Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z nowego wbudowanego narzędzia wyszukiwania dla SwiftKey na Androidzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z nowego wbudowanego narzędzia wyszukiwania dla SwiftKey na Androidzie

Firma Microsoft dodała dziś nową przydatną funkcję do swojej aplikacji klawiatury Swiftkey dla systemu Android, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie dowolnych treści w Internecie bezpośrednio za pomocą klawiatury. Są chwile, kiedy jesteś w trakcie rozmowy z kimś i chcesz poszukać czegoś w Internecie. W takiej sytuacji oczekuje się, że wyjdziesz z aplikacji i uruchomisz przeglądarkę, aby wyszukać to, czego potrzebujesz. Aby uniemożliwić Ci wykonanie tego dodatkowego kroku, na klawiaturach wprowadzane są funkcje takie jak „wbudowany pasek wyszukiwania”.

Jednak nie jest to pierwszy raz, kiedy taka funkcja została wdrożona w aplikacji na klawiaturę. Wcześniej Google umieścił także pasek wyszukiwania na klawiaturze Gboard, który umożliwiał użytkownikom wyszukiwanie czegokolwiek w Internecie pomiędzy trwającą rozmową.

Jak korzystać z wbudowanej wyszukiwarki dla SwiftKey

Jak można się spodziewać, Bing jest tutaj domyślną wyszukiwarką! Oto jak to działa.

  • Przy otwartej klawiaturze naciśnij ikonę plusa „+” znajdującą się w lewym górnym rogu klawiatury.
  • Teraz zobaczysz obok niego mały pasek wyszukiwania. Kliknij to.
  • Po zakończeniu pasek wyszukiwania rozwinie się i będziesz mógł wyszukiwać wszystko w Internecie.

Wynik wyszukiwania pojawi się teraz w formie karty, a będziesz miał dwie możliwości udostępnienia wyniku drugiej osobie: „Zrzut ekranu” – otwiera narzędzie zmiany rozmiaru, które pozwala uzyskać to, czego chcesz zrzut ekranu i „Udostępnij” – co powoduje wysłanie łącza Bing do drugiej osoby.

Tak, wbudowane wyszukiwanie w SwiftKey używa Bing jako preferowanej wyszukiwarki i nie można go zmienić na żadną inną.

Jeśli chodzi o dostępność, ta nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników w 11 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Australii, Japonii, Brazylii, Indiach, Włoszech i Hiszpanii. Zatem zaktualizuj swoją aplikację, aby uzyskać dostęp do tej nowej, przydatnej funkcji, a jeśli nie korzystasz z klawiatury SwiftKey, warto ją wypróbować.