Jak korzystać z nowego systemu iOS 13 „Zaloguj się za pomocą Apple„Funkcja

Integracja z mediami społecznościowymi stała się dzisiaj normą, ponieważ prawie każda witryna i aplikacja wymaga „Zaloguj się za pomocą Gmaila lub Facebook konto ”, aby korzystać z ich funkcji. Dzięki temu Apple wprowadził nową funkcję prywatności w iOS 13 znaną jako „Zaloguj się za pomocą Apple. ”Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta umożliwia tworzenie kont dla różnych aplikacji / stron internetowych przy użyciu tylko twojego Apple Dowód osobisty, więc nie musisz podawać swoich danych osobowych. Zaleta korzystania AppleMetoda chroni Twoją prywatność, a także maskuje Twój adres e-mail.

"Zaloguj się korzystając z Apple”Jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze, a poniżej opiszemy cały proces:

Jak korzystać Zaloguj się za pomocą Apple

"Zaloguj się korzystając z Apple”Jest przeznaczony głównie do użytku w aplikacjach, które wymagają zalogowania się za pomocą Facebook/ Konto Gmail. W aplikacjach obsługujących tę funkcję automatycznie zobaczysz komunikat „Kontynuuj Apple”, Gdy zostaniesz poproszony o utworzenie konta.

Zaloguj się korzystając z Apple Kontynuować Apple

Po kliknięciu pojawi się objaśnienie „Zaloguj się za pomocą Apple”I jak to działa. Programiści nie widzą Twojego Apple Identyfikator podczas korzystania z funkcji i domyślnie są dostarczane tylko z Twoim imieniem i adresem e-mail. Jeśli jednak chcesz ukryć swój adres e-mail, możesz to zrobić. Apple tworzy unikalny identyfikator, który jest oddzielny dla każdego programisty / aplikacji, więc nie ma możliwości śledzenia na wielu platformach. W związku z tym strony internetowe nie mają metody gromadzenia informacji o tobie poza twoim imieniem i adresem e-mail (jeśli podano).

Zaloguj się korzystając z Apple WordPress

Jak ukryć swój adres e-mail

Jedną z głównych zalet korzystania z opcji „Zaloguj się za pomocą Apple”To możliwość ukrycia prawdziwego adresu e-mail i podania specjalnego ukrytego adresu e-mail przypisanego przez Apple. Ten ukryty adres będzie z kolei przekazywał korespondencję przychodzącą na Twój prawdziwy adres e-mail.

Podczas tworzenia konta za pomocą opcji „Zaloguj się za pomocą Apple”, Możesz wybrać opcję Ukryj mój e-mail i wprowadzić adres przekazywania wszystkich powiązanych wiadomości e-mail.

Zaloguj się korzystając z Apple E-mail

Gdzie się loguje za pomocą Apple Praca?

Apple wymagało od wszystkich twórców aplikacji zintegrowania logowania do firmy Apple system wszędzie tam, gdzie istnieją inne systemy rejestracji osób trzecich. Termin integracji AppleNowym systemem logowania jest kwiecień 2020 r., Więc możesz nie widzieć tej opcji od razu, ale ostatecznie wszystkie aplikacje, które pozwalają Ci się zalogować Facebook, Gmail lub Twitter pozwoli również na zalogowanie się za pomocą Apple.

Zaloguj się korzystając z Apple obecnie działa zarówno na stronach internetowych, jak i aplikacjach na iOS / Android oferowanych przez programistów, którzy zdecydowali się go zintegrować. Obecnie strony internetowe nie są zobowiązane do korzystania z niego; jednak większość programistów, którzy zintegrują go z aplikacją, również zintegruje go ze swoją witryną. W ten sposób możesz użyć opcji Zaloguj się za pomocą Apple zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych.

Zaloguj się korzystając z Apple Zaloguj Się

Gdy używasz Zaloguj się za pomocą Apple w witrynie musisz wpisać swoje Apple Identyfikator, ale cały proces uwierzytelnienia zostanie przeprowadzony w innym osobnym oknie, więc witryna, do której się zalogujesz, nie będzie mogła pobrać żadnych szczegółów dotyczących Twojego oryginalnego e-maila.

Zaloguj się korzystając z Apple Zaloguj się z Apple ID

Możesz sprawdzić listę aplikacji i stron internetowych, używając swojego logowania za pomocą Apple opcja z aplikacji Ustawienia.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Stuknij w swój profil u góry menu.

Zaloguj się korzystając z Apple Apple  ID

3. Przewiń w dół do Hasło i zabezpieczenia, a następnie dotknij „Aplikacje używające Twojego Apple ID. ”Spowoduje to wyświetlenie listy aplikacji korzystających z opcji Zaloguj się za pomocą Apple cecha.

Zaloguj się korzystając z Apple Lista aplikacji

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Apple wdrożył opcje Touch ID / Face ID / Kod dostępu podczas logowania do Zaloguj się za pomocą Apple, co dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Opcje biometryczne są używane na obsługiwanych urządzeniach (iPhony / iPady i komputery Mac z Touch ID), a hasło może być używane do logowania się na urządzeniach bez biometrycznych urządzeń uwierzytelniających. Ponadto uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest również wymagane podczas logowania do Internetu. Musisz potwierdzić logowanie na zweryfikowanym urządzeniu (np. Podczas logowania do „Znajdź moje” na nowym urządzeniu).

Jeśli masz inne pytania dotyczące „Zaloguj się za pomocą Apple, ”Daj nam znać w sekcji Komentarze poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?