Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z Squarespace

Squarespace to narzędzie do tworzenia witryn internetowych, które pozwala każdemu zaprojektować witrynę internetową bez umiejętności kodowania lub projektowania. Przeciągając i upuszczając istniejące lub niestandardowe elementy w wybrane miejsce, właściciele firm mogą z łatwością stworzyć witrynę internetową z malowaniem według numerów, która będzie wyglądać zarówno profesjonalnie, jak i niepowtarzalnie.

Tutaj udostępnimy samouczki dotyczące wszystkich głównych funkcji Squarespace:

Ile kosztuje Squarespace? Squarespace ma cztery różne plany, zaczynając od 12 USD miesięcznie (przy płatności rocznej). Wszystkie plany obejmują podstawowe elementy potrzebne do hostowania witryny internetowej, takie jak nazwa domeny, nieograniczona przepustowość i pamięć masowa, podstawowe szablony, bezpieczeństwo SSL, optymalizacja mobilna, 24/7 obsługa klienta, podstawowe wskaźniki witryny i funkcje SEO. Po uaktualnieniu odblokujesz więcej funkcji, w tym więcej opcji projektowania z blokami, więcej integracji, nieograniczoną liczbę współpracowników, dostosowywanie CSS i JavaScript, zaawansowane analizy, wyskakujące okienka i banery i wiele więcej. Jeśli planujesz przekształcić swoją witrynę w sklep internetowy, będziesz musiał rozważyć jeden z planów Commerce, który obejmuje nieograniczony asortyment produktów, konta klientów, analizy sprzedaży, kasę na miejscu i wiele innych.

Jak wybrać szablon w Squarespace

Podczas pierwszej konfiguracji witryny Squarespace zapyta o Twoje cele, aby móc uwzględnić swoje zalecenia dotyczące szablonu — tego, co inne witryny mogą nazwać motywem. Jeśli nie uzupełnisz tych informacji, nadal możesz przeglądać szablony bez rekomendacji, klikając Przejdź do szablonów.

Wybierz szablon z rozwagą, ponieważ definiuje on nie tylko projekt, ale także całą strukturę witryny, wpływając na funkcjonalność i wrażenia użytkownika. Szablony różnią się estetyką i sposobem przekazywania informacji, więc pierwszym krokiem jest znalezienie takiego, który najlepiej odpowiada Twoim celom.

Szablony są podzielone według kategorii w celu szybkiego przeglądania: wszystko od Sklepy online Do portfele Do Wesela. Najechanie kursorem na szablon daje możliwość wyświetlenia jego podglądu lub przejścia od razu do korzystania z niego. Możesz kliknąć ikonę serca, aby zapisać szablon w swoim Ulubioneaby porównać najlepsze wybory lub zapisać je później w innej witrynie.

Jako przykładową witrynę dla tego przewodnika wybierzemy szablon Mentor, aby promować naszą witrynę. Po wybraniu szablonu zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się lub zalogowanie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i zostaniesz przeniesiony do opcjonalnego samouczka wprowadzającego, który przeprowadzi Cię przez podstawowe funkcje.

Jak zaprojektować stronę w Squarespace

Możesz uzyskać dostęp do edytora witryny w dowolnym momencie, aby dostosować swoją witrynę. Najpierw kliknij ikonę swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Strony internetowe.

Jeśli masz więcej niż jedną witrynę, możesz wybrać, którą chcesz edytować. Wystarczy kliknąć kartę, aby otworzyć edytor witryny.

Rekommenderad:  Instagram Zaproś stare logo Nostalgicznych użytkowników, oto jak to sprawdzić

W edytorze witryny będziesz przechodzić do różnych sekcji po lewej stronie i używać edytora WYSIWYG po prawej stronie, aby bezpośrednio edytować podgląd witryny.

Każda sekcja witryny z podglądem ma własne menu edycji, podobnie jak niektóre obszary specjalne, takie jak Nazwa strony, Nawigacjai an Indeks sekcji, aby dokonać zmian strukturalnych w kolejności samych sekcji. Edycja w Squarespace odbywa się poprzez najechanie kursorem na sekcję, którą chcesz edytować, i kliknięcie odpowiedniej opcji z wyskakującego menu.

Większość sekcji ma trzy opcje:

  • Edytować: Ta najczęstsza funkcja przenosi edytor WYSIWYG na pełny ekran i umożliwia dodawanie, usuwanie lub dostosowywanie poszczególnych elementów, w tym tekstu i elementów wizualnych.

