Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z Kalendarza Google w szkole: zorganizuj swój plan zajęć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Kalendarza Google w szkole: zorganizuj swój plan zajęć

Jedną z najtrudniejszych części college’u, oprócz pracy domowej, jest oczywiście zarządzanie złożonym i ciągle zmieniającym się harmonogramem. Pomiędzy zajęciami, zajęciami pozalekcyjnymi i pracą w niepełnym wymiarze godzin jesteś bardzo zajęty.

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie semestru lub nawet zorganizowanie go w połowie jest wykorzystanie bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci zarządzać wszystkim na talerzu. W tym artykule dowiesz się, jak zarządzać harmonogramem zajęć i organizować się na semestr za pomocą Kalendarza Google.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Pobierz swoje harmonogramy i zaznacz ważne daty

Zanim zaczniesz organizować się w Kalendarzu Google, musisz zebrać swoje harmonogramy. Zacznij od zlokalizowania oficjalnej kopii planu zajęć semestralnych. Chcesz także harmonogramy wszelkich zajęć pozalekcyjnych, pracy lub wydarzeń, w których planujesz uczestniczyć w trakcie semestru.

Zdobądź jak najwięcej informacji o każdym ze swoich wydarzeń, aby Twój harmonogram był jak najbardziej solidny. Obejmuje to daty, czas trwania, lokalizacje, wymagane podręczniki, a nawet nauczycieli. Nie bój się podać zbyt wielu informacji w tym kroku, ponieważ zawsze możesz je później usunąć.

Jeśli chcesz zmaksymalizować produktywność na najważniejszym etapie semestru, możesz też sprawdzić niektóre aplikacje, które pomogą Ci zachować koncentrację podczas sezonu egzaminacyjnego.

Jak zrobić harmonogram zajęć Kalendarz Google

Aby utworzyć plan zajęć w Kalendarzu Google, możesz użyć kalendarza domyślnego lub utworzyć nowy. W tym drugim przypadku musisz zalogować się na swoim komputerze. Oto jak dodać plan zajęć do Kalendarza Google, gdy już to zrobisz:

  1. Iść do Moje kalendarze po lewej stronie.
  2. Kliknij + przycisk i wybierz Utwórz nowy kalendarz.
  3. Nadaj swojemu kalendarzowi nazwę, opis i opcjonalnie wybierz inną strefę czasową, jeśli to konieczne.
  4. Kliknij Utwórz kalendarz. Następnie poczekaj, aż aplikacja utworzy Twój kalendarz.
Rekommenderad:  Najlepsze oprogramowanie do zarządzania dokumentami

Gdy klikniesz strzałkę w lewym górnym rogu, wrócisz na główną stronę kalendarza, a nowy kalendarz powinien być widoczny na pasku bocznym. Jeśli chcesz zmienić kolor, kliknij przycisk Opcje przycisk (trzy kropki), który pojawia się po najechaniu kursorem na kalendarz. Następnie wybierz nowy kolor z palety.

Jak dodać zajęcia do Kalendarza Google

Następnym krokiem jest dodanie zajęć do Kalendarza Google. Przejdź do daty w kalendarzu rozpoczęcia pierwszych zajęć i kliknij. Spowoduje to otwarcie nowego okna wydarzenia.

Zacznij od góry i dodaj kurs Tytułwybierać Wydarzeniea następnie dodaj czas rozpoczęcia i zakończenia za pomocą Dodaj czas przycisk.

Prawdopodobnie nie będziesz używać opcji Dodaj gości ani Dodaj Google Meet, ale możesz chcieć uwzględnić opcje swojej szkoły Lokalizacja i dodać A Opis zawierać imię i nazwisko instruktora, numer sali i inne istotne informacje dotyczące zajęć.

Pamiętaj, aby wybrać kalendarz zajęć z listy rozwijanej, a następnie kliknąć Ratować.

Alternatywnie możesz wybrać Więcej możliwości aby jeszcze bardziej dostosować wydarzenie klasowe za pomocą poniższych opcji. Albo możesz uderzyć Ratować teraz i dostosuj je później, klikając wydarzenie w kalendarzu i wybierając Edytuj wydarzenie.

Spraw, aby Twoje zajęcia się powtarzały

Ponieważ Twoje zajęcia będą odbywać się regularnie, będziesz chciał, aby było to wydarzenie powtarzające się.

U góry, pod tytułem zajęć, zobaczysz Nie powtarza się. Kliknij to pole rozwijane, a zobaczysz kilka szybkich opcji, z których możesz wybrać Codziennie I Tygodniowy wł [specific day]. Jeśli któryś z nich ma zastosowanie, śmiało wybierz go. Jeśli nie, kliknij Zwyczaj.

Teraz możesz wybrać dokładne dni, w które te zajęcia powtarzają się co tydzień. Na dole możesz wpisać datę zakończenia, aby zajęcia przestały pojawiać się w Twoim kalendarzu, gdy nadejdzie ten dzień.

