Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z niezaufanych skrótów w systemie iOS 13

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z niezaufanych skrótów w systemie iOS 13

Jedną z najlepszych rzeczy, które ostatnio przytrafiły się iOS, są Skróty. Dla nieświadomych, Skróty są Applejest wersją popularnej aplikacji do automatyzacji Workflow, którą nabyto rok przed oficjalnym wprowadzeniem jej w systemie iOS 12. Zasadniczo Skróty to aplikacja przeznaczona do użytku przez wszystkich (a nie tylko zaawansowanych użytkowników), która pozwala zautomatyzować niektóre przyziemne i trywialne funkcje na Twoim urządzeniu za pomocą przepływów pracy (lub skrótów, jak się je nazywa w Skrótach). Co więcej, te skróty obsługują także Siri i oferują głębszą integrację z różnymi czynnościami i aplikacjami (w iOS 13), dzięki czemu wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze. []

Jednak podobnie jak niektóre inne ograniczenia Apple działa w całym ekosystemie, aplikacja Skróty nie jest inna i ma swoje własne ograniczenie — na urządzeniu można używać tylko skrótów utworzonych przez Ciebie i tych znajdujących się w Galerii. Poza tymi dwoma typami na swoim urządzeniu nie można używać żadnych (niezaufanych) skrótów z Internetu innych firm. Dlatego w tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces korzystania z niezaufanych skrótów w systemie iOS 13.

Chociaż niektóre skróty do szablonów w aplikacji pomagają w pewnym stopniu zautomatyzować pracę na urządzeniu, a możliwość tworzenia własnych skrótów również to uzupełnia i zapewnia ogólnie większą elastyczność, nadal istnieje wiele trywialnych i złożone problemy, które albo nie mają wbudowanego skrótu w aplikacji, albo dla niektórych osób tworzenie skrótów jest zbyt trudne. W tym miejscu pojawia się koncepcja skrótów innych firm. Zasadniczo wraz z rosnącą popularnością aplikacji Skróty w Internecie dostępnych jest obecnie wiele witryn internetowych, na których entuzjaści skrótów (i automatyzacji) udostępniają publicznie swoje niestandardowe skróty, aby pomóc innym osobom w rozwiązywaniu ich problemów.

Rekommenderad:  Jak założyć firmę zajmującą się hodowlą ryb

Chociaż większość skrótów innych firm jest przeznaczona dla innych, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo (jeśli w ogóle) kryje się za nimi złośliwy zamiar. Tego właśnie dotyczy Apple o całej sytuacji i patrząc na dotychczasowe osiągnięcia firmy w zakresie prywatności użytkowników, wydaje się, że ich krok zmierzający do ograniczenia dostępu do skrótów stron trzecich jest w tej sytuacji w pewnym stopniu uzasadniony. Jednakże, dopóki nie będziesz świadomy skrótów, które pobierasz na swoje urządzenie i działań, które wykonują w tle, możesz z nich korzystać na swoim urządzeniu.

Zezwalaj na niezaufane skróty (w systemie iOS 13)

1. Otwórz i przewiń w dół do .

2. Stuknij w to i pod sekcją przełącz ikonę obok .

3. Gdy tylko to zrobisz, na ekranie pojawi się wyskakujące okienko. Tutaj dotknij .

4. Na koniec na następnym ekranie wprowadź hasło swojego urządzenia.

I to wszystko!

Teraz powinno być możliwe korzystanie ze skrótów innych firm na swoim urządzeniu za pomocą aplikacji Skróty.

Uzyskaj skróty innych firm

Jeśli chodzi o wyszukiwanie skrótów innych firm dla Twojego urządzenia, istnieje kilka popularnych witryn internetowych, które możesz sprawdzić, aby uzyskać jedne z najlepszych rekomendacji skrótów. Oto kilka z tych sugestii: Archiwum skrótów MacStories, Galeria SkrótówI Podzielone. Do banalnych operacji, jakie te witryny oferują w przypadku korzystania ze skrótów, należą: otwarcie WhatsApp bezpośrednio w celu przeprowadzenia określonej rozmowy, otwarcie różnych ustawień systemowych jednym kliknięciem, spakowanie i udostępnienie pliku, pobranie YouTube filmy, uzyskaj podsumowanie dla strony internetowej i wiele innych.

Jeśli więc znajdziesz skróty w tych witrynach i natkniesz się na skrót, który Cię interesuje, oto jak możesz dodać je do aplikacji Skróty:

1. Wybierz skrót, który chcesz dodać, i dotknij go, aby otworzyć go w aplikacji Skróty.

2. W aplikacji Skróty dotknij przycisku, a skrót powinien zostać dodany do sekcji s w aplikacji.

Rekommenderad:  Jak pracować z notatkami prezentera Keynote na komputerach Mac i iOS

Teraz po dodaniu skrótu możesz uruchomić go na swoim urządzeniu w taki sam sposób, w jaki uruchamiałbyś skrót wbudowany. Po prostu przejdź do aplikacji Skróty, znajdź skrót w sekcji i dotknij go, aby go uruchomić. Możesz też dostosować Centrum sterowania na swoim urządzeniu i dodać aplikację Skróty do listy, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.