Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 1

Jeśli Twoje dziecko lub animacja ma telefon komórkowy, prawdopodobnie uważnie obserwujesz, co robią. W dzisiejszych czasach zdecydowanie nie możemy być zbyt ostrożni, jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo. Nie ma czegoś takiego jak „przesadzenie” z naszą czujnością. Kiedy moje dziewczyny były młode, nie było smartphones. Wszyscy mieliśmy flip-telefony, a życie było o wiele prostsze, jeśli rozumiesz. Nie musiałem martwić się o to, w których sieciach społecznościowych pracują, jak długo wpatrywali się w ekran w nocy lub z jakimi ludźmi mogą rozmawiać. Mogli dzwonić i pisać SMS-y – i to było to.

Z nadejściem smartphones przyszło podniecenie. Wszyscy – w tym dzieci – mogliśmy uzyskać dostęp do wszystkiego, co Internet ma do zaoferowania. Problem polega na tym, że… większość Internetu nie jest odpowiednia dla dzieci. Na szczęście zarówno Android, jak i iPhone mają wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej, których możesz użyć, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo.

Warto również zauważyć, że jeśli pobierzesz aplikacje rodzicielskie od swojego dostawcy usług bezprzewodowych, możesz mieć jeszcze większą kontrolę. Moja najstarsza wnuczka ma iPhone'a takiego jak jej rodzice. Moja córka używa elementów sterujących na iPhonie, a także tych, które zapewnia Verizon. Aplikacja rodzicielska Verizon pozwala jej blokować treści i kontakty, a nawet ustawiać limity czasowe z własnego telefonu, bez konieczności wchodzenia w telefon i ustawienia mojej wnuczki. Zdecydowanie polecam korzystanie z wbudowanej kontroli rodzicielskiej w telefonie I pobieranie jakichkolwiek aplikacji rodzicielskich od operatora.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska

Otwórz „Ustawienia” w telefonie dziecka i dotknij "Czas ekranowy" opcję i dotknij, aby włączyć Czas ekranu.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 2

Następny ekran zapyta, czy ten telefon należy do Ciebie czy Twojego dziecka. Będziesz chciał wybrać „To jest telefon mojego dziecka” opcja.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 3

Następny ekran jest ulubieńcem mojej córki: przerażony „Przestój”. Na tej karcie zadecydujesz, czy i kiedy chcesz całkowicie wyłączyć funkcje telefonu w nocy, a kiedy ponownie go włączyć. Na przykład moja wnuczka ma dopiero 12 lat. Jej telefon ma się wyłączyć 9: 00:00 i nie włączaj ponownie do 6: 00am. W trakcie roku szkolnego telefon jest również całkowicie wyłączony 8: 00:00 do 3: 00:00 w dni szkolne.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 4

Następny ekran też jest całkiem fajny. Ten się nazywa „Limity aplikacji”. Możesz ustawić limit czasu dozwolony każdego dnia dla każdego rodzaju aplikacji w telefonie Twojego dziecka. Na przykład możesz zezwolić na godzinę gier (łącznie dla wszystkich gier) dziennie, trzy godziny na aplikacje edukacyjne i tak dalej.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 5

Teraz musisz wprowadzić hasło, którego twoje dziecko nie zna i nie zgadnie. Dzięki temu nie będą mogli obejść ustawionych elementów sterujących. Wybierz swój 4- mądrze wpisz kod, a następnie wprowadź go ponownie, aby potwierdzić.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 6

Ograniczenia dotyczące treści i prywatności”Karta jest zdecydowanie niesamowita. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, możesz zdecydować, czy chcesz ZAWSZE pozwól, aby niektóre rzeczy działały na telefonie. Na przykład możesz nie chcieć, aby kiedykolwiek włączono lokalizację. Świetny! Włącz tutaj, aby nie mogli dodawać swojej lokalizacji do niczego w aplikacjach. W dalszej części ekranu możesz zezwolić (lub nie) dziecku na dokonywanie zmian na jego koncie, a nawet na własny kod dostępu.

Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 7

Ostatni – ale nie mniej ważny – jest ekran, na którym możesz zdecydować, czy pewne rzeczy w telefonie są "Zawsze dozwolone". Możesz chcieć, aby nastolatek miał dostęp do kalendarza, alarmów i innych aplikacji w momencie, gdy telefon jest wyłączony. Urządzenie mojej wnuczki ma "Telefon" funkcja jest włączona przez cały czas w nagłych wypadkach, aby mogła zadzwonić do mamy lub taty… a nawet Nany!
Jak korzystać z iPhone'a Kontrola rodzicielska 8

Podsumowując, wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej na iPhonie są dość dobre. Jak wspomniałem, możesz uzyskać jeszcze większą kontrolę, korzystając z aplikacji od usługodawcy. Moja córka używa aplikacji Verizon do samodzielnego zarządzania telefonem córki, bez konieczności wyjmowania iPhone'a 12-latki z rąk. Może nawet śledzić dokładnie, gdzie jest przez cały czas… tak długo, jak telefon jest przy jej osobie lub w jej pobliżu. Spójrzmy prawdzie w oczy: w wieku 12 lat tak jest zawsze na jej osobę!

Czy masz pytania dotyczące kontroli rodzicielskiej na telefonie iPhone? Jak jeszcze mogę ci pomóc?

Szczęśliwego rodzicielstwa!