Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z Map Google jak profesjonalista

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Map Google jak profesjonalista

Mapy Google to najczęściej używana internetowa aplikacja do mapowania, dostępna z telefonów komórkowych (Android, iOS) oraz z każdego komputera poprzez przeglądarkę, niezależnie od systemu operacyjnego. Ta aplikacja stanowi świetną, wygodną i bardzo atrakcyjną alternatywę dla dobrze znanego urządzenia GPS.

Wielu z Was wie o Mapach Google, ale ilu z Was tak naprawdę wie, jak je opanować? Oprócz faktów, że oferuje mapy ulic, narzędzie do planowania tras (do podróży pieszo, samochodem lub rowerem), lokalizator firm na całym świecie z recenzjami i zdjęciami użytkowników, zdjęcia satelitarne i widoki ulic dla większości ulic, to ma również pewne ukryte funkcje i możliwości. Dlatego zaraz pokażemy kilka interesujących Wskazówki i porady dotyczące Map Google.

Korzystaj z Map Google jak profesjonalista

Wyjeżdżając do nowego miasta w różnych celach, na przykład służbowych czy rodzinnych, trzeba wiedzieć, jak dotrzeć do ustalonego celu, nie gubiąc się i nie tracąc dużej ilości czasu w drodze. Część osób nieobeznanych z nową technologią wybiera tradycyjne mapy, które są bardzo duże i niewygodne, natomiast inne, które wiedzą, jak łatwo jest pracować z telefonem komórkowym i aplikacją do obsługi map, zawsze sięgają po te najbardziej niesamowite. , znane we wszystkich zakątkach świata, Google Maps.

Jeśli przeczytasz cały artykuł, dowiesz się, jak ułatwić wyszukiwanie w tej aplikacji, poznając wiele wskazówek i trików, które są niezwykle przydatne nawet dla profesjonalnego użytkownika.

Zapisz lokalizacje domu i pracy

Skonfiguruj swoją lokalizację domową w Mapach Google, aby ułatwić sobie pracę podczas tworzenia nowej trasy na zasłużone wakacje. Co więcej, dodanie adresu służbowego uprości Twoje przyszłe wyszukiwania, ponieważ odtąd będziesz musiał wyszukiwać tylko przy użyciu terminów „dom” i „praca”.

Intuicyjny interfejs Google automatycznie wyświetli Twoje lokalizacje jako sugestie, dzięki czemu nie będziesz musiał już wpisywać pełnego adresu. Aby przypiąć adres domowy i służbowy na mapie wystarczy postępować zgodnie z tą prostą instrukcją:

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i przejdź do sekcji „Moje miejsca” w Mapach Google. Aby uzyskać bezpośredni link, po prostu kliknij Tutaj.
 2. Teraz znajdź po lewej stronie ekranu opcję „Ustaw lokalizację domu/pracy” i kliknij ją.
 3. Wpisz adres każdego z nich i to wszystko.
 4. Jeśli chcesz coś zmodyfikować, po prostu kliknij mały przycisk, który znajduje się obok tekstu. Pojawi się nowe menu z dwiema opcjami: i .

Kolejną miłą rzeczą, która się wydarzy, gdy to zrobisz, będzie to, że podczas przeglądania Map Google zobaczysz na mapie dwie pinezki, z których każda reprezentuje lokalizację Twojego domu i pracy.

Aby dodać lokalizacje domu i pracy za pomocą nowego układu Map Google, wykonaj poniższe czynności:

 1. Przede wszystkim upewnij się, że jesteś zalogowany do Map Google.
 2. Po drugie, kliknij pole wyszukiwania tylko raz i naciśnij przycisk „”.
 3. Powinno pojawić się menu rozwijane, w którym dwie pierwsze opcje to „Dom” i „Praca”.
 4. Kliknij każdą z nich i edytuj ich lokalizację.

Zawsze możesz też wybrać przycisk „” w prawym górnym rogu strony i wybrać „”, co przeniesie Cię do klasycznego interfejsu Map Google.

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, po prostu otwórz aplikację Mapy Google, przejdź do lewego górnego rogu (lub lewego dolnego rogu na Androidzie) i naciśnij mały przycisk. Menu powinno się rozwinąć i wybrać z niego opcję „”. Jeśli nie są jeszcze skonfigurowane, dodaj poprawny adres, dotykając każdego z nich i wpisując adres lokalizacji.

Udostępnij swoje mapy

Znalazłeś nowe miejsce, które chcesz odwiedzić i chcesz podzielić się nim z rodziną, ale nie wiesz jak to zrobić? To nigdy nie było prostsze, ponieważ w Mapach Google podczas korzystania z mapy adres URL zmienia się automatycznie.

Wystarczy więc dwukrotnie kliknąć pasek adresu ulubionej przeglądarki internetowej, skopiować adres, klikając jednocześnie CTRL+C (lub kliknąć prawym przyciskiem myszy w pasku adresu, nacisnąć „Zaznacz wszystko” i kliknąć ponownie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj”) i wklej go, naciskając CTRL+V w dowolnym miejscu. Więcej szczegółów Tutaj.

Można go wysłać e-mailem, za pośrednictwem ulubionego komunikatora lub za pośrednictwem internetowych sieci społecznościowych, takich jak Google+, FacebookI Twitter. Osoba otrzymująca lokalizację może od razu zobaczyć mapę.

Oznacz gwiazdkami swoje ulubione miejsca

W ciągu ostatnich kilku tygodni Mapy Google otrzymały nowy układ, który umożliwia także użytkownikom dodawanie na mapie swoich ulubionych miejsc. Użytkownik musi jedynie wyszukać lokalizację według adresu i kliknąć przycisk w kształcie gwiazdki, co spowoduje dodanie pinezki do określonej lokalizacji.

Aby wyświetlić wybrane miejsce, poszukaj na mapie żółtych gwiazdek, ponieważ dzięki tej funkcji lokalizacja wybranego miejsca jest zawsze widoczna, nawet na dużym obrazie.

Użyj warstwy ruchu na swoich mapach

Mapy Google mają niezwykłą funkcję, która umożliwia określenie najwygodniejszej trasy dotarcia do ustalonego miejsca docelowego na podstawie warunki ruchu w tym konkretnym obszarze. Dla każdego rodzaju warunków drogowych ta aplikacja ma określony kolor, który pokazuje prędkość ruchu.

Na przykład kolor zielony jest używany na autostradach, gdy prędkość jest normalna, a gdy drogi stają się czerwone, oznacza to, że prędkość ruchu jest niska. Note że im bardziej czerwony, tym mniejsza prędkość. Jeśli widzisz kolor szary, oznacza to, że nie są dostępne żadne dane. Wykonaj kolejne kroki, aby dowiedzieć się, jak aktywować warstwę ruchu na własnym komputerze:

 1. Przejdź do Map Google i utwórz trasę, wpisując adresy obu lokalizacji.
 2. Następnie wybierz środek transportu (samochód, pieszo, rower), a wyświetli się najkrótsza trasa.
 3. Poniżej pokazane są dwa przyciski: „Krok po kroku” i „Pokaż ruch”, a następnie naciśnij ten drugi.
 4. Warstwa ruchu zostanie nałożona na mapę i poinformuje Cię o ruchu na Twojej trasie.

Skorzystaj z Map Google, aby uzyskać wskazówki dojazdu transportem publicznym

Czy wiesz, że Mapy Google mogą służyć jako narzędzie do planowania tras podróży wykonanych za pomocą aplikacji transport publiczny? Tak, naprawdę może zaplanować Twoją podróż, jeśli zamierzasz skorzystać z pociągu, autobusu lub samolotu, i właściwie jest to bardzo łatwe.

Po wybraniu lokalizacji i miejsca docelowego wystarczy wybrać przycisk w kształcie pociągu lub samolotu w menu środka transportu, a pojawi się wiele tras. Wystarczy wybrać tę, która odpowiada Twoim potrzebom i cieszyć się czasem zaoszczędzonym dzięki niekorzystaniu z dodatkowych stron internetowych, co byłoby bardziej skomplikowane.

Warto wiedzieć, że ta funkcja nie jest (jeszcze) dostępna na całym świecie, a jedynie dla głównych miast w USA i kilku wybranych krajach na całym świecie.

Mapy Google offline

W przypadku podróży do miejsca, w którym nie ma połączenia z Internetem, lub w nowym miejscu, w którym uzyskanie nowego połączenia komórkowego zajmuje trochę czasu, mapa offline naprawdę by się przydało. Kilka miesięcy temu Google wdrożyło funkcję, która pozwala użytkownikom pobrać część mapy na swoje urządzenie mobilne, z której można później korzystać bez konieczności połączenia z Internetem.

Jeśli używasz wersji 6.14 ​​lub niższa wersja Map Google, postępuj zgodnie z poniższym prostym przewodnikiem:

 1. Otwórz aplikację Mapy i wyszukaj żądany adres.
 2. Po znalezieniu naciśnij przycisk „” na smartfonie z systemem Android i wybierz opcję „”.
 3. Teraz na mapie pojawi się selektor obszaru, który można zmaksymalizować, ściskając i powiększając mapę, aż zostanie wybrany żądany obszar.
 4. Teraz po prostu zapisz mapę.

Aplikacja wyświetli szacowany rozmiar pobieranej zawartości i pozwala na maksymalnie 6 mapy do pobrania, jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na dysku.

Około dwa miesiące temu pojawiła się nowa wersja tej przydatnej aplikacji, do której dodano nowy interfejs oraz ulepszone możliwości i funkcje. Aby pobrać mapę za pomocą tej aplikacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację i przejdź do obszaru, w którym chcesz ją zapisać.
 2. Wybierz pasek wyszukiwania, który znajduje się w górnej części ekranu i wpisz „.”
 3. Mapy automatycznie pobiorą wybrany obszar. Wydaje się, że podczas pobierania można przeciągać ekran oraz powiększać i pomniejszać, aby dodać ten obszar również do mapy offline.

Ponadto, po dużych skargach użytkowników dotyczących braku realnej opcji mapowania offline, programiści dodali opcję „” do swojej karty wyszukiwania, aby uszczęśliwić użytkowników.

Ustaw swoją aktualną lokalizację na Mapach Google

Aby zapewnić najlepsze wyniki podczas wyszukiwania nowej trasy, Mapy Google udostępniają Twoją aktualna lokalizacja na podstawie adresu IP Twojego komputera. Jeżeli pinezka wskazująca Twoją lokalizację na mapie zostanie błędnie umieszczona, możesz łatwo określić prawidłowy adres, klikając przycisk korekty. Pamiętaj, że jest to dostępne tylko w wersji klasycznej, a nie w nowym i odnowionym interfejsie Map Google.

W nowej wersji, Twoja lokalizacja zostanie automatycznie wykryta, a jeśli zostanie błędnie naniesiona na mapę, wystarczy kliknąć opcję koła zębatego (umieszczoną w prawym górnym rogu ekranu) i kliknąć „Ustawienia wyszukiwania”. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk „Lokalizacja”, aby zaktualizować swoją lokalizację.

W aplikacji mobilnej użytkownicy mogą po prostu nacisnąć prawy górny przycisk, który wygląda na to, że ma na celu automatyczną aktualizację ich lokalizacji.

Szukaj miejsc

Jeśli planujesz zjeść lunch w restauracji chińskiej lub tajskiej, a żadnej nie znasz blisko Twojej lokalizacji, z pomocą przychodzą Mapy Google. Po prostu wpisz w polu wyszukiwania „chińska restauracja, Twoja lokalizacja”, a wiele wyników pojawi się bezpośrednio na liście wyników.

Przeglądaj firmy

Oprócz klasycznego wyszukiwania, zawsze możesz przeglądać inne rekomendacje podczas korzystania z nowych Map Google (wersja 7). Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć i wpisać w polu wyszukiwania słowo „”, a pojawi się nowa strona z menu z pięcioma kategoriami:

 • Jeść
 • Drink
 • Sklep
 • Grać
 • Spać

Stąd po prostu przeglądaj, aż znajdziesz to, czego szukasz.

Więcej szczegółów znajdziesz w ruchu

Po wyszukaniu i wybraniu firmy za pomocą smartfona przesuwaj palcem w górę i w dół, aby zobaczyć dostępne informacje o danym miejscu. Jeśli ta Cię nie zadowoli, przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby przejść do następnej firmy, która spełnia Twoje wymagania.

Powiększanie aplikacji mobilnej

Aplikacja Mapy Google na urządzenia z systemem Android i iOS to dla każdego świetny sposób na korzystanie z map. Prawie za każdym razem, gdy musisz zaplanować trasę lub poszukać lokalnej firmy, musisz powiększyć lub pomniejszyć mapę. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się robić to dobrze podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Oprócz ściskania ekranu użytkownicy mogą dwukrotnie dotknąć mapy i przewinąć w górę, aby powiększyć, lub przewinąć w dół, aby pomniejszyć.

Przejdź do widoku ulicy

Dostęp do Street View może być czasami utrudniony, szczególnie na urządzeniu mobilnym. Jedyne, co użytkownicy muszą zrobić, to nacisnąć i przytrzymać mapę, aż pinezka pojawi się w tej konkretnej lokalizacji. Stuknij w tę opcję, aby korzystać z innych funkcji, takich jak uzyskiwanie wskazówek dojazdu z danego miejsca, wyświetlanie funkcji Street View lub udostępnianie lokalizacji za pomocą wiadomości tekstowej lub e-maila.

Zostaw oceny i recenzje

Pozostawianie ocen i recenzji firmom korzystającym z aplikacji Mapy Google na urządzenia mobilne nigdy nie było prostsze. Jest to dobry sposób na wystawienie innym użytkownikom dobrej i rzetelnej opinii o danym miejscu.

Aby to zrobić, przed rozpoczęciem wyszukiwania upewnij się, że jesteś już zalogowany w Mapach Google. Następnie wybierz żądaną firmę i otwórz jej arkusz informacyjny, wyszukaj „Oceń i opisz” i naciśnij ją. Oceń jakość restauracji, ustawiając liczbę gwiazdek i pisząc recenzję, aby inni użytkownicy mogli wyobrazić sobie to miejsce Twoimi oczami.

Nawigacja i wskazówki krok po kroku

Możliwe jest wykorzystanie Map Google do kierowania użytkowników do różnych lokalizacji w czasie rzeczywistym. Należy wyszukać miejsce i przejść do jego karty informacyjnej, w której należy wybrać przycisk „Wskazówki dojazdu”. Co więcej, może pokazać kolejne kroki, które należy wykonać, aby dotrzeć do celu, po prostu przesuwając palcem w lewo od górnego paska.

Używaj Mashupów

Google umożliwia programistom mieszanie różnych danych z Mapami Google w celu stworzenia lepszego związku między rzeczywistymi informacjami a lokalizacją, w której miało to miejsce. Dlatego użytkownicy mogą znaleźć niezwykłe, ale jednocześnie fajne i przydatne zestawy map, takie jak ta, która wykrywa dziury w drogach (sezon na dziury w drogach) lub ta, która pomaga znaleźć hotel w pobliżu wybranej lokalizacji (Wyszukiwarka hoteli).

Twórz własne mapy

Doskonale to słyszeliście, możliwe jest stworzenie unikalnej mapy, którą można udostępnić publicznie lub tylko tym, których znasz. Można dodawać różne figury, kształty, flagi, warstwy i wiele więcej, po prostu przechodząc do sekcji „Moje miejsca” i wybierając opcję „Utwórz mapę”.

Poza tym, nawet jeśli jest to wersja beta, Maps Engine Lite to usługa Google, która stanowi kolejny krok w przyszłość tworzenia niestandardowych map.

Lokalizacja bez połączenia GPS

Dzięki swojej doskonałej technologii Mapy Google mogą zlokalizować Twoją aktualną lokalizację bez konieczności dostępu do połączenia GPS, triangulując sygnał telefonu z pobliskich wież. Aby dowiedzieć się i zrozumieć więcej na temat tego zjawiska, Google stworzył powyższy film, w którym wyjaśniają, jak wszystko faktycznie działa.

Edytuj lokalizacje

Jeśli masz całkowitą pewność, że coś jest nie tak z lokalizacją Twojego domu lub że sklep spożywczy jest w złym miejscu, możesz edytować mapę i poinformować Google o konieczności wprowadzenia zmian. Na przykład, aby poprawić błędy, które mogły pojawić się przy lokalizacji Twojego ulubionego sklepu ogólnospożywczego, wykonaj następujące kroki:

 1. Odwiedź i zaloguj się na swoje konto Google na stronie Kreator map strona internetowa.
 2. Przejdź do zagubionej firmy i wybierz jej lokalizację na mapie.
 3. Po dotknięciu powinien pojawić się mały dymek, w którym należy kliknąć opcję „Edytuj”.
 4. W zależności od tego, jaki jest problem, można wybrać pomiędzy: Edytuj to miejsce, Przenieś lokalizację, Usuń to i Zgłoś to.
 5. Wybierz jedną i nie zapomnij zapisać zmian, naciskając przycisk „Zapisz”.

Inne narzędzia Map Google

Ponadto istnieje wiele różnych aplikacji i rozszerzeń dla przeglądarek korzystających z Map Google w celu lokalizowania różnych rzeczy. Uważamy, że poniższe trzy są jednymi z najlepszych wtyczek, z których każdy powinien korzystać:

 1. Map That Address to aplikacja, która automatycznie wyszukuje lokalizacje znajdujące się w różnych witrynach. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć je na pasek narzędzi, a kiedy zobaczysz nazwę miasta na stronie, po prostu zaznacz ją i naciśnij „Mapuj adresy”.
 2. Szukasz nowego domu lub po prostu chcesz wynająć mieszkanie? Craigslist we współpracy z Google Maps stworzył strona internetowa aby użytkownicy mogli naprawdę zobaczyć, gdzie znajduje się dane miejsce, aby mogli wybrać odpowiednią dla siebie dzielnicę.
 3. Mezzoman to strona internetowa, która potrafi określić środek dwóch lokalizacji, dzięki czemu jeśli ktoś planuje coś ze znajomymi z innych miast, jest to aplikacja, która z pewnością wskaże mu, gdzie jest środek. Co więcej, może sugerować restauracje, kawiarnie i inne rzeczy, które znajdują się w pobliżu miejsca spotkania. Ponadto programiści stworzyli dla fanów iOS specjalną aplikację, którą można kupić za jedyne $00,99.

Table of Contents