Jak korzystać z MAME do grania w gry zręcznościowe na twoim urządzeniu Windows PC

Jak korzystać z MAME do grania w gry zręcznościowe na twoim urządzeniu Windows PC 1
Jak korzystać z MAME do grania w gry zręcznościowe na twoim urządzeniu Windows PC

Chcesz grać w gry zręcznościowe na komputerze? Rozpoczęcie pracy z MAME nie jest łatwe dla przeciętnego Joe. Jest wiele do nauczenia się. Gdzie umieszczasz pliki gry? Jakich poleceń używasz? Jak uruchomić joystick? Oto mini przewodnik dla tych, którzy chcą szybko zacząć korzystać z MAME dla Windows.

    Pobierz pliki binarne MAME. Wyodrębnij pliki. Gdy pojawi się monit o podanie katalogu, podaj folder, do którego chcesz wyodrębnić pliki. W tym przykładzie używamy „C: mame„. Będziesz chciał pobrać romy do użycia z MAME. Możesz wyszukiwać romy w prawie każdej grze zręcznościowej, jednak korzystanie z wielu z nich może być nielegalne. Zawsze możesz dostać legalne ROMS tak jak my. Kiedy pobierasz MAME Roms, są one dostarczane w formacie ZIP. Nie musisz ich wyodrębniać. Zostaw je spakowane i umieść je w „C: mame roms" teczka. Wyświetl wiersz polecenia DOS. Aby to zrobić, kliknij „Początek”>„Biegać”I wpisz„CMD„. Rodzaj "Płyta CD”, Aby przejść do katalogu głównego. Rodzaj "cd mame”, Aby przejść do„C: mame" teczka.

Teraz, aby rozpocząć mame, wpisz mame, następnie spację, a następnie plik gry, którego chcesz użyć:

Jeśli masz joystick lub gamepad, którego chcesz używać, musisz użyć przełącznika -joystick:

Przykład: mame robby -joystick

Teraz rom gry powinien się uruchomić.

    Aby wstawić ćwierć, naciśnij 5. Dla 1 odtwarzacz, naciśnij 1. Dla 2 gracze, naciśnij 2. P. zatrzymuje ROM. Możesz nacisnąć Patka aby uzyskać dostęp do opcji w MAME.

Interakcje czytelników

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane komentarzy.