Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak korzystać z niestandardowych rozwiązań e-learningowych, aby usprawnić szkolenie personelu

Jak korzystać z niestandardowych rozwiązań e-learningowych, aby usprawnić szkolenie personelu

Prowadzenie firmy wymaga ciągłego śledzenia najnowszych technologii i szkolenia pracowników w zakresie efektywnego korzystania z nich. Wraz z rosnącą popularnością e-learningu możesz go wykorzystać do usprawnienia szkoleń i upewnienia się, że Twoi pracownicy są dobrze zorientowani w swoich rolach zawodowych, dzięki czemu będą bardziej wydajni w wykonywaniu swojej pracy.

To powiedziawszy, jeśli chodzi o usprawnienie szkoleń korporacyjnych, nie ma na to lepszego sposobu niż dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania e-learningowe. Niestandardowe rozwiązania e-learningowe są zazwyczaj łatwe do wdrożenia, zapewniają elastyczność w zakresie dostępu pracowników do treści i eliminują potrzebę spędzania godzin przez programistów na tworzeniu od podstaw konkretnych materiałów szkoleniowych.

Dzięki poniższym sposobom wykorzystania niestandardowych rozwiązań e-learningowych w Twojej firmie możesz szybko i łatwo usprawnić szkolenia pracowników.

Rozwiązania e-learningowe

Oferta personalizacji

Jedną z największych zalet niestandardowych rozwiązań e-learningowych jest to, że można je personalizować i dostosowywać do potrzeb Twoich pracowników. Dzięki temu poczują się docenieni i będą bardziej zaangażowani w proces szkoleniowy.

Możesz na przykład stworzyć film motywacyjny przedstawiający ulubioną osobę lub zwierzę pracownika, aby wzbudzić entuzjazm. Możesz także załączyć informacje o stanie zdrowia lub inne fakty, o których wiesz, że zainteresują Twoich pracowników, aby pomóc im osobiście zaangażować się w treść.

Należy pamiętać, że personalizacja/dostosowywanie nie polega wyłącznie na użyciu elementów wizualnych, ponieważ może również oznaczać dostarczenie specjalnych instrukcji w oparciu o specyficzną kulturę i hierarchię Twojej firmy. Aby zaprezentować szczegóły swojej firmy, spróbuj użyć opcji edytowalnej wstępnie zaprojektowane szablony biznesowe Powerpoint aby uczynić sesję treningową bardziej wciągającą.

Oprócz personalizacji, aby usprawnić szkolenie, konieczne jest również zapewnienie zdrowego zaangażowania. Kluczem do utrzymania zaangażowania uczestników szkolenia jest wykorzystanie nowych metod, takich jak dodawanie w trakcie kursu interaktywnych ćwiczeń lub quizów. To zabawne sposoby na przełamanie monotonii typowych modułów, pomagając jednocześnie ludziom zapamiętać to, czego się nauczyli, lepiej niż gdyby po prostu czytali slajdy.

Pamiętaj, że z góry może to zająć trochę czasu. Ostatecznie jednak pozwoli to zaoszczędzić czas, gdy poszczególne osoby nie będą już musiały później powtarzać tych procesów, ponieważ nauczyły się już wszystkiego, co istotne podczas szkolenia.

Wiele kanałów dystrybucji

Jedną z najlepszych cech niestandardowych rozwiązań e-learningowych jest to, że można ich używać do dystrybucji treści w wielu kanałach. Możesz wyeksportować swój kurs jako plik PDF i uwzględnić go w następnym biuletynie lub zintegrować kurs z sekwencją e-maili.

Jeśli chcesz mieć pewność, że każdy będzie miał dostęp bez konieczności połączenia z Internetem, możesz spróbować skorzystać z usługi dystrybucji wideo, takiej jak YouTube lub Vimeo. Należy pamiętać, że korzystanie z tych platform w trybie offline jest uzależnione od posiadania urządzenia mobilnego z zainstalowanymi odpowiednimi aplikacjami. Po drugie, uczniowie muszą wcześniej pobrać filmy szkoleniowe i uzyskiwać do nich dostęp ze swojej playlisty offline, gdy z jakiegoś powodu nie mają dostępu do Internetu.

Wykorzystanie skalowalności i możliwości adaptacji

Jednym z najpowszechniejszych i najskuteczniejszych sposobów usprawnienia szkoleń jest wykorzystanie skalowalności, jaką oferują niestandardowe rozwiązania eLearningowe. Wykorzystanie skalowalnych rozwiązań e-learningowych umożliwia łatwe tworzenie, zarządzanie i dostarczanie unikalnych, niestandardowych treści na dowolne urządzenie lub platformę.

Ponadto skalowalność zapewnia opłacalny sposób prowadzenia szkoleń w wielu językach przy jednoczesnej ochronie prywatności danych.

Innym sposobem usprawnienia szkoleń korporacyjnych za pomocą niestandardowych rozwiązań e-learningowych jest wykorzystanie możliwości adaptacji. Adaptowalne rozwiązania e-learningowe mogą pomóc w tworzeniu i dostarczaniu dostosowanych do indywidualnych potrzeb środowisk edukacyjnych, które odpowiadają konkretnym potrzebom i preferencjom użytkowników.

Dostępność w różnych strefach czasowych

Projektując spersonalizowany kurs, należy wziąć pod uwagę strefę czasową pracowników. Na przykład, jeśli planujesz spotkanie i prowadzisz wideokonferencję z dużą międzynarodową publicznością, musisz mieć pewność, że ta osoba będzie mogła uzyskać dostęp do spotkania w swojej lokalnej strefie czasowej.

Jeśli nie zostanie to wzięte pod uwagę, niektórzy z uczestników mogą przegapić kluczowe punkty spotkania. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest przesłanie wszystkich materiałów z wyprzedzeniem, aby każdy miał do nich dostęp niezależnie od tego, gdzie się znajdują i w jakiej strefie czasowej się znajdują.

Łatwe aktualizacje

Indywidualne rozwiązania e-learningowe można aktualizować i edytować za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką. Takie aktualizacje mogą usprawnić szkolenie, oszczędzając czas, wysiłek i pieniądze.

Na przykład, jeśli pracownik został awansowany, zamiast przepisywać wszystkie swoje kursy e-learningowe, możesz po prostu zlecić mu edytowanie w oparciu o nowsze informacje, których potrzebował, a zmiana będzie widoczna na wszystkich platformach.

Często jest to bardziej efektywne pod względem czasu, ponieważ szkolisz ich w zakresie umiejętności, które chcesz, aby posiadali. Co więcej, masz w ten sposób pewność, że mają najświeższe informacje.

Kompatybilność między urządzeniami

Jedną z najbardziej korzystnych cech niestandardowych rozwiązań eLearningowych jest możliwość korzystania z nich na różnych urządzeniach. Możesz korzystać z niestandardowych kursów na laptopach, komputerach stacjonarnych i/lub tabletach, aby mieć pewność, że Twoi pracownicy będą mieli dostęp do Twoich szkoleń, kiedy tylko tego potrzebują.

Pomoże to w utrzymaniu aktualności szkoleń i zapewni wszystkim pracownikom równy dostęp do dostosowanych do ich potrzeb materiałów edukacyjnych.

Dodatkowo możesz zainwestować w kursy dostosowane do urządzeń mobilnych, aby Twoi pracownicy mogli oglądać filmy na smartfonach lub innych urządzeniach przenośnych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nauka za pomocą urządzeń mobilnych nabrała tempa szybciej niż cokolwiek innego, szczególnie po pandemii i jej następstwach.

Możliwości tłumaczeniowe

Jednym ze sposobów, w jaki firmy mogą korzystać z niestandardowych rozwiązań edukacyjnych, jest tłumaczenie podręczników i innych standardowych materiałów szkoleniowych na różne języki. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli Twoja firma ma międzynarodową publiczność lub jeśli chcesz oferować swoje treści w języku zrozumiałym dla innych.

Tłumaczenie treści pozwala dotrzeć do zupełnie nowej, globalnej bazy pracowników. Daje także szansę, aby produkty lub usługi Twojej firmy były zrozumiałe dla osób, które nie mówią po angielsku, poszerzając w ten sposób rynek i zwiększając sprzedaż. Ale przede wszystkim pozwala pracować z najlepszymi talentami, nie martwiąc się, że nie będą mogli trenować z Tobą ze względu na barierę językową.

Wniosek

Personalizacja jest kluczem do sukcesu w wielu przedsięwzięciach biznesowych. Przy odrobinie kreatywności można wykorzystać więcej niż wystarczającą liczbę sposobów spersonalizowany e-learning rozwiązania usprawniające szkolenia korporacyjne i sprawiające, że będą one przydatne dla Twojej firmy.