  • Transparent: Pozwala to zmienić obraz bohatera lub efekty wizualne tła. Brak niczego po prostu pozostawia ogólne szare tło.

  • Ustawienia: Spowoduje to otwarcie nowego okna edytora z bardziej zaawansowanymi szczegółami, takimi jak metadane strony, adres URL i opcja duplikowania strony. W tym oknie możesz również uzyskać dostęp do funkcji SEO, udostępniania społecznościowego, mediów wizualnych i wstrzykiwania kodu nagłówka strony (jeśli masz konto biznesowe lub handlowe).

Jak edytować tekst w Squarespace

Aby edytować tekst, otwórz edytor odpowiedniej sekcji strony. Najedź kursorem na tę sekcję, a gdy pojawi się menu, kliknij Edytować.

Następnie najedź kursorem na tekst, który chcesz zmienić. Zobaczysz menu ze słowem Tekst.

Nie musisz klikać słowa Tekst — to raczej wskaźnik, że jesteś we właściwym miejscu. Zamiast tego możesz kliknąć dowolne miejsce w tekście zastępczym, aby otworzyć edytor tekstu.

Edytor tekstu Squarespace jest dość standardowy, więc nie powinno być żadnych niespodzianek. Jeśli nie ma tam żądanego tekstu, przejdź do innej sekcji strony i kliknij przycisk Edytować przycisk. Dzielniki sekcji nie zawsze są łatwo widoczne, więc może być konieczne wypróbowanie kilku domysłów.

Jak dodawać i zmieniać rozmiar obrazów w Squarespace

Obrazy są integralną częścią każdej witryny, więc Squarespace zapewnia szerokie opcje dostosowywania do wyboru elementów wizualnych. Możesz albo postępować zgodnie z szablonem, który wyjaśniamy tutaj, albo możesz spersonalizować szablon za pomocą Blokico wyjaśnimy w następnej sekcji.

Aby postępować zgodnie z szablonem, będziesz edytować obrazy za pomocą edytora WYSIWYG. Ten edytor dzieli stronę na sekcje, więc możesz edytować obrazy tylko w jednej sekcji naraz.

Aby edytować obrazy bohatera lub tła, najedź kursorem na odpowiednią sekcję i kliknij Transparent w menu. Pamiętaj, że niektóre sekcje nie mają obrazów tła, więc ta opcja nie zawsze będzie dostępna.

Rekommenderad:  Jak odświeżyć system Windows 10 i zachować programy?

Kliknięcie Transparent otwiera nowe okno edytora (tak samo jak Ustawienia opcja) dla wszystkich multimediów na stronie. Kliknij Edytuj obraz.

Spowoduje to otwarcie stosunkowo wyrafinowanego edytora obrazów, w którym można dostosować poziomy i ustawienia obrazu. Możesz także przyciąć obraz, klikając ikonę w prawym górnym rogu. Nie zapomnij kliknąć Ratować kiedy skończysz.

Aby dodać nowy obraz, musisz najpierw usunąć stary, klikając przycisk Śmieci Ikona. Brak obrazu oznacza wyświetlenie nowego ekranu.

Squarespace daje użytkownikom możliwość korzystania z dostarczonych zdjęć stockowych (Wyszukaj obraz) lub przesyłanie oryginalnych (Prześlij obraz).

Chociaż ich bezpłatna biblioteka zasobów — dzięki uprzejmości Unsplash — może być wygodniejsza, pamiętaj o tym wszyscy używając Squarespace ma bezpłatny dostęp do tych obrazów, co utrudnia wyróżnienie się Twojej witryny. Możesz także kupić prawa do użytkowania ze zdjęć stockowych Getty, wybierając opcję Premia opcja.

Alternatywnie możesz przesłać baner wideo, ale musisz użyć adresu URL z jednego z nich YouTube lub Vimeo, aby to zrobić.

A co z innymi obrazami w Twojej witrynie? Znajdź sekcję z obrazami, które chcesz zmienić i kliknij Edytować. Następnie najedź kursorem na obraz, który chcesz edytować, i kliknij Edytować.

Spowoduje to otwarcie edytora obrazów, który jest podobny do edytora banerów, ale nie identyczny. Aby zastąpić obraz, należy najpierw usunąć oryginał, klikając przycisk Śmieci Ikona.

Możesz także zmodyfikować obraz i sposób jego użycia w programie Projekt zakładka tego okna. Tutaj możesz napisać podpis, dodać docelowy adres URL i określić sposób osadzania obrazu obok innego tekstu.

Trzecia zakładka, Animacja, umożliwia dodanie animowanych efektów do obrazu. Kiedy skończysz, kliknij Stosować w prawym dolnym rogu okna.

Aby zmienić rozmiar obrazu, kliknij szarą linię pomocniczą obok obrazu.

Gdy kursor zmieni się w ikonę zmiany rozmiaru, możesz kliknąć i przeciągnąć linię prowadzącą w dowolne miejsce, w którym chcesz zmienić rozmiar obrazu.

Jak dodać blok w Squarespace

Bloki w Squarespace umożliwiają dodawanie własnych osobistych akcentów do szablonów, które w innym przypadku byłyby standardowe. Za pomocą bloków możesz dodawać tekst, obrazy, przyciski i inne elementy w dowolnym miejscu, niezależnie od oryginalnego szablonu.

Jak zwykle zacznij od kliknięcia Edytować w menu sekcji, w której chcesz dodać blok. Następnie u góry edytora witryn, w prawym górnym rogu kliknij Dodaj blok.

Squarespace pozwala na wiele różnych rodzajów bloków: tekst, samodzielne obrazy, galerie obrazów i wiele więcej. Note że plan Business i oba plany Commerce mają dostęp do ekskluzywnych bloków, których nie mają plany osobiste.

Rekommenderad:  Najlepsze wytrzymałe etui dla Apple Watch Seria 6

Wybierz z menu typ bloku, który chcesz dodać.

Twój wybór otworzy odpowiedni edytor, w którym możesz wprowadzić żądaną treść. Po dodaniu treści możesz swobodnie przeciągać i upuszczać nowy blok w dowolnym miejscu na stronie (pamiętaj tylko, że niektóre sekcje nie zezwalają na blokowanie).

Jak wyświetlić podgląd witryny w Squarespace

Chcesz wchodzić w interakcję ze swoją witryną tak, jakby była aktywna — to znaczy bez wszystkich menu edytora? Po prostu najedź kursorem na lewy górny róg, aż pojawi się strzałka, a następnie kliknij ją.

Spowoduje to otwarcie menu podglądu, w którym możesz poruszać się po witrynie tak, jak robią to użytkownicy, z aktywnymi linkami i funkcjonalnymi menu rozwijanymi. Aby wrócić do edytora, kliknij strzałkę w lewym górnym rogu.

Jak dodać funkcje eCommerce w Squarespace

Jeśli masz biznesplan lub jeden z planów Commerce, możesz dodać funkcjonalność eCommerce do swojej witryny Squarespace. Kliknij Handel na lewym pasku bocznym przy pierwszym otwarciu edytora witryny. Stamtąd możesz uzyskać dostęp do wszystkich analiz związanych z handlem elektronicznym, przeglądać zamówienia na żywo, zarządzać zapasami, sprawdzać profile klientów, wdrażać rabaty i wybierać ustawienia wszystkich funkcji eCommerce.

Aby utworzyć stronę produktu, kliknij Strony na pasku bocznym, a następnie kliknij ikonę plusa obok Nawigacja podstawowa.

w Nowa strona okno, kliknij Produkty. Jest reprezentowany przez znak dolara pod Kolekcje Kategoria.

Spowoduje to wygenerowanie pustej strony produktu. Najedź kursorem na stronę, aby wyświetlić menu edytora, i kliknij Dodaj produkt.

To otwiera nowe okno. Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju produktu: Fizyczny, Cyfrowy, Usługowy lub Karta podarunkowa. Następnie pojawia się edytor produktów, w którym prześlesz wszystkie zdjęcia produktów, napiszesz tytuł, ustawisz cenę i dostosujesz dodatkowe atrybuty, takie jak opis produktu, adres URL, pola formularza i połączone konta.

Kliknij Zapisz i opublikuj aby dodać nowy produkt do strony produktu. Każdy nowy produkt, który tworzysz, trafia do Twojej wewnętrznej bazy danych produktów, dzięki czemu możesz publikować i cofać publikację wszystkich swoich produktów w dowolnym momencie bez konieczności każdorazowego uzupełniania wszystkich informacji.


Po opanowaniu Squarespace możesz zwiększyć jego moc dzięki integracji Squarespace firmy Zