Jak korzystać z nowej funkcji Discord „Go Live”

Czy kiedykolwiek chciałeś przesyłać strumieniowo grę do znajomych, ale nie chciałeś korzystać z usług takich jak Twitch gdzie ktoś może wskoczyć? Być może już z tego powodu odkryłeś i korzystałeś z funkcji udostępniania ekranu Discord, ale nie musisz już tego robić. Firma Discord niedawno wdrożyła funkcję „Go Live”, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie gier bezpośrednio do znajomych.

Jak korzystać z funkcji „Go Live”

Najpierw upewnij się, że korzystasz z komputera Windows 8 lub wyżej. Funkcja Go Live obecnie nie obsługuje działających komputerów Windows 7 lub poniżej.

Aby skorzystać z Go Live, zagraj w grę, którą rozpoznaje Discord. Możesz stwierdzić, czy Discord może „zobaczyć” grę, jeśli twój komunikat stanu zmieni się na „Teraz odtwarzane:”, a następnie tytuł gry podczas gry. Jeśli nie widzisz tego stanu i Discord nie rozpoznaje Twojej gry, nie będziesz mógł jej przesyłać strumieniowo.

Jeśli uruchomisz grę, którą rozpoznaje Discord, zauważysz małe okno nad paskiem stanu. Kliknij ikonę małego ekranu po prawej stronie tego nowego okna, aby uruchomić.

Discord Live Button

Pojawi się okno z pytaniem, który kanał głosowy chcesz przesłać. Niestety, nie możesz przesyłać gry, nie będąc w kanale głosowym, ponieważ ten kanał działa zarówno jako sposób komunikowania się z widzami, jak i kanał, z którego korzystają inni. Jeśli nie chcesz transmitować głosu podczas transmisji, kliknij ikonę mikrofonu na pasku stanu, aby wyciszyć się przed rozpoczęciem.

Discord Live Channel

Po wybraniu kanału głosowego automatycznie do niego dołączysz. Teraz każdy, kto dołączy do Twojego kanału głosowego, zobaczy Twój strumień podczas gry.

Jak oglądać czyjś strumień

Jeśli nie chcesz strumieniować, ale chcesz wiedzieć, kiedy inni przesyłają strumieniowo, możesz to powiedzieć. Mamy nadzieję, że osoba, która rozpoczęła transmisję, poinformuje wszystkich, że się zaczyna; kiedy to się stanie, dołącz do kanału głosowego, w którym się znajdują. Kliknij użytkownika z tekstem „NA ŻYWO” obok jego nazwy, aby rozpocząć program.

Discord Live Streaming

Jeśli nie ogłaszają transmisji, nadal możesz sprawdzić, czy nadają, patrząc na ich komunikat o stanie. Spójrz na ich nazwę użytkownika na liście użytkowników; jeśli w komunikacie o stanie pojawi się komunikat „Streaming:”, a następnie tytuł gry, możesz oglądać, dołączając do ich kanału głosowego.

Czy możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio do znajomego?

Niestety w chwili pisania tego tekstu nie można otworzyć czatu znajomego i przesyłać strumieniowo do niego przez bezpośredni kanał wiadomości. Jeśli spróbujesz, przycisk „Uruchom na żywo” zmieni kolor na szary, a zamiast tego zobaczysz, że musisz odwiedzić serwer. Mamy nadzieję, że Discord doda tę fantastyczną funkcję przesyłania strumieniowego do znajomych i grup DM, ponieważ będzie to dobry sposób na zapewnienie prywatnego strumienia osobom, które nie współużytkują z tobą serwera.

Stream dla zespołu

Gry strumieniowe mogą być zabawne z przyjaciółmi, ale jest to trudne bez korzystania z usługi internetowej, do której mogą dołączyć nieznajomi. Korzystając z Discord, możesz przesyłać strumieniowo do członków serwera i pozwolić im oglądać razem bez ryzyka przypadkowego zepsucia zabawy.

Czy będziesz korzystać z Go Live w ramach innych usług, takich jak Twitch? Daj nam znać poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Definitive Guide to Gaming na PC "class =" responsive-leniwy alignleft

Przewodnik po grach na PC

Czy kiedykolwiek chciałeś grać w gry na komputerze, ale nie masz pewności, czy Twój komputer jest na dobrej drodze? W tym definitywnym przewodniku po grach na PC ebook nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć grę na komputerze.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »