Jak korzystać z Express Transit, aby szybko płacić za przejazdy za pośrednictwem Apple Pay na iPhonie i Apple Watch

Tryb Express Transit z Apple Pay

Dzięki funkcji Express Transit dostępnej za pośrednictwem Apple Pay, możesz wsiąść do metra, autobusów, tramwajów, lekkiej kolei i kolei naziemnej w dużych miastach i płacić za przejazdy środkami transportu publicznego, trzymając telefon iPhone lub Apple Watch blisko zbliżeniowego terminala NFC, nie trzeba naciskać żadnych przycisków ani weryfikować za pomocą Face ID, Touch ID lub hasła.

Istnieją dwie metody przejazdu tranzytem Apple Pay:

  • Z włączonym trybem ekspresowego tranzytu
  • Bez włączonego trybu Express Transit

Ten samouczek obejmuje korzystanie z trybu Express Transit.

Wymagania ekspresowego tranzytu

Express Transit wymaga iPhone'a SE lub iPhone'a 6s lub nowszego z iOS 12.3+ lub an Apple Watch Seria 1 lub nowszy z watchOS 6 lub później, a także Apple Identyfikator zalogowany w iCloud oraz karta tranzytowa lub karta płatnicza dodane do aplikacji Portfel, która kwalifikuje się do ekspresowego tranzytu.

W Pekinie i Szanghaju wszystkie modele iPhone'a od iPhone'a 6 dalsza obsługa trybu Express Transit. Należy pamiętać, że Express Transit jest specyficzny dla rynku, więc płacenie za przejazdy w trybie Express Transit jest ograniczone do kilku obsługiwanych krajów / regionów.

SEMINARIUM: Jak skonfigurować Apple Pay na Apple Watch

Postępuj zgodnie z samouczkiem iDownloadBlog, ponieważ uczymy Cię, jak skonfigurować Express Transit i korzystać z niego Apple Pay karta na telefonie iPhone i Apple Watch.

Dostępność ekspresowego tranzytu

W chwili pisania tego tekstu Przesyłka ekspresowa włączona Apple Pay było dostępne w przypadku sieci londyńskiego metra w Wielkiej Brytanii, MTA w Nowym Jorku, Hop Fastpass w Portland, wybierz karty tranzytowe w Pekinie i Szanghaju i wszędzie tam, gdzie Suica jest akceptowana w Japonii.

Tryb Express Transit z Apple Pay

Jeśli nie korzystasz z trybu ekspresowego tranzytu, musisz uwierzytelnić każdy zakup przejazdu w terminalu lub bramce tranzytowej za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu – w czytniku zbliżeniowym kliknij dwukrotnie ikonę iPhone'a lub Apple WatchPrzycisk boczny na ekranie blokady.

SEMINARIUM: Jak używać Apple Pay

AppleDokument pomocniczy zapewnia instrukcje krok po kroku dotyczące płatności tranzytem Apple Pay w przypadku, gdy tryb ekspresowego transportu nie jest obsługiwany ani włączony. Inne Apple listy dokumentów wsparcia niektóre dodatkowe kraje i regiony, w których możesz zapłacić za tranzyt kartą płatniczą w Portfelu na iPhonie i Apple Watch jeśli nie używasz trybu Express Transit.

Powinieneś sprawdzić w swojej agencji tranzytowej, czy obsługuje płatności przy użyciu Apple Pay.

Jak włączyć Express Transit dla Apple Pay

Postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi od razu, jeśli chcesz skonfigurować funkcję Express Transit dla dowolnej karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej zarejestrowanej w Twojej Apple Pay.

iPhone

1) Otworzyć Ustawienia aplikacja na iPhonie 6s lub nowszym z iOS 12.3 lub w górę.

2) Wybierać Portfel i Apple Pay z głównej listy.

3) Kran Karta Express Travel.

4) Teraz wybierz a karta kredytowa, debetowa lub przedpłacona z listy, której chcesz użyć do ekspresowego tranzytu, a następnie uwierzytelnij się za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu.

Idąc dalej, będziesz mógł płacić za przejazdy środkami transportu publicznego, trzymając iPhone'a w pobliżu zbliżeniowego terminalu lub bramy tranzytowej bez uwierzytelniania za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu. Twoje opłaty za przejazd zostaną naliczone do Apple Pay karta wybrana w Ustawieniach. Aby zmienić kartę Express Transit w dowolnym momencie, po prostu wybierz inną kartę w kroku 4.

Tylko jeden Apple Pay kartę można wyznaczyć do obsługi Express Transit.

Apple Watch

1) Otworzyć Zegarek aplikacja na sparowanym iPhonie.

2) Stuknij w Mój zegarek patka.

3) Wybierać Portfel i Apple Pay z głównej listy.

4) Kran Ekspresowa karta tranzytowa.

5) Teraz wybierz karta kredytowa, debetowa lub przedpłacona którego chcesz użyć w trybie Transit Express, a następnie uwierzytelnij się za pomocą swojego Apple Watch kod dostępu.

Możesz teraz płacić za przejazdy środkami transportu publicznego w terminalu lub bramie tranzytowej, trzymając zegarek w pobliżu terminala, nie trzeba naciskać przycisku bocznego, aby wywołać Apple Pay. Takie postępowanie spowoduje wyświetlenie monitu Apple Pay użyć wybranej karty do zapłaty za przejazd. Aby zmienić kartę Express Transit, po prostu wybierz inną kartę w kroku 5.

Tylko jeden Apple Pay kartę można wyznaczyć do obsługi Express Transit.

Jak wyłączyć Express Transit dla Apple Pay

Wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć tryb Express Transit dla swojej karty.

iPhone

1) Otworzyć Ustawienia aplikacja na twoim urządzeniu.

2) Wybierać Portfel i Apple Pay z głównej listy.

3) Kran Ekspresowa karta tranzytowa.

4) Teraz wybierz Żaden lub Poza.

Przy wyłączonym Express Transit możesz nadal korzystać Apple Pay aby zapłacić za przejazdy tranzytem, ​​musisz jednak ręcznie uwierzytelnić się za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu. Aby usunąć kartę płatniczą związaną z trybem ekspresowego tranzytu z aplikacji Portfel, wybierz ją tam, kliknij przycisk Więcej i wybierz Usuń tę kartę.

WAŻNY: Wylogowanie z iCloud lub wyłączenie ochrony twarzy, identyfikatora dotykowego lub hasła w telefonie lub zegarku powoduje również usunięcie wszystkich kart płatniczych i tranzytowych z tego urządzenia.

Apple Watch

1) Otworzyć Zegarek aplikacja na iPhonie.

2) Stuknij w Mój zegarek patka.

3) Wybierać Portfel i Apple Pay z głównej listy.

4) Kran Ekspresowa karta tranzytowa.

5) Wybierz Żaden.

Opcjonalnie usuń kartę powiązaną z Express Transit z Apple Pay otwierając aplikację Watch na iPhonie, a następnie stuknij kartę Mój zegarek, wybierz Portfel i Apple Pay z głównej listy dotknij karty Express Transit i wybierz opcję Usuń tę kartę.

Jak korzystać z Express Transit z Apple Pay

Po włączeniu tej funkcji po prostu przytrzymaj górną część telefonu iPhone lub Apple Watch w odległości kilku centymetrów od środka obsługiwanego czytnika zbliżeniowego, dopóki nie poczujesz wibracji i nie zobaczysz komunikatu „Gotowe” oraz znacznika wyboru na wyświetlaczu, wskazującego, że płatność została zakończona. Aby funkcja Express Transit działała, urządzenie nie musi być podłączone do sieci.

W żadnym momencie tego procesu nie trzeba wyciągać telefonu z kieszeni lub dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk zegarka, aby ręcznie wywołać Apple Pay. Co najlepsze, Express Transit nie wymaga nawet budzenia / odblokowywania urządzenia ani otwierania aplikacji.

W Apple mów, Express Transit „po prostu działa”.

Tryb Express Transit z Apple Pay

Ze względu na fakt, że wyznaczona karta działa automatycznie do płacenia za przejazdy transportem publicznym bez uwierzytelnienia, każdy, kto posiada telefon lub zegarek, będzie mógł zapłacić za przejazdy za pomocą karty płatniczej lub tranzytowej bez konieczności nawet odblokowywania urządzenia.

Express Transit nie wpływa na sposób zapłaty za drugą osobę Apple Pay zakupy.

Apple ma osobne dokumenty potwierdzające, gdzie i jak ludzie w Japonii mogą płacić za pomocą Suiki i jak tam ludzie Pekin i Szanghaj mogą jeździć tranzytem za pomocą Express Transit.

Jak skonfigurować nową kartę transportu publicznego w Portfelu

Oprócz kart kredytowych, debetowych lub przedpłaconych zarejestrowanych w Apple Pay, W trybie Express Transit możesz korzystać z karty transportu publicznego w aplikacji Portfel. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować nową kartę tranzytową w Portfelu, aby korzystać z usługi Express Transit Apple Pay:

1) Sprawdź, czy poprawny region jest ustawiony na twoim urządzeniu:

  • iPhone: Przejdź do Ustawienia → Ogólne → Język i region, a następnie dotknij Region.
  • Apple Watch: Uruchom aplikację Watch na sparowanym iPhonie, kliknij kartę Mój zegarek, a następnie dotknij Ogólne → Język i region i wybierz rynek w obszarze Region.

2) Teraz otwórz Portfel aplikacja na iPhonie.

3) Uderz w Dodaj przycisk.

4) Wybierać dalej.

5) Wybierz swój tranzyt miasta karta.

Nie widzisz karty tranzytowej, której szukasz? Jeśli tak, to prawdopodobnie jest niedostępny w Twojej okolicy.

6) Wybierz ilość aby założyć kartę tranzytową, a następnie dotknij Dodaj.

Po utworzeniu w telefonie nowej karty tranzytowej wykonaj czynności opisane wcześniej w tym samouczku, aby włączyć tryb ekspresowego tranzytu dla tej karty tranzytowej. Pierwsza karta tranzytowa dodana do Portfela automatycznie staje się kartą Express Transit, ale możesz ją zmienić w Portfelu w dowolnym momencie.

Dozwolone jest ustawienie jednej karty płatniczej jako karty Express Transit na sieć tranzytową i jednej karty tranzytowej jako karty Express Transit na sieć tranzytową. Co więcej, Apple umożliwia włączenie zarówno preferowanej karty płatniczej, jak i karty tranzytowej dla funkcji Express Transit w tym samym mieście. Jeśli Twoja agencja tranzytowa akceptuje zarówno karty płatnicze, jak i karty tranzytowe, czytnik zbliżeniowy automatycznie wybierze kartę tranzytową w Portfelu.

Czy korzystasz z oficjalnej aplikacji iOS dla swojej agencji tranzytowej? Jeśli tak, możesz użyć go nie tylko do skonfigurowania nowej karty tranzytowej, ale również do dodatkowych usług, takich jak przeniesienie salda karty wirtualnej lub dodanie środków do karty tranzytowej. Porozmawiaj z agencją tranzytową, aby sprawdzić, czy obsługuje dodawanie funduszy do kart tranzytowych za pośrednictwem swojej aplikacji.

Przeniesienie salda karty tranzytowej do Portfela

Zrób to, jeśli chcesz przenieść saldo swojej fizycznej karty tranzytowej do Portfela.

iPhone

1) Sprawdź, czy masz ustawiony prawidłowy region na swoim urządzeniu, przechodząc do Ustawienia → Ogólne → Język i region, a następnie naciśnij Region i tam dokonaj wyboru.

2) Po ustawieniu regionu kontynuuj otwieranie Portfel aplikacja na iPhonie.

3) Stuknij w Dodaj przycisk.

4) Kran dalej.

5) Stuknij w imię karty tranzytowej.

6) Teraz wybierz Przenieś saldo z istniejącej karty.

7) Zostaniesz o to poproszony wpisz 4 cyfry numeru karty, więc wprowadź je.

8) W końcu, połóż górną część telefonu iPhone na środku karty transportowej dopóki nie zobaczysz na ekranie komunikatu „Dodano kartę”.

Bądź cierpliwy, ponieważ ten proces może potrwać kilka minut.

Apple Watch

1) Upewnij się, że w twoim urządzeniu ustawiony jest właściwy region, uruchamiając Oglądaj aplikację na sparowanym iPhonie, a następnie przejdź do Mój zegarek → Ogólne → Język i region i wybierz swój region.

2) Po ustawieniu regionu uruchom Zegarek aplikacja na sparowanym iPhonie.

3) Stuknij w Mój zegarek patka.

4) Wybierać Portfel i Apple Pay z głównej listy.

5) Kran Dodaj kartę.

6) Kran dalej.

7) Wybierz imię karty tranzytowej, którą chcesz dodać.

8) Wybierać Przenieś saldo z istniejącej karty i wykonaj kroki, aby przenieść saldo.

Nie martw się o usunięcie karty tranzytowej z iPhone'a lub Apple Watch ponieważ iOS przechowuje pozostałe saldo, dzięki czemu można je przenieść na inny iPhone lub Apple Watch pod warunkiem, że jest zalogowany w iCloud przy użyciu tego samego Apple ID.

Możesz także przenieść kartę tranzytową z telefonu na zegarek, jak opisano poniżej.

Przenoszenie karty tranzytowej z iPhone'a na Apple Watch

W przeciwieństwie do kart płatniczych dodanych w aplikacji Portfel, karty tranzytowe mogą istnieć tylko na jednym urządzeniu na raz. Ale nie martw się, po prostu wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak łatwo i bezpiecznie przenieść kartę tranzytową z iPhone'a na telefon Apple Watch.

1) Otworzyć Zegarek aplikacja na iPhonie.

2) Stuknij w Mój zegarek patka.

3) Wybierz Portfel i Apple Pay z głównej listy.

4) Przewiń w dół i dotknij Dodaj przycisk obok karty tranzytowej, którą chcesz przenieść do zegarka.

Podczas podróży tranzytowej nie wolno przenosić karty tranzytowej na inne urządzenie. Jeśli chcesz przenieść kartę tranzytową z powrotem na iPhone'a, po prostu użyj aplikacji Portfel na telefonie.

Express Transit nie działa?

Express Transit wymaga wsparcia ze strony agencji tranzytowych.

Jeśli Twoja transakcja się nie zakończy, sprawdź w agencji tranzytowej, czy obsługuje ona Express Transit w tej lokalizacji. Możesz też wybrać inną kartę w Portfelu, aby zapłacić za przejazd, klikając dwukrotnie przycisk Side lub Home na iPhonie lub Apple Watch przywoływać Apple Pay, a następnie wybierz inną kartę i uwierzytelnij się za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu.

Transport ekspresowy i rezerwa mocy

Rezerwa mocy może być używana z kartami Express Transit w urządzeniach iPhone XS / XR lub nowszych. Podobne do rezerwy mocy na twoim Apple Watch, ta funkcja umożliwia bezstykowe transakcje NFC, takie jak Express Transit, nawet jeśli poziom naładowania akumulatora jest bardzo niski.

SEMINARIUM: Jak korzystać z rezerwy mocy na Apple Watch

Rezerwa chodu jest dostępna do pięciu godzin, kiedy iPhone wymaga naładowania, co oznacza, że ​​nadal możesz używać Express Transit do płatności NFC przez około pięć godzin po śmierci iPhone'a. Możesz sprawdzić, czy Twoje karty Express Transit są dostępne, gdy bateria telefonu jest rozładowana, naciskając przycisk boczny, który powinien dać Ci wiadomość tekstową i dotykową.

Apple odradza to często, aby uniknąć znacznego zmniejszenia rezerwy mocy dla kart Express Transit. „Jeśli zdecydujesz się wyłączyć iPhone'a, ta funkcja nie będzie dostępna” Apple notatki.

Transport ekspresowy i bezpieczeństwo

Usługa Express Transit może również powodować problemy z bezpieczeństwem, ponieważ złodziej będący w fizycznym posiadaniu telefonu iPhone lub Apple Watch jest w zasadzie w stanie zapłacić za przejazdy tranzytem przy użyciu karty kredytowej lub karty płatniczej w Apple Pay które zostało włączone dla Express Transit.

Aby zapobiec używaniu skradzionego urządzenia do jazdy tranzytem lub dokonywania jakichkolwiek transakcji Apple Pay, zawiesić jego użycie, logując się przy użyciu Apple Identyfikator na stronie iCloud.com na komputerze, a następnie wybierz Znajdź mój iPhone, wybierz Wszystkie urządzenia, wybierz swoje urządzenie i wybierz Tryb utracony.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Możesz również przesłać własne sugestie dotyczące korzystania za pośrednictwem [email protected].