Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego

The Amazon Fire TV Stick to świetne małe rozwiązanie do przesyłania strumieniowego, dzięki któremu każdy telewizor może stać się w pełni funkcjonalną stacją multimedialną. Tak długo, jak masz dobre połączenie Wi-Fi i przyzwoitą prędkość Internetu, możesz uzyskać dostęp do ogromnej liczby treści za darmo, a nawet więcej, jeśli chcesz zapłacić kilka dolarów miesięcznie. Fire TV Stick jest przeznaczony do pracy z telewizorami – ale czy będzie działał z monitorem komputera? Odpowiedź brzmi: tak, choć może to wymagać trochę finansowania i ewentualnie dodatkowego sprzętu. W tym artykule pokażę, jak podłączyć Fire TV Stick do dowolnego monitora komputerowego.

Wymagania wejściowe

Teoretycznie Fire TV Stick wymaga monitora z wejściem HDMI. Wszystkie nowoczesne monitory obsługują standard HDMI i mają co najmniej jeden port wejściowy, więc nie będzie problemu. Fire TV Stick wykorzystuje wyjście HDMI, więc monitor z portem HDMI bez problemu przyjmie Fire TV Stick. Fire TV Stick wykorzystuje szyfrowanie HDCP w celu zabezpieczenia przed kopiowaniem niektórych rodzajów treści, a niektóre wcześniejsze monitory wyposażone w złącze HDMI mogą nie obsługiwać tego standardu. Istnieje jednak obejście tego problemu, jeśli się pojawi.

Ponadto wyjście HDMI Fire TV Stick można przepuścić przez skrzynkę adaptera i przekonwertować na wyjście RCA (w przypadku naprawdę starszych monitorów) lub DVI (w przypadku nowszych monitorów, ale wciąż w erze sprzed HDMI).

Niezależnie od tego, jakiego typu monitora używasz, musi on mieć rozdzielczość co najmniej 720p. Monitory o rozdzielczości niższej niż ten nie będą działać z wyjściem Fire TV Stick, niezależnie od tego, co z nim zrobisz.

Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego 1

Wymagania audio

Telewizor bez dźwięku tak naprawdę nie będzie go odcinał, więc potrzebujesz także sposobu na uzyskanie dźwięku z Fire TV Stick. Jeśli monitor ma wbudowane głośniki, jesteś w biznesie. Jeśli monitor nie ma dźwięku, potrzebujesz adaptera dźwięku.

Dodatkowy sprzęt

To, czy będziesz potrzebować dodatkowego sprzętu, zależy od monitora, który próbujesz podłączyć do Fire TV Stick. W przypadku monitora zgodnego ze standardem HDCP z wbudowanym dźwiękiem nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu. Możesz po prostu podłączyć Fire TV Stick i rozpocząć pracę.

Jeśli jednak używasz starszego monitora, może być konieczne włączenie dodatkowych elementów sprzętowych. Oto kilka, które mogą być przydatne.

Zobacz HD Mini Splitter

Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego 2

The Wyświetl HD VHD-1X2MN3D rozgałęźnik to małe urządzenie, które zasadniczo pozwala wziąć jeden sygnał HDMI i podzielić go na dwa wyjścia HDMI. Możesz użyć tego, jeśli masz konsolę do gier lub odtwarzacz DVD, którego chcesz używać z dwoma różnymi wyświetlaczami wideo. Jednak do naszych celów w tym artykule użyta jest jednostka View HD, ponieważ ma ona możliwość usuwania szyfrowania HDCP z sygnału HDMI. Jest to przydatne, jeśli masz monitor HDMI, który nie obsługuje HDCP. Ponieważ wiadomo, że ten adapter ma właściwość strippingu HDCP, radzę trzymać się tego modelu, jeśli potrzebujesz usunięcia szyfrowania HDCP.

Konwerter Foscomax HDMI na RCA Composite Audio

Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego 3

To poręczny mały kabel konwertera pobiera sygnał HDMI i zamienia go w sygnał RCA z wyjściami audio i kompozytowym. Ten konwerter byłby potrzebny, jeśli masz monitor, który używa gniazd RCA do przesyłania obrazu i dźwięku. Można go również użyć do przesłania wideo do monitora podczas przesyłania dźwięku do osobnego głośnika. uwaga: aby połączyć to z twoim Amazon Fire TV Trzymaj się, potrzebny będzie również adapter HDMI męski na męski. Osobiście użyłem tego konkretnego adaptera i działa świetnie, ale na rynku jest wiele innych.

Konwerter HDMI na DVI

Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego 4

Są to dość ogólne przedmioty; ten z Amazon Podstawy prawdopodobnie będą ci odpowiadać. Z tego skorzystasz, jeśli monitor ma port DVI, ale nie ma portu HDMI. Będziesz jednak potrzebował ekstraktora audio, ponieważ DVI nie obsługuje natywnie sygnałów audio.

