć gładzika lub myszy i zaznaczyć tekst. Następnie użyj skrótów klawiaturowych lub kliknięć myszą, aby skopiować i wkleić go w dowolnym miejscu.

Wystarczy wykonać te proste kroki, aby skopiować i wkleić treść tekstową na Chromebooku.

 1. Na gładziku dotknij i przytrzymaj jeden palec, przeciągając wskaźnik myszy drugim palcem po tekście, który chcesz skopiować. Następnie zwolnij oba palce. Tekst powinien być teraz podświetlony. Jeśli używasz myszy, naciśnij lewy przycisk myszy i przeciągnij kursor po tekście, aby go podświetlić, a następnie zwolnij.
 2. Aby skopiować tekst, możesz użyć klawiszy CTRL +C na klawiaturze (bezpośrednio kopiuje tekst). W przeciwnym razie wystarczy nacisnąć prawy przycisk myszy lub dotknąć gładzika dwoma palcami, aby otworzyć opcje i wybrać z menu opcję KOPIUJ.
 3. Aby wkleić tekst w dowolnym miejscu, możesz użyć klawiszy CTRL + V na klawiaturze (bezpośrednie wklejenie tekstu). W przeciwnym razie wystarczy nacisnąć prawy przycisk myszy lub dotknąć gładzika dwoma palcami, aby otworzyć opcje i wybrać z menu opcję WKLEJ.

Tekst pozostanie w schowku, dopóki nie naciśniesz ponownie Ctrl + C lub COPY, co umożliwi wielokrotne wklejenie bieżącego tekstu. Chociaż system operacyjny Chrome nie kopiuje formatowania tekstu, należy odpowiednio dostosować styl.

Rekommenderad:  iPhone SE 3 czy jest tak potężny jak iPhone 13?

Jak kopiować i wklejać pliki na Chromebooku

Chcesz skopiować niektóre pliki lokalne do nowej lokalizacji, ale nie wiesz, jak to zrobić na swoim Chromebooku. Nie martw się; po prostu wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz folder lub lokalizację, w której znajdują się pliki. Następnie najedź wskaźnikiem myszy na elementy, które chcesz skopiować i naciśnij przycisk prawego przycisku myszy na myszy lub dotknij dwoma palcami gładzika, aby otworzyć menu opcji. Wybierz KOPIUJ z tego menu lub naciśnij CTRL+C na klawiaturze, aby skopiować elementy.
 2. Przejdź do folderu docelowego, w którym chcesz zachować skopiowane pliki, a następnie naciśnij klawisze CTRL + V na klawiaturze lub użyj klawisza prawego przycisku myszy, aby otworzyć menu opcji i wkleić elementy.

Jak skopiować i wkleić pełną stronę internetową na Chromebooku

Jeśli chcesz skopiować całą zawartość konkretnej strony internetowej, pomocne będą poniższe kroki. Wszystko zostanie skopiowane, łącznie z nagłówkami, przyciskami i innymi obiektami, ale układ nie zostanie zachowany.

 1. Przejdź do dowolnej części strony internetowej (z wyjątkiem obrazów), a następnie naciśnij CTRL + A na klawiaturze. Spowoduje to wybranie lub wyróżnienie całej zawartości dostępnej na stronie internetowej.
 2. Teraz po prostu naciśnij CTRL + C na klawiaturze, a cała podświetlona zawartość zostanie skopiowana do schowka.
 3. Następnie przejdź do miejsca, w którym chcesz wkleić treść, i naciśnij CTRL + V na klawiaturze. Spowoduje to wklejenie całej skopiowanej zawartości do żądanej lokalizacji. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy lub dotknąć dwoma palcami gładzika, aby otworzyć menu opcji, w którym możesz wybrać opcję WKLEJ.

Jak kopiować i wklejać rozszerzenia w systemie ChromeOS

Rozszerzenia internetowe lub adresy URL mogą być bardzo pomocne w szybkim udostępnianiu treści i informacji. ChromeOS to internetowy system operacyjny, więc większość pracy odbywa się w przeglądarce internetowej, w tym przypadku Google Chrome.

Rekommenderad:  Antminer: jak działa narzędzie do wydobywania bitcoinów

Aby skopiować i wkleić rozszerzenia lub adresy URL na swoim Chromebooku, wykonaj poniższe czynności.

Kopiowanie adresu URL obrazu

 1. Najedź kursorem myszy na obraz, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy lub dotknij dwoma palcami gładzika. Tutaj wybierz opcję Kopiuj obraz lub Kopiuj adres obrazu.
 2. Przejdź do obszaru, w którym chcesz zapisać obraz lub adres URL, a następnie naciśnij CTRL + V lub WKLEJ z menu opcji, klikając prawym przyciskiem myszy. Opcja Kopiuj obraz umożliwia kopiowanie plików multimedialnych, a opcja Kopiuj adres obrazu pozwala osadzić obraz w blogu lub kodzie.

Kopiowanie adresu URL filmu

 1. Najedź wskaźnikiem myszy na wideo, a następnie naciśnij prawy przycisk myszy lub dotknij gładzika dwoma palcami. Spowoduje to otwarcie menu opcji, w którym możesz wybrać opcję Kopiuj adres URL filmu stąd.
 2. Przejdź do obszaru, w którym chcesz zachować wideo lub adres URL, a następnie naciśnij CTRL + V na klawiaturze lub WKLEJ w menu opcji, klikając prawym przyciskiem myszy. Opcji Kopiuj adres URL wideo można używać do udostępniania wideo na różnych platformach internetowych.

Kopiowanie adresu URL strony internetowej

Jeśli skopiujesz adres URL strony internetowej, możesz udostępnić go na różnych platformach lub zapisać w dokumencie, aby móc się do niego odwoływać.

 1. Otwórz witrynę, którą chcesz udostępnić. Teraz przejdź do paska adresu przeglądarki, który zwykle znajduje się u góry ekranu.
 2. Kliknij pasek adresu, a pełny adres URL powinien zostać podświetlony. Jeśli nie jest on domyślnie podświetlony, po prostu kliknij dwukrotnie adres URL lub przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij po całym adresie URL, aby go zaznaczyć.
 3. Teraz naciśnij CTRL + C, aby bezpośrednio skopiować adres URL. W przeciwnym razie możesz nacisnąć klawisz prawego przycisku myszy lub dotknąć dwoma palcami gładzika, aby otworzyć menu opcji. Następnie wybierz z menu opcję KOPIUJ.
 4. Aby wkleić adres URL w odpowiednim miejscu, po prostu przejdź do niego i naciśnij CTRL + V na klawiaturze lub dotknij dwoma palcami gładzika i wybierz WKLEJ.
Rekommenderad:  Jak usunąć wirusa Vpn Filter?

Jak skopiować i wkleić na Chromebooku bez myszy?

Skróty klawiaturowe służące do kopiowania i wklejania w systemie ChromeOS są podobne do tych w systemie operacyjnym Chrome Windows. Możesz użyć CTR+C do kopiowania i CTRL+V do wklejenia. Aby skopiować i wkleić tekst bez użycia myszy, najpierw go zaznacz (przytrzymaj lewy przycisk gładzika i przeciągnij kursor do punktu końcowego), następnie naciśnij CTRL+C, aby skopiować i przejść do żądanej lokalizacji w celu wklejenia, a następnie naciśnij CTRL +V. Możesz także użyć klawiszy CTRL+A, aby zaznaczyć cały tekst na stronie, a następnie użyć klawiszy CTRL+C i CTRL+V, aby skopiować i wkleić na Chromebooku.

Różne sposoby kopiowania i wklejania na Chromebooku

Opisaliśmy kilka sposobów kopiowania i wklejania treści na Chromebooku z systemem operacyjnym Chrome. Różne typy treści mogą mieć różne nazwy opcji kopiowania i wklejania, ale proces jest w większości taki sam.

Wykonaj powyższe kroki, aby łatwo zarządzać całą zawartością swojego Chromebooka. Zostaw poniżej swoje sugestie dotyczące innych metod kopiowania i wklejania treści w systemie ChromeOS.