Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z dostępu z przewodnikiem, aby ograniczyć możliwości innych osób na Twoim iPhonie/iPadzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z dostępu z przewodnikiem, aby ograniczyć możliwości innych osób na Twoim iPhonie/iPadzie

Dostęp z przewodnikiem to funkcja ułatwień dostępu w systemach iOS i iPadOS, która pozwala ograniczyć dostęp do telefonu iPhone lub iPada do jednej aplikacji, tak aby wszystkie pozostałe aplikacje i funkcje były zablokowane za pomocą hasła lub identyfikatora Face ID/Touch ID i były dostępne dopiero po ponownym uruchomieniu. uwierzytelnianie.

Jeśli często musisz udostępniać telefon swoim dzieciom lub innym osobom — na przykład aby pokazać im zrobione przez siebie zdjęcie lub pozwolić im na korzystanie z aplikacji — możesz skorzystać z funkcji Dostęp z przewodnikiem, aby ograniczyć im dostęp do swojego urządzenia, tak aby nie nie zejść z trasy. Nie tylko to, ale dostęp z przewodnikiem może się również przydać, gdy chcesz ograniczyć rozpraszanie uwagi podczas pracy nad aplikacją na iPadzie.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak skonfigurować dostęp z przewodnikiem i korzystać z niego na iPhonie i iPadzie.

Jak skonfigurować dostęp z przewodnikiem na iPhonie/iPadzie

Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować dostęp z przewodnikiem na swoim iPhonie lub iPadzie:

 1. Otworzyć Ustawienia aplikacja.
 2. Przewiń w dół i wybierz Dostępność.
 3. Kliknij Dostęp z przewodnikiem pod OGÓLNY w Dostępność ustawienia i na następnym ekranie włącz przycisk dla Dostęp z przewodnikiem.
 4. Kliknij Ustawienia hasła i wybierz Ustaw hasło dostępu z przewodnikiem. Wprowadź preferowany kod dostępu, a następnie wprowadź go ponownie, aby potwierdzić. Będąc tutaj, włącz opcję Face ID lub Touch ID, aby używać danych biometrycznych zamiast hasła.

Dodatkowo możesz także ustawić limit czasu sesji Dostępu z przewodnikiem, dotykając Limity czasowe i wybranie dźwięku alarmu na następnym ekranie. W podobny sposób możesz ustawić czas automatycznego blokowania urządzenia podczas aktywnej sesji dostępu z przewodnikiem, klikając przycisk Wyświetl automatyczną blokadę opcja.

Jak rozpocząć sesję dostępu z przewodnikiem

Po skonfigurowaniu dostępu z przewodnikiem na iPhonie lub iPadzie możesz z niego korzystać. Oto jak:

 1. Otwórz aplikację, do której chcesz ograniczyć dostęp.
 2. Jeśli używasz jednego z nowszych iPhone’ów lub iPadów (tj. tych, które nie mają przycisku Home), kliknij trzykrotnie przycisk boczny/przycisk zasilania, aby wyświetlić Dostęp z przewodnikiem menu. W starszych modelach (iPhone’ach/iPadach z przyciskiem Home) zamiast tego kliknij trzykrotnie przycisk Home. Chyba, że ​​skonfigurowałeś Skrót dostępności do innych działań niż dostęp z przewodnikiem, trzykrotne kliknięcie przycisku bocznego lub przycisku strony głównej powinno wywołać Dostęp z przewodnikiem menu.
 3. w Dostęp z przewodnikiem oknie, dotknij Opcje w lewym dolnym rogu, aby wyświetlić listę wszystkich funkcji iPhone’a/iPada, które można włączyć/wyłączyć w trybie dostępu z przewodnikiem. Włącz/wyłącz przełącznik obok funkcji, aby ją włączyć/wyłączyć. Uderzyć Zrobione potwierdzać.
 4. Jeśli chcesz, aby określone części ekranu przestały reagować na dotyk — być może dlatego, że nie chcesz, aby druga osoba korzystająca z Twojego telefonu miała dostęp do określonego menu lub naciskała określony przycisk w aplikacji — możesz wyłączyć tę opcję, zakreślając kółkiem zaznacz te obszary na ekranie palcem. Jeśli chcesz, możesz także przenieść lub zmienić rozmiar obszaru lub dotknąć X na nim, aby go usunąć.
 5. Stuknij w Początek w prawym górnym rogu, aby rozpocząć sesję dostępu z przewodnikiem i ograniczyć dostęp urządzenia do tej konkretnej aplikacji.

Po włączeniu sesji możesz oddać urządzenie dziecku lub innej osobie, nie martwiąc się, że będzie szperać w Twoim telefonie.

W trybie dostępu z przewodnikiem ich dostęp będzie ograniczony do aplikacji, w której je zablokowałeś, oraz funkcji, które włączyłeś w ustawieniach dostępu z przewodnikiem. Podobnie, jeśli korzystasz z dostępu z przewodnikiem, aby lepiej się skupić, podczas konfiguracji będziesz mógł korzystać tylko z dozwolonych aplikacji i dozwolonych funkcji.

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów związanych z trzykrotnym kliknięciem przycisku strony głównej lub przycisku bocznego za każdym razem, gdy chcesz rozpocząć sesję dostępu z przewodnikiem, możesz skorzystać z Centrum sterowania, aby zrobić to wydajniej. W tym celu musisz najpierw dodać Dostęp z przewodnikiem do listy elementów sterujących w Centrum sterowania. Aby to zrobić, wejdź w Ustawienia > Centrum sterowania. Tutaj przewiń w dół, aż znajdziesz Dostęp z przewodnikiema następnie dotknij plusa (+przycisk ) obok niego. Teraz, aby włączyć sesję w aplikacji, po prostu przesuń palcem w górę od dołu (w przypadku iPhone’ów z przyciskiem Home) lub prawego górnego rogu (na iPhone’ach X lub nowszych), aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania. Stąd dotknij elementu sterującego dla Dostęp z przewodnikiemi rozpocznie się sesja.

Jak zakończyć sesję dostępu z przewodnikiem

Jeśli chcesz zakończyć sesję dostępu z przewodnikiem, naciśnij trzykrotnie przycisk boczny lub przycisk Początek na iPhonie lub iPadzie (w zależności od modelu), aby wyświetlić okno Dostępu z przewodnikiem. Wprowadź hasło dostępu z przewodnikiem lub użyj funkcji Face ID/Touch ID w celu uwierzytelnienia i dotknij Koniec w lewym górnym rogu, aby zakończyć aktywną sesję. Upewnij się, że osoba, której przekazujesz urządzenie, nie zna tego hasła.

Z łatwością udostępniaj dostęp do swojego iPhone’a/iPada bez stresu

AppleFunkcja dostępu z przewodnikiem w systemach iOS i iPadOS sprawia, że ​​udostępnianie iPhone’a lub iPada dzieciom lub innej osobie staje się naprawdę łatwe. Zapewnia to, że po zablokowaniu urządzenia w określonej aplikacji i ustawieniu ograniczeń funkcji druga osoba będzie mogła uzyskać do niej wyłącznie dostęp i nie będzie mogła przeglądać Twoich danych osobowych, zdjęć ani innych poufnych treści w serwisie urządzenie.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik uprości proces konfigurowania i korzystania z dostępu z przewodnikiem na iPhone’ach i iPadach, dzięki czemu będziesz mógł łatwo i bez stresu udostępniać innym osobom dostęp z przewodnikiem.

Często zadawane pytania dotyczące korzystania z dostępu z przewodnikiem na iPhonie/iPadzie

Najprostszym sposobem na wyjście z dostępu z przewodnikiem bez hasła jest wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone’a/iPada. W zależności od tego, czy Twój iPhone/iPad ma przycisk Home, czy nie, kroki, aby to zrobić, będą się różnić.

 • Na iPhone’ach/iPadach bez przycisku Home: Naciśnij i szybko zwolnij klawisz zwiększania głośności, naciśnij i szybko zwalniaj klawisz zmniejszania głośności, a następnie trzymaj przycisk boczny, aż ekran urządzenia wyłączy się i zobaczysz komunikat Apple logo.
 • Na iPhone’ach/iPadach z przyciskiem Home: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisz zmniejszania głośności i przycisk zasilania, aż Apple pojawia się logo.

Jeśli zapomnisz hasła dostępu z przewodnikiem, możesz spróbować wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a lub iPada, wykonując czynności wymienione w poprzednim pytaniu. Chociaż działa to prawie za każdym razem, jeśli z jakiegoś powodu nie zadziała, możesz zresetować iPhone’a/iPada za pomocą Findera (na komputerze Mac) lub iTunes (na komputerze Windows).

Jeśli chcesz zablokować ekran swojego iPhone’a/iPada podczas oglądania YouTube aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, możesz skorzystać z trybu dostępu z przewodnikiem. W tym celu podczas konfigurowania dostępu z przewodnikiem pamiętaj o wyłączeniu tej opcji Dotykać z Opcje menu.

Po zakończeniu oglądania filmów naciśnij trzykrotnie przycisk boczny/Strona główna, aby wyświetlić okno Dostęp z przewodnikiem i naciśnij przycisk Koniec przycisk w lewym górnym rogu.

Table of Contents