Kliknij Ratować kiedy skończysz. Dodawaj wydarzenia do kalendarza i dostosowuj je, aż Twój harmonogram zostanie ukończony. Nie zapomnij uwzględnić takich rzeczy, jak zajęcia pozalekcyjne lub harmonogram pracy.

Rekommenderad:  Jak natychmiast zmienić hasło w iOS 13?

2. Skonfiguruj powiadomienia Kalendarza Google

Powiadomienia to jeden z wielu sposobów na zwiększenie produktywności w Kalendarzu Google. Pomoże Ci to zapamiętać, że masz zajęcia o określonej godzinie, więc nie zapomnisz i nie spóźnisz się (lub nie powinieneś). Możesz tworzyć powiadomienia dla poszczególnych wydarzeń klasowych lub dla całego kalendarza szkolnego.

Jak skonfigurować powiadomienia o wydarzeniach

Jeśli chcesz ustawić różne powiadomienia w zależności od tego, kiedy odbywają się zajęcia, możesz utworzyć indywidualne powiadomienia o wydarzeniach. Wybierz wydarzenie w swoim kalendarzu i kliknij Edytuj wydarzenie.

Na stronie szczegółów wydarzenia kliknij Dodaj powiadomienie. Wybierz albo Powiadomienie Lub E-mail w pierwszym rozwijanym polu, w zależności od tego, w jaki sposób chcesz otrzymywać alert. Następnie wybierz, z jakim wyprzedzeniem chcesz otrzymywać powiadomienia o zajęciach.

Możesz też dodać więcej niż jedno powiadomienie. Na przykład możesz otrzymać alert na godzinę przed rozpoczęciem zajęć i kolejne 10 minut przed czasem rozpoczęcia. Po prostu kliknij Dodaj powiadomienie dla każdego dodatkowego alertu, który chcesz utworzyć.

Kliknij Ratować jeśli skończyłeś. Zobaczysz wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz zmienić tylko to wydarzenie, czy inne utworzone dla tych powtarzających się zajęć. Prawdopodobnie wybierzesz drugą opcję dla To i następne wydarzenia dzięki czemu za każdym razem będziesz otrzymywać powiadomienie o tych zajęciach. Kliknij OK.

Jak skonfigurować powiadomienia kalendarza

Jeśli wolisz tworzyć powiadomienia dla całego kalendarza szkolnego, jest to równie proste. W ten sposób otrzymasz powiadomienie o każdym wydarzeniu w swoim kalendarzu, niezależnie od tego, czy są to zajęcia, zajęcia, zmiany.

  1. Kliknij Opcje obok kalendarza i wybierz Ustawienia i udostępnianie.
  2. Przewiń w dół, a zobaczysz kilka sekcji Powiadomienia o zdarzeniach, Powiadomienia o wydarzeniach przez cały dzieńI Inne powiadomienia.
  3. W przypadku powiadomień o wydarzeniach i całodziennych kliknij Dodaj powiadomieniewybierać Powiadomienie Lub E-maili wpisz wyczucie czasu dla alertu. Możesz dodać więcej niż jeden, klikając Dodaj powiadomienie.
Rekommenderad:  Jak badać odbiorców i tworzyć angażujące ankiety

Dla Inne powiadomieniamożesz po prostu wybrać opcję otrzymywania wiadomości e-mail na połączone konto Gmail dotyczące każdego z wymienionych elementów, takich jak nowe wydarzenia, wydarzenia odwołane lub plan dnia.

3. Uzyskaj dostęp do Kalendarza Google w podróży

Zawsze możesz uzyskać dostęp do swojego kalendarza z dowolnej przeglądarki internetowej. Ale jeśli jesteś poza domem, możesz sprawdzić swój plan zajęć w aplikacji Kalendarz Google na swoim urządzeniu mobilnym.

Aplikacja Kalendarz Google na Androida i iOS pozwala łatwo przeglądać i edytować harmonogram i zajęcia. A co najlepsze, jest dostępny za darmo. Jeśli masz urządzenie z Androidem, być może zainteresują Cię inne przydatne wskazówki dotyczące korzystania z Kalendarza Google na Androidzie.

Możesz dodawać załączniki. Tak więc, jeśli potrzebujesz wypracowania, które napisałeś na zajęcia, możesz dołączyć je do tego wydarzenia klasowego w aplikacji.

Pobierać: Kalendarz Google na Androida | iOS (bezpłatny)

Zorganizuj swój semestr za pomocą harmonogramu zajęć z Kalendarza Google

Chociaż zebranie tego wszystkiego zajmuje trochę czasu, posiadanie planu zajęć online i na urządzeniach może być wielkim atutem przez cały semestr. Po przeczytaniu tego przewodnika do końca powinieneś mieć informacje potrzebne do skonfigurowania Kalendarza Google na studia.

Ale to nie kończy się tylko na twoim kalendarzu. Istnieje wiele innych narzędzi zwiększających produktywność, które mogą pomóc w nauce.