Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google

Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google 1

Chociaż Dokumenty Google to fantastyczne narzędzie do pracy z dokumentami, raportami i podobną pracą, nie jest ono wszechstronne i czasem potrzebuje niewielkiej pomocy w wykonaniu zadania. Jednym z takich przykładów jest praca z zaawansowanymi narzędziami matematycznymi, takimi jak równania LaTeX.

Na szczęście nawet tam, gdzie zawiodą waniliowe Dokumenty Google, dodatki mogą pomóc. Jeśli chodzi o równania LaTeX, najbardziej pomocne są równania Auto-LaTeX. Umożliwia pracę z równaniami obejmującymi pierwiastki kwadratowe, wykładniki, ułamki i więcej. Aplikacja przekształci twoje obliczenia we właściwe LaTeX.

Oto, jak uzyskać i korzystać z tego dodatku.

Krok 1: Znajdź dodatek

Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google 2Opcje dodatków

Skorzystaj z sekcji Dodatki u góry, a następnie wyszukaj na rynku odpowiednią aplikację. Zainstaluj i podaj niezbędne uprawnienia, aby go aktywować.

Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google 3Dodatek do równań Auto-LaTeX

Krok 2: Uruchom dodatek

Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google 4Uruchamianie dodatku

Po zainstalowaniu i uzyskaniu uprawnień nadszedł czas, aby uruchomić dodatek. W tym celu wystarczy kliknąć Dodatki w prawym górnym rogu, kliknąć Równania Auto-LaTeX, a następnie wybrać Start.

Otworzy się pasek boczny – tutaj dzieje się magia. Możesz ustawić kilka opcji przed wyrenderowaniem swoich równań – jest nawet jedna testowa na wypadek, gdybyś chciał po prostu spróbować sprawdzić, jak to działa. Wszystkie równania, które chcesz wyrenderować, muszą być zakończone znakami dwóch dolarów:

$$3^ {4^5} + frac {1} {2} $$

Jeśli program nie rozpoznaje równania, dokładnie sprawdź składnię.

Jak korzystać z równań matematycznych LaTeX w Dokumentach Google 5Opcje równania Auto-LaTeX

Krok 3: Renderuj równania

Gdy spisałeś swoje równania i chcesz je przekształcić, wystarczy kliknąć przycisk Renderuj równania. Pamiętaj, że może to zająć trochę czasu, zwłaszcza w przypadku dłuższych dokumentów. Dodatek automatycznie przekształci wszystkie znalezione równania w renderowane obrazy, więc nie musisz nic więcej robić.

Porady

Możesz traktować wyrenderowane równania jak każdą inną grafikę i po prostu przeciągnij rogi, aby zmienić ich rozmiar.

Jeśli chcesz cofnąć automatyczne renderowanie równania, po prostu kliknij przycisk Od renderuj równanie obok Renderuj równanie, aby cofnąć proces. Upewnij się, że kursor punktu wstawiania znajduje się bezpośrednio przed równaniem, które chcesz renderować z powrotem do tekstu, w przeciwnym razie nie zadziała.