Jak korzystać z Kodi na urządzeniu Roku

Byłoby wspaniale, gdybyś mógł używać Kodi na swoim urządzeniu Roku. To dodałoby znacznie więcej rozrywki do wyboru rzeczy do oglądania. Cóż, istnieje sposób, który omówimy tutaj.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobranie aplikacji odtwarzacza multimediów Kodi. Można to zrobić ze smartfona lub tabletu z Androidem. Następnie skonfiguruj Roku do strumieniowego przesyłania treści.

Pobierz aplikację Kodi

Na smartfonie lub tablecie z Androidem przejdź do Google Play. Wyszukaj aplikację Kodi. Następnie zainstaluj go na swoim urządzeniu. Upewnij się, że tablet lub telefon z Androidem jest w tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie Roku. To jest ważne.

Po zainstalowaniu aplikacji Kodi i przygotowaniu do działania włącz monitor lub telewizor. Przejdź do odpowiedniego kanału HDMI, aby zagrać w Roku, jeśli masz więcej niż jedno wejście HDMI. Większość nowych telewizorów ma obecnie więcej niż jedno wyjście HDMI.

Następnie przygotujesz Roku do akceptowania strumienia Kodi z urządzenia z Androidem.

Przygotuj Roku do Stream Kodi

Przejdź do ekranu głównego swojego Roku, naciskając ikonę przycisku głównego na pilocie Roku. Następnie przejdź do ustawień na liście i wybierz ją. Następnie przejdź do Systemu i przewiń w dół do Screen Mirroring i kliknij go za pomocą pilota Roku. Następnie kliknij opcję Zawsze zezwalaj, aby włączyć dublowanie ekranu na tablecie lub telefonie z Androidem.

Włącz funkcję Screen Mirroring na swoim urządzeniu z Androidem

To może nie działać z każdym systemem Android smartphones lub urządzenia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz telefon lub tablet specyficzny dla Google. Jeśli nie masz tabletu Google (na przykład produktu iPhone'a), proces jest podobny, ale większość programów ma inne nazwy. Możliwe, że będziesz w stanie nawiązać bezpośrednie połączenie Wi-Fi z Roku, tak jak ja z moim tabletem NVidia Shield.

Oto kroki, aby utworzyć bezpośrednie połączenie Wi-Fi.

 • Przejdź do Ustawień na urządzeniu z Androidem i dotknij Wi-Fi. Droid Wi-Fi
 • Następnie w prawym górnym rogu urządzenia dotknij trzech pionowych kropek.
 • Wybierz Zaawansowane, a następnie dotknij Bezpośrednio Wi-Fi. setadvanced
 • To połączy Twój smartfon lub tablet z Androidem bezpośrednio z urządzeniem Roku.
 • Jedynym problemem jest to, że film, który chcesz obejrzeć, jest już pobrany na Twoje urządzenie. Po nawiązaniu bezpośredniego połączenia Wi-Fi Internet zostanie odłączony od tabletu lub telefonu.
 • Jeśli Twoje urządzenie z Androidem obsługuje funkcję kopii ekranu w Roku, możesz je aktywować, przechodząc do ustawień pod wyświetlaczem. Nazwa urządzenia będzie różna w zależności od urządzenia z Androidem. Wyszukaj swoje urządzenie z Androidem, aż znajdziesz odpowiednie ustawienia, i kliknij je.

  W podmenu Wyświetlanie wybierz ekran przesyłania lub przesyłania. W prawym górnym rogu ekranu urządzenia z Androidem mogą znajdować się trzy małe kropki. Stuknij w nią i wybierz zaawansowany, jeśli jest dostępny, i wybierz włącz wyświetlanie bezprzewodowe. Po wybraniu opcji „włącz wyświetlanie bezprzewodowe” powinieneś zacząć.

  Użyj Miracast od swojego Windows komputer lub urządzenie

  Jeśli masz Windows laptop lub PC i ma obsługę Miracast, będziesz mógł wykonać kopię lustrzaną ekranu na swoim Roku. Następnie będziesz mógł odtwarzać filmy Kodi, filmy, muzykę itp. Ze swojego Windows maszyna do Roku.

  Jeśli nie masz możliwości Miracast, możesz uzyskać nadajnik Miracast do korzystania z Kodi przez Wi-Fi z komputera do Roku. Aby sprawdzić, czy Twój Windows urządzenie lub komputer ma Miracast wykonać następujące czynności;

 • Naciśnij lub kliknij myszą lub gładzik w obszarze powiadomień Windows pasek zadań. Wygraj powiadomienia
 • Następnie wybierz Połącz. Powiadomienie informuje, czy komputer lub urządzenie mobilne obsługuje Miracast. Bez MiracastJeśli tak, będziesz mógł wyświetlić swój Windows ekran do swojego Roku. W przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać z funkcji Miracast, dopóki nie zaktualizujesz w tym celu komponentów komputera lub nie kupisz nadajnika Miracast. Jeśli Twój komputer nie ma funkcji Miracast, możesz pobrać ją ze swojej witryny. Przez większość czasu starszy komputer nie ma Miracast, ale nowsze modele będą miały.
 • Gdy masz zdolność Miracast, możesz przejść do obszaru powiadomień i kliknąć go. Windows ProjektNastępnie wybierz Projekt, a powinieneś zobaczyć opcję bezprzewodowego wyświetlania. Następnie wybierz urządzenie Roku, aby wyświetlić Windows przejrzeć. Teraz możesz używać Kodi na swoim Roku.
 • To wszystko. Sprawdź funkcje Miracast na swoim urządzeniu Windows urządzenie i rzutuj bezprzewodowo na swój Roku. Pamiętaj, Roku i twoje Windows komputer lub smartfon musi połączyć się z tym samym bezprzewodowym połączeniem internetowym. Jeśli okaże się, że te kroki nie działają, sprawdź połączenie bezprzewodowe na swoim Roku i Windows ostatni raz. Poważnie, w większości przypadków jest to problem.

  Wniosek

  Możesz używać Androida i Windows smartfon lub urządzenia do oglądania Kodi na urządzeniu do przesyłania strumieniowego Roku. Wystarczy włączyć funkcję kopii ekranu na urządzeniu Roku. Następnie przejdź do odpowiedniego obszaru na Androida lub Windows urządzenie, aby rozpocząć bezprzewodowe wyświetlanie swojego ekranu na Roku.

  Wykonanie kilku prostych kroków będzie możliwe, ale możesz oglądać filmy Kodi, słuchać muzyki i oglądać ulubione media cyfrowe z Kodi bezpośrednio przez Roku.

  Czy wiesz, że możesz grać w gry wideo na Roku? Zalecamy sprawdzenie naszego wpisu na blogu na temat najlepszych gier, w które możesz grać na Roku!

  Potrzebujesz Smart TV z obsługą Roku? Oczywiście, że tak! Sprawdź ten telewizor od TCL!

  Chcesz, żeby twoje Roku zamknęło się do cholery? Możesz zaprogramować swój Roku Stick, aby przestał z tobą rozmawiać i był cichszy.

  Chcesz sprawdzić prędkość Internetu na swoim Roku? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak!

  Czy masz przerażający błąd HDCP? Pojawia się jako komunikat ostrzegawczy na czarnym ekranie lub jako powiadomienie na fioletowym ekranie. Przerażające prawda? Nie musi tak być. Jest szybki sposób, aby to naprawić! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak!