Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z Internet Explorera w Windows 11

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Internet Explorera w Windows 11

Internet Explorer był kiedyś, przynajmniej przez kilka lat, ulubioną przeglądarką internetową na świecie. Jednak pojawił się Firefox, a następnie Google Chrome, który obalił IE. Internet Explorer miał trudności z konkurowaniem z tymi przeglądarkami, a Microsoft ostatecznie usunął IE Windows 11 i całkowicie przestał go wspierać w 2022 roku.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Można więc śmiało powiedzieć, że Internet Explorer jest teraz martwą kaczką. Jednak nadal możesz przeglądać Internet za pomocą przeglądarki Internet Explorer Windows 11, a oto jak.

Jak otworzyć Internet Explorera z okna Zarządzaj dodatkami

Okno Właściwości internetowe zawiera ustawienia, za pomocą których użytkownicy modyfikowali IE. Tam możesz nacisnąć przycisk, który wyświetla okno Zarządzaj dodatkami dla Internet Explorera.

Oto sztuczka, jednak; łącze do strony Microsoft w oknie Zarządzaj dodatkami otwiera przeglądarkę Internet Explorer Windows 11. W związku z tym, oto jak możesz uzyskać dostęp do tego łącza Internet Explorer w Windows 11:

 1. Najpierw uruchom Uruchom ( Wygrać + R kombinacja klawiszy to najszybszy sposób na jej uruchomienie).
 2. Następnie wprowadź inetcpl.cpl w oknie poleceń Uruchom.
 3. Kliknij OK aby wyświetlić okno Właściwości internetowe.
 4. Wybierz programy patka.
 5. wciśnij Zarządzaj dodatkami przycisk.
 6. Następnie kliknij Dowiedz się więcej o paskach narzędzi i rozszerzeniach link, a zostaniesz powitany niczym innym jak Internet Explorerem!

W przeglądarce IE zostanie otwarta strona „zarządzaj dodatkami w programie Internet Explorer 11”. Ta strona zawiera powiadomienie informujące użytkowników, że Microsoft przestał wspierać IE. Kliknij Nowa karta przycisk, aby wyświetlić stronę Nowa karta Eksploratora. Następnie możesz rozpocząć przeglądanie w przeglądarce Internet Explorer, wprowadzając adresy witryn internetowych w pasku adresu URL.

Jak otworzyć Internet Explorera za pomocą skrótu na pulpicie

Łącze pasków narzędzi i rozszerzeń w Zarządzaj dodatkami można uznać za niezamkniętą lukę umożliwiającą otwieranie IE w Windows 11, którą Microsoft może pewnego dnia usunąć. Jednak zawsze możesz otworzyć Internet Explorera, konfigurując plik VBS, który uruchamia tę przeglądarkę.

Rekommenderad:  Rabat AccuRanker: oferowane promocje, aktualne kody promocyjne i sposób odbioru

Możesz skonfigurować taki plik w Notatniku w następujący sposób:

 1. Kliknij Rozpocznij > Wszystkie aplikacjei wybierz z menu edytor tekstu Notatnik.
 2. Wybierz ten tekst pliku VBS i naciśnij klawisz kontrolny + C klawisze jednocześnie, aby skopiować: CreateObject(“InternetExplorer.Application”).Visible=true
 3. Kliknij Edytować I Pasta w Notatniku, aby dodać skopiowany kod VBS do dokumentu tekstowego.
 4. Wybierać Plik i to menu Zapisz jako opcja.
 5. Kliknij gdzieś na Zapisz jako wpisz menu rozwijane, aby wybrać Wszystkie pliki ustawienie.
 6. Typ Internet Explorer.vbs w polu tekstowym Nazwa pliku okna Zapisz jako.
 7. Wybierz folder, w którym chcesz zapisać plik Internet Explorer.vbs.
 8. Kliknij Ratować aby dodać plik do wybranego folderu.
 9. Zamknij okno Notatnika.

Dwukrotne kliknięcie tego pliku Internet Explorer.vbs spowoduje otwarcie przeglądarki.

Jak utworzyć niestandardowy skrót do przeglądarki Internet Explorer

Teraz możesz dodać skrót do nowego pliku VBS na pulpicie. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik Internet Explorer.vbs, aby go wybrać Pokaż więcej opcji > Wysłać do. Wybierać Pulpit aby go tam wysłać. Wtedy będziesz mógł otworzyć IE, klikając dwukrotnie skrót Internet Explorer.vbs na pulpicie.

Aby ułatwić identyfikację tego skrótu, dodaj ikonę Internet Explorera. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót programu Internet Explorer, aby go wybrać Nieruchomości. Wybierz Zmień ikonę opcja. Wprowadź ścieżkę C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe w polu Wyszukaj pliki. Następnie wybierz ikonę Internet Explorer, kliknij OKi wybierz Stosować.

Możesz też znaleźć wiele alternatywnych ikon Internet Explorera na stronie IconArchive. Pisanie na maszynie Internet Explorera w polu wyszukiwania w Icon Archive znajdziesz wiele pasujących ikon. Wybierz ikonę IE z wyników wyszukiwania i kliknij przycisk ICO, aby pobrać.

Możesz dodać pobraną ikonę do skrótu na pulpicie VBS w ten sam sposób. Kliknij Przeglądać w oknie Zmień ikonę. Wybierz plik ICO w folderze, do którego został pobrany, i kliknij okno Zmień ikonę otwarty przycisk. Pilny OK > Stosować doda niestandardową ikonę do skrótu Internet Explorera.

Rekommenderad:  Jak znaleźć własny numer w WhatsApp

Jak emulować Internet Explorera za pomocą rozszerzenia przeglądarki IE Tab Browser

IE Tab to rozszerzenie Google Chrome i Edge, które emuluje Internet Explorera w przeglądarce. To rozszerzenie umożliwia użytkownikom korzystanie z zalet programu Internet Explorer bez konieczności otwierania przeglądarki.

Jest to przydatne rozszerzenie do przeglądania starych stron internetowych z przestarzałymi apletami Java i Silverlight, z których niektóre są tak stare, że tylko Internet Explorer może je poprawnie wyświetlić. Oto jak możesz emulować Internet Explorera w Edge i Chrome za pomocą IE Tab:

 1. Otwórz stronę zakładki IE w Edge lub Chrome.
 2. Wybierz Dodaj do Chrome na stronie zakładki IE.
 3. Kliknij Dodaj rozszerzenie potwierdzać.
 4. Otwórz stronę internetową, którą chcesz wyświetlić, za pomocą silnika przeglądarki Internet Explorer.
 5. Kliknij Edge lub Chrome Rozszerzenia (ikona układanki).
 6. Następnie kliknij Zakładka IE rozszerzenie, aby wyświetlić otwartą stronę w silniku przeglądania Eksploratora.
 7. Zobaczysz nowy pasek adresu strony internetowej u góry stron podczas przeglądania w trybie zakładek IE. Tam możesz wprowadzić adresy URL innych stron internetowych, aby je otworzyć i przeglądać za pomocą silnika IE.

Aby uzyskać dostęp do opcji rozszerzenia, kliknij Zmień automatyczne adresy URL na pasku adresu IE Tab. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie Opcje zakładki IE zakładka, z której możesz wybrać różne tryby zgodności, począwszy od IE 7 do standardów IE11. Ponieważ Internet Explorer 11 to najnowsza wersja przeglądarki, prawdopodobnie najlepiej wybrać opcję Tryb standardów IE 11 opcja.

To rozszerzenie ma również funkcję automatycznego adresu URL, która umożliwia użytkownikom ustawienie automatycznego otwierania określonych stron w karcie IE. Aby ustawić automatyczne otwieranie stron w trybie IE, wybierz Włącz automatyczne adresy URL pole wyboru w zakładce ustawień rozszerzenia; wprowadź pełny adres URL (w tym HTTPS), aby strona internetowa otwierała się automatycznie w zakładce IE w polu Auto URL i kliknij przycisk Dodać opcja. Upewnij się też, że dodane adresy URL zawierają ukośnik (/) na ich końcu.

Rekommenderad:  Jak zmienić skórkę w Minecraft PC

Odkryj na nowo Internet Explorera w Windows 11

W ten sposób możesz ponownie odkryć archaiczną przeglądarkę internetową Microsoftu Windows 11. Internet Explorer może być przestarzały, ale nadal istnieją dobre powody, aby go używać Windows 11. Na przykład Internet Explorer ma lepszą kompatybilność wsteczną ze starymi stronami niż Chrome. Ponieważ jest to jedna z nielicznych przeglądarek, które nadal obsługują ActiveX, IE działa również lepiej z SharePoint.