Jak korzystać z Amazon Fire TV Trzymaj się monitora komputerowego 5

Ostatnim ważnym narzędziem w twoim arsenale jest Ekstraktor audio HDMI. Ten element umożliwia konwersję wejścia HDMI na wyjście HDMI oraz wyjście dźwięku RCA. Dotyczy to monitorów, które nie mają żadnej funkcji dźwięku. Jednostka JTech jest dobrze sprawdzona i niedroga, ale nie korzystałem z niej osobiście i istnieje wiele alternatywnych opcji.

Kable i adaptery

Jeśli zamierzasz używać adapterów RCA, potrzebujesz również kabli RCA. Są bardzo tanie i łatwe do znalezienia. (Jeśli używasz konwertera Foscomax, ma on już wyjścia kabla RCA i nie potrzebujesz dodatkowych adapterów). Możesz także potrzebować dodatkowych kabli HDMI lub adapterów HDMI męsko-męskich. Wszystkie te rzeczy są zwykle łatwe do znalezienia i niedrogie w lokalnym sklepie z dużymi pudełkami lub w sklepie internetowym.

Hooking Up

Podłączenie tego wszystkiego powinno być stosunkowo proste – istnieje tylko wiele możliwych ścieżek kablowych, w zależności od tego, z jakim dokładnie sprzętem się łączysz.

Monitor zgodny z HDMI HDCP z dźwiękiem

 1. Podłącz Fire TV Stick do portu HDMI monitora.

To wszystko, gotowe!

Monitor zgodny z HDMI HDCP bez dźwięku

 1. Podłącz Fire TV Stick do JTech HDMI Audio Extractor.
 2. Podłącz JTech do monitora za pomocą kabla HDMI.
 3. Podłącz JTech do głośników za pomocą kabli RCA.

Niezgodny monitor HDMI z dźwiękiem

 1. Podłącz Fire TV Stick do adaptera HDMI męskiego na męskiego.
 2. Podłącz drugi koniec przejściówki męskiej na męską do rozgałęźnika View HD Mini.
 3. Podłącz rozgałęźnik View HD Mini do portu HDMI monitora.

Niezgodny monitor HDMI bez dźwięku

 1. Podłącz Fire TV Stick do adaptera HDMI męskiego na męskiego.
 2. Podłącz drugi koniec przejściówki męskiej na męską do rozdzielacza View HD Mini za pomocą kabla HDMI.
 3. Podłącz rozgałęźnik View HD Mini do JTech HDMI Audio Extractor.
 4. Podłącz JTech do monitora za pomocą kabla HDMI.
 5. Podłącz JTech do głośników za pomocą kabli RCA.

Monitor DVI z dźwiękiem

 1. Podłącz Fire TV Stick do JTech HDMI Audio Extractor.
 2. Podłącz JTech HDMI Audio Extractor do adaptera HDMI na DVI.
 3. Podłącz JTech HDMI Audio Extractor do wejścia RCA monitora za pomocą kabli RCA.
 4. Podłącz adapter HDMI do DVI do portu DVI monitora.

Monitor DVI bez audio

 1. Podłącz Fire TV Stick do JTech HDMI Audio Extractor.
 2. Podłącz JTech HDMI Audio Extractor do adaptera HDMI na DVI.
 3. Podłącz JTech HDMI Audio Extractor do głośnika zewnętrznego za pomocą kabli RCA.
 4. Podłącz adapter HDMI do DVI do portu DVI monitora.

Monitor RCA z dźwiękiem

 1. Podłącz Fire TV Stick do adaptera HDMI męskiego na męskiego.
 2. Podłącz przejściówkę męską na męską do konwertera kompozytowego Foscomax.
 3. Podłącz konwerter Foscomax do monitora za pomocą wbudowanych kabli RCA.

Monitor RCA bez dźwięku

 1. Podłącz Fire TV Stick do adaptera HDMI męskiego na męskiego.
 2. Podłącz przejściówkę męską na męską do konwertera kompozytowego Foscomax.
 3. Podłącz konwerter Foscomax do wejścia wideo monitora za pomocą wbudowanych kabli RCA.
 4. Podłącz konwerter Foscomax do głośnika zewnętrznego za pomocą wbudowanych kabli RCA.

Po podłączeniu wszystkiego włącz monitor i podłącz zasilacz Fire TV Stick. Być może trzeba będzie majstrować przy ustawieniach monitora, aby użyć prawidłowego wejścia. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć ekran konfiguracji Fire TV Stick i rozpocząć transmisję!

Czy masz inne sugestie dotyczące podłączenia Fire TV Stick do standardowego monitora komputerowego? Udostępnij je nam w komentarzach poniżej!

Mamy wiele innych zasobów, aby uzyskać najlepszą jakość korzystania z Fire TV Stick.

Chcesz używać pendrive'a na laptopie? To trudne, ale pokażemy ci, jak korzystać z Fire TV Stick na laptopie.

Czy Twój kij zostawił pilota w domu? Oto jak korzystać z Fire TV Stick bez pilota.

Zaczynasz z Kijem? Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem, aby w pełni wykorzystać możliwości Fire TV Stick.

Mamy samouczek na temat używania karty Fire TV Stick z telewizorem Vizio.

I oczywiście mamy instrukcję odblokowania Fire TV Stick.