Jak kopiować i wklejać w obiektywie Google

Jak kopiować i wklejać w obiektywie Google 1

Soczewki Google można używać do różnych rzeczy. Na przykład możesz zeskanować parę butów, a Lens pokaże Ci, gdzie możesz je dostać online.

Ale Google Lens może również pomóc uczniom i studentom niebędącym studentami kopiować tekst na dowolnym komputerze. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie wszelkich zapisanych notatek i niepotrzebne marnowanie czasu.

Jak przenieść odręczne notatki do komputera za pomocą obiektywu Google

Aby skopiować odręczne notatki na komputer, musisz użyć najnowszej wersji Chrome i aplikacji Google Lens. Upewnij się również, że jesteś zalogowany na obu przy użyciu tego samego konta.

Otwórz Google Lens, a aplikacja automatycznie podświetli tekst bez konieczności robienia czegokolwiek, jeśli jest krótki. Jeśli zauważysz, że Obiektyw nie podświetla wszystkiego, co chcesz, używa niebieskich końcówek do zaznaczenia żądanego tekstu.

Stuknij podświetlony tekst i wybierz opcję Kopiuj na komputer, którą zobaczysz na dole.

Jak kopiować i wklejać w obiektywie Google 2

Gdy otrzymasz wiadomość, że tekst został skopiowany, otwórz na przykład Dokumenty Google i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wkleić. Ta funkcja może być przydatna, gdy jesteś poza domem i widzisz interesujący Cię tekst.

Jeśli nie masz ochoty robić zdjęcia, możesz użyć Google Lens, aby zapisać tekst w notatkach Google Doc. Ale jak możesz sprawdzić, czy korzystasz z najnowszej wersji Chrome, a jeśli nie, jak możesz zaktualizować przeglądarkę?

Jak sprawdzić wersję Chrome i jak zaktualizować

Jeśli nie masz pewności, z której wersji Chrome korzystasz, możesz sprawdzić, klikając kropki w prawym górnym rogu. Umieść kursor na opcji pomocy. Powinieneś zobaczyć boczne okno z opcją O Chrome.

Jak kopiować i wklejać w obiektywie Google 3

Jeśli używasz najnowszej wersji Chrome, zobaczysz komunikat z informacją. Jeśli nie, przeglądarka rozpocznie automatyczne pobieranie aktualizacji.

Wniosek

Nie ma już tych zdjęć, które wymagają dni, aby zapisać tekst, który widziałeś na znaku w drodze do pracy. Czy to funkcja, o której myślisz, że będziesz często używać? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.