Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z nowego narzędzia do nagrywania ekranu w Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z nowego narzędzia do nagrywania ekranu w Windows 10

Wkłada się wiele wysiłku Windows 10, ponieważ Microsoft chce mieć pewność, że zainteresuje zarówno tradycyjnych użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i tych, którzy przyjęli rewolucję mobilną. I nawet jeśli wszyscy są przekonani, że sprzedaż pecetów spada, Microsoft chce się upewnić, że zadowoli to także graczy.

Firma Microsoft dołączyła już aplikację Xbox Windows 10, która umożliwi użytkownikom łączenie się z siecią Xbox Live i gry strumieniowe. Funkcja Game DVR umożliwia przechwytywanie lub nagrywanie fragmentów rozgrywki, a teraz Microsoft dodaje podobną funkcję również poza aplikacją Xbox.

Jak włączyć nagrywanie ekranu w Windows 10

Według pierwszych testerów nowa funkcja działa z dowolną aplikacją, ale tylko w jej wnętrzu, ponieważ nie pozwala na nagrywanie pulpitu. Być może ostateczna wersja Windows Wersja 10 również zapewni tę funkcjonalność, ale na razie tak to wygląda. Aby przechwytywanie ekranu działało, musisz także mieć otwartą aplikację. Oto jak rozpocząć nagrywanie ekranu:

  • Naciskać ‘Windows + G
  • Wybierz z paska narzędzi, czy chcesz zrobić zrzut ekranu, czy przechwycić wideo
  • Gdy skończysz, naciśnij ponownie przycisk nagrywania lub możesz użyć Windows klawisz + Alt + R skrót klawiszowy

Przycisk Ustawienia umożliwia ograniczenie długości filmów, które można nagrać. Filmy są zapisywane w formacie MP4 w folderze Videos\Captures. Aby uzyskać więcej opcji, przejdź do sekcji Game DVR w aplikacji Xbox, gdzie możesz uzyskać dostęp do nagranych filmów. Poza tym podczas nagrywania jesteś ograniczony do 1080p, ale to naprawdę nie jest takie złe. Istnieje również minimalna specyfikacja sprzętowa, którą musisz spełnić – karta graficzna Intel HD 4000, GeForce 600/800M lub AMD Radeon HD 7000.

Możesz także skorzystać z podstawowego narzędzia do przycinania, ale to wszystko, jeśli chodzi o edycję. Jestem jednak pewien, że większość z nas nie potrzebuje profesjonalnego oprogramowania do przechwytywania ekranu i doceni wprowadzenie tej małej, ale bardzo przydatnej i bardzo potrzebnej funkcji. Teraz będę mógł nagrywać swoje sesje szachowe i udostępniać swoje partie znajomym.

Rekommenderad:  Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki Yandex