Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z psychologii, aby zamienić widzów w klientów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z psychologii, aby zamienić widzów w klientów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zawsze kupujesz pięć lub więcej przedmiotów Amazon kiedy miałeś zamiar kupić tylko baterie, albo jak IKEA potrafi zamienić kupowanie szafki łazienkowej w zajęcie na cały dzień?

Odpowiedzią jest psychologia, a jej zasady stosują niektórzy z odnoszących największe sukcesy sprzedawców detalicznych i stron internetowych. Chcesz wykorzystać psychologię we własnej reklamie, aby zamienić obojętnych gości w płacących klientów? Oto jak.

Użyj atrakcyjności wizualnej

Prawdopodobnie już wiesz, że elementy wizualne są ważne w świecie reklamy i marketingu, ale czy wiesz, jak istotne są one?

Rozważ to według różnych ankiety i badania:

 • blisko 93 proc. osób przy zakupie produktów przywiązuje największą wagę do czynników;
 • kolor zwiększa rozpoznawalność marki aż o 80 proc.; I
 • ludziom łatwiej zapamiętuje się obrazy pełnokolorowe niż czarno-białe.

A te statystyki dotyczą tylko kolorów – dodaj do tego kształty, czcionki i symbolikę, a otrzymasz niemal nieograniczone możliwości marketingowe.

Zamiast więc zadowalać się obrazami, które wyglądają po prostu „w porządku”, zainwestuj w zatrudnienie wykwalifikowanego grafika do swoich kampanii marketingowych i reklamowych. Przy tak wielu projektantach oferujących swoje usługi na niedrogich rynkach, takich jak Pięćrr I Pracanie ma powodu, żeby tego nie robić.

Weź pod uwagę emocje

Przy tak wielu markach i osobach publicznych konkurujących o uwagę ludzi, wyróżnienie się z tłumu wymaga dodatkowego wysiłku.

Dlatego wykorzystywanie emocji w kampaniach marketingowych i reklamowych może być tak pomocne: zachęcając odbiorców do czegoś, wykraczasz poza zwykłe informowanie ich o istnieniu Twojej marki.

Reklamy mogą na przykład inspirować do działania, wywołując takie uczucia, jak:

 • strach („Jeśli nie kupię tego produktu, nie będę chroniony przed oszustwem”);
 • wygoda („Ten produkt przypomina mi dzieciństwo”);
 • złość („Nie mogę uwierzyć, że uchodzi im to na sucho, lepiej przekażę darowiznę, aby coś zmienić”);
 • szczęście („Każdy, kto używa tego produktu, wydaje się być bardzo szczęśliwy, może ja też powinienem”); I
 • humor („Reklama tej marki była o wiele zabawniejsza niż reklama konkurencji”).

A co najważniejsze, dla reklamodawców i marketingu kampanie emocjonalne działają: Jedna analiza 1400 studiów przypadków wykazało, że kampanie reklamowe skupiają się głównie na emocjach dwukrotnie skuteczniejszy jako ich przede wszystkim racjonalne odpowiedniki.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś porzucić wszelki zdrowy rozsądek i zacząć wyświetlać nadmiernie emocjonalne reklamy. Twoi odbiorcy przejrzą to na wylot i w rezultacie będzie bardziej prawdopodobne, że zostaną odrzuceni niż przyciągnięci do Twojej marki.

Należy raczej pamiętać, że emocje to potężne narzędzie w reklamie, dlatego mądrze jest stosować je ostrożnie i precyzyjnie, aby uzyskać lepsze wyniki.

Stwórz poczucie pilności

Twoi widzowie nie spieszą się z rozstaniem z pieniędzmi, ale Ty chcesz, żeby dokonali zakupu. Rozwiązanie? Stwórz poczucie pilności, aby chcieli wcześniej podjąć działania.

Aby to zrobić, możesz spróbować:

 • oferowanie rabatów kończących się w określonym dniu i godzinie;
 • powiadamianie ludzi, jeśli szukanego przez nich przedmiotu jest mało w magazynie;
 • przypominanie kupującym, kiedy porzucili produkty w koszyku;
 • ogłaszanie, kiedy podaż danego produktu lub usługi jest ograniczona; I
 • podkreślając korzyści, jakie odniosą Twoi odbiorcy, kupując Twój produkt lub usługę.

Może się okazać, że rozwijając poczucie pilności, możesz osiągnąć znacznie lepsze wyniki i znacznie szybciej.

W razie wątpliwości wykonaj test A/B

Dobrze jest posiadać wiedzę z zakresu psychologii człowieka, ale faktem jest, że każdy jest inny, zarówno pod względem indywidualnych osób, jak i większych grup.

W końcu produkt, który podoba się matkom w średnim wieku, prawdopodobnie nie będzie aż tak atrakcyjny dla nastoletnich chłopców.

Aby więc mieć pewność, że tworzone reklamy i kampanie marketingowe są dobrze dopasowane do preferencji unikalnych odbiorców, skorzystaj z nich Testy A/B wejść na właściwą drogę.

Testy A/B, znane również jako testy porównawcze lub testy kubełkowe, to technika, która mierzy reakcję odbiorców na dwie różne wersje tej samej rzeczy. Pierwsza niezmienna wersja nazywana jest kontrolą, natomiast nowa wersja nazywana jest odmianą (lub pretendentem, w zależności od tego, kogo spytasz):

Od stron docelowych po schematy kolorów, układy, obrazy i całe kampanie reklamowe – liczba rzeczy, które możesz przetestować A/B, jest nieograniczona.

W ten sposób będziesz w stanie uzyskać konkretne dane na temat preferencji i zachowań odbiorców, bez konieczności spekulacji.

Postaw na personalizację

Nie da się przecenić znaczenia personalizacji w marketingu, sprzedaży i konwersji leadów. Niezależnie od tego, czy używasz spersonalizowanych tematów, aby ulepszyć swoje kampanie e-mailowe, czy korzystasz z oprogramowania takiego jak HubSpot twórz spersonalizowane wezwania do działania (CTA)istnieje wiele sposobów na personalizację, która będzie przydatna zarówno Tobie, jak i optymalizowanej witrynie.

Ale jak skuteczna jest personalizacja? Aby się tego dowiedzieć, rzućmy okiem na niektóre statystyki.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się na personalizację w swoich kampaniach marketingowych i reklamowych, pamiętaj, że w prawie wszystkich przypadkach im większa personalizacja, tym lepiej.

Jeśli zawsze będziesz szanować preferencje swoich klientów dotyczące prywatności i udostępniania danych, z pewnością to docenią (i w rezultacie dokonają większej liczby zakupów).

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Odśwież wiedzę na temat psychologii konsumenckiej

Kiedy mówimy o wykorzystaniu psychologii do poprawy sprzedaży, może to brzmieć, jakbyśmy sugerowali użycie magii do wyczarowania pieniędzy z powietrza.

Ale w rzeczywistości psychologia jest nauką, a nauka polega na zrozumieniu otaczającego nas świata. Nie trzeba więc być Freudem ani Jungiem, aby zrozumieć, że psychologia konsumenta jest daleka od hokus pokus — wystarczy po prostu poświęcić czas, aby naprawdę zrozumieć swoich odbiorców i dać im to, czego chcą. Jeśli to zrobisz, wyniki z pewnością będą mówić same za siebie.

Źródła obrazu

Optymalnie / dostęp: lipiec 2023 r

Table of Contents