Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z map witryn XML w celu zwiększenia SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z map witryn XML w celu zwiększenia SEO

Wraz z pojawieniem się Google praktyki SEO ewoluują w znacznie szybszym tempie niż kiedykolwiek. Jednak strumień standardowych optymalizacji nie jest już przeznaczony dla współczesnych użytkowników Internetu. W rzeczywistości przystosowanie się do nowych zmian, które wczoraj były nie do pomyślenia, ma sens.

Z biegiem lat mapy witryn XML stały się ważne dla budowania długoterminowej podstawy każdej witryny. Twoje dążenie do prosperowania w świecie sieci z natury zależy od bezbłędnych map witryn XML. Nic dziwnego, że niedawna popularność i świadomość map witryn XML przyciągnęła zainteresowanie wszystkich. Jednak mapy witryn nie są nowe, sięgając wstecz do początkowych praktyk SEO.

Jeszcze ciekawsze jest to, że specjaliści SEO uważają mapę witryny XML za jedno z najbardziej niezrozumianych i niewłaściwie używanych narzędzi. W tym artykule omówimy dokładny charakter mapy witryny XML i sposób, w jaki możesz ją wykorzystać do zwiększenia SEO.

Co to jest mapa witryny XML?

Pomyśl o mapie witryny XML jako o schemacie architektonicznym witryny internetowej. Ten plan służy jako bezpośrednie połączenie z gigantem wyszukiwarek, Google. Podstawowym celem jest ułatwienie Google indeksowania mapy witryny XML.

Mapa witryny XML wzmacnia Twoje SEO, ponieważ pomaga Google znaleźć strony w Twojej witrynie. To kluczowy parametr, gdy Google ocenia strony Twojej witryny. W końcu regularna konserwacja i aktualizacja witryny to jeden z sekretów udanej kampanii SEO.

Z technicznego punktu widzenia wyszukiwarki przeszukują witrynę, aby ją znaleźć metatagi I pliki .txt. Przede wszystkim segmentuje trafność danych za pomocą oceny, która podkreśla znaczenie treści w zapytaniu. Chodzi o to, aby zawartość Twojej witryny była indeksowana, aby pomóc wyszukiwarkom wspólnie znaleźć pochodzenie materiału. Gdy parametry Google się sprawdzą, zawartość Twojej witryny zostanie oznaczona jako oryginalna, co pomoże Ci uzyskać lepszą pozycję w rankingu.

Wyjaśnij cel mapy witryny XML

Rzecz w tym, że gdy wielu internautów zadaje niemożliwą do pokonania liczbę pytań i odpowiedzi na licznych forach, publikacjach, blogach i w mediach społecznościowych, uporządkowanie cennych danych w celu uniknięcia dezinformacji wymaga czasu.

Obecnie optymalizacja pod kątem wyszukiwarek stała się standardem, jeśli chodzi o wysoką pozycję witryny w Google. Przede wszystkim dlatego, że witryny stały się bardziej konkurencyjne. Oczywiście mali i duzi gracze rynkowi w pełni wykorzystują mapy witryn, aby uzyskać wyższą pozycję.

Rekommenderad:  Jak zobaczyć słowa kluczowe w Google Analytics: Śledź & Sprawdź rankingi

Przydatność mapy witryny XML

Oprócz poprawy rankingu witryny, dynamiczna mapa witryny XML pomaga:

Według Google mapy witryn XML są niezwykle korzystne, jeśli chodzi o duże witryny z jeszcze większą ilością treści. Jednocześnie jest idealny dla stron internetowych, które stale korzystają z treści multimedialnych. Konieczne jest zrozumienie, że struktura i pliki nie są widoczne dla użytkowników. Zwykle etykiety są dołączane do indeksu mapy witryny, który wygląda następująco: sitemap-index.xml.

Jak korzystać z map witryn XML w celu zwiększenia SEO

Trzymaj się wskazówek Google

Kilka witryn korzysta z zarządzania treścią, które może automatycznie tworzyć mapę witryny XML. Podobnie małe firmy często używają generatora do tworzenia automatycznej mapy witryny XML.

Google wyraźnie to dyktuje wszystkie mapy witryn XML powinny trzymać się określonego protokół. Twoja mapa witryny XML powinna używać UTF-8 kodowanie i rozpocząć od następującego tagu:

<zestaw adresów URL xmlns=”https://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9″>

Jeśli chcesz, aby Google i inne wyszukiwarki szybko odnalazły Cię w oceanie witryn, prześlij indeks mapy witryny do Konsola wyszukiwania Google I Narzędzia Bing dla webmasterów. Upewnij się jednak, że adresy URL indeksu map witryn znajdują się w formacie plik robots.txt. Pomyśl o tym jako o geście powitalnym na werandzie drzwi Twojej witryny, który wita indeksowanie.

Zaimplementuj odpowiednią strukturę formatu mapy witryny XML

Jeśli na przykład zdecydowałeś się odciąć World Wide Web (www) od adresu URL swojej witryny, upewnij się, że mapa witryny dokładnie wspomina o tych zmianach zgodnie z protokołem (http lub https). Ponadto, jeśli prowadzisz witrynę międzynarodową z funkcjami wielojęzycznymi, możesz również zintegrować obsługę.

Ok, co znowu?

Hreflang

Sposób użycia xhtml: łącze oznacza zmiany językowe i geograficzne dla każdego adresu URL.

Niestety implementacja innych elementów łącza, takich jak nagłówki HTTP, nie zapewnia takiego samego poziomu elastyczności. Krótko mówiąc, rozpoznaje adresy URL kierowane na różne języki. Jest to jednak funkcja opcjonalna, zwykle widoczna na stronie docelowej, ale często dodawana w mapach witryn XML.

Teraz, gdy znasz już hreflang, nadszedł czas, aby przyjrzeć się niektórym innym funkcjonalnym poleceniom związanym z mapami witryn XML, aby całkowicie usunąć zamieszanie:

Lastmod

Oznacza to ostatnią aktualizację treści adresu URL.

Częstotliwość zmian

Pozwala to dokładnie określić częstotliwość zmienianych treści w czasie.

Rekommenderad:  6 Miejsca, w których można zdobyć materiały do ​​produkcji mydła dla Twojej firmy

Priorytet

To przypisuje liczbę, która może być albo a 0 Lub 1, aby pokazać żywotność treści. Najwyższa wartość (1) jest zwykle przeznaczony dla stron docelowych i głównych. Jeśli ustawisz wysoki priorytet dla każdej pojedynczej strony, wyszukiwarka nie zwróci uwagi na twoje pola.

Nie zapomnij o znacznikach

Mapy witryn XML są zaprojektowane zgodnie z dokładnymi regułami znaczników. Gdy znaczniki są gotowe do użycia, mapa witryny XML jest generowana bez wysiłku i bez błędów ludzkich. Nie oznacza to, że powinieneś przestać szukać błędów. Zamiast tego sprawdzaj częściej, aby uniknąć niedokładnych wyników, nieaktualnych linków i duplikatów adresów URL.

Zgodność: znajdź najlepszy sposób na utworzenie mapy witryny XML

Ludzie często popełniają błąd, zakładając, że mapa witryny aktualizuje się automatycznie. Wręcz przeciwnie, musisz dokonać pewnych zmian, aby dodać parametry informacyjne nowych stron z obecnych stron Twojej witryny.

Użytkownicy mają swobodę wyboru zautomatyzowanej metody tworzenia mapy witryny na różnych platformach. Jednak kompatybilność ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o platformę. Idealnie powinno być w stanie zintegrować różne wtyczki.

Skompresuj mapę witryny XML w celu lepszego indeksowania

Tak, możesz Kompresja Twoje mapy witryn przez gzip. Chodzi o to odciążyć część obciążenia serwera. Jeśli rozpakowałeś skompresowany plik, prawdopodobnie przekroczysz limit rozmiaru. W związku z tym będziesz musiał podzielić swoje adresy URL na różne mapy witryn XML. Mimo to tytuł pliku mapy witryny przypominałby coś w stylu:


Nadal masz swobodę łączenia wielu map witryn w jeden plik indeksu map witryn XML. Jeśli chcesz trochę poprawić, utwórz wiele plików indeksu map witryn – co jest idealne dla dużych witryn, które są skłonne do śmiałego podejścia. Mówiąc wprost, tutaj tworzysz mapę witryny dla map witryn. Formalnie nosi tytuł:

Zawsze jest miejsce na większą optymalizację

Chociaż większość wtyczek domyślnie obejmuje strony internetowe, tagi, archiwa, media z obrazami wideo i posty, nie są one optymalizowane specjalnie pod kątem SEO. Twoja optymalizacja witryny powinna obejmować strony i posty, które są niezbędne dla Twojej witryny. Strony te powinny zawierać wysokiej jakości treści, które nieuchronnie przyciągną ruch organiczny do Twojej witryny.

Ponadto wytnij strony, które mają zduplikowany materiał. Na przykład sprawdź archiwum, tagi i strony autorów pod kątem duplikatów. Wytnij także strony z cienką treścią – ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przesłanie mapy witryny ze stronami indeksu niskiej jakości.

Rekommenderad:  Jak drukować duże obrazy na wielu stronach w Windows 11

Twoja naiwna fiksacja na liczbach może być katastrofalna. Dlatego, skoncentruj się na użytecznych, wysokiej jakości stronach zamiast koncentrować się na liczbie stron w indeksie. Najlepszą metodą oddzielenia dobrych stron od innych jest włączenie tych stron do innej kategorii i usunięcie tych innych stron z mapy witryny.

Nie zapomnij podzielić mapy witryny na podrzędne mapy witryn. To świetny sposób, aby mapa witryny była mała i umożliwiała szybkie przetwarzanie informacji. Jeśli chcesz dodać filmy, prześlij całkowicie inną mapę witryny.

I oczywiście powinieneś dołącz mapę witryny do pliku robots.txt. Możesz również dołączyć lokalizację mapy witryny, aby jeszcze bardziej ułatwić wyszukiwarkom znalezienie pliku mapy witryny.

Nie popełniaj błędu i nie dodawaj stron chronionych hasłem lub blokowanych. Najlepiej byłoby, gdyby dostępność stron była jak najbardziej dogodna dla Google.

Na koniec upewnij się, że mapa witryny XML zawiera pole „czas ostatniej modyfikacji”, aby zapewnić Google szybkie aktualizacje strony. Jest to pomocne, gdy Google zdecyduje się ponownie zindeksować kilka stron Twojej witryny.

Wniosek

Aby zoptymalizować pod kątem SEO, Twoja mapa witryny powinna być w stanie śledzić Twoje działania, aby upewnić się, że wszystkie strategie działają. W dobie marketingu cyfrowego możesz praktycznie śledzić i monitorować wszystkie metryki swojej witryny.

Poza tym Twoja witryna zasługuje na dynamiczną mapę witryny XML, którą wyszukiwarki mogą przetwarzać natychmiast. Zrób wszystko, co możliwe, aby ułatwić nawigację i poświęć zaoszczędzony czas na dostarczenie dodatkowych informacji o materiale i strukturze – pomoże to zwiększyć obecność Twojej witryny w indeksie wyszukiwarek. W końcu możesz podejmować stale kształcone decyzje, aby doskonalić skuteczność swojej mapy witryny i przygotowywać się do najnowszych strategii SEO.

Table of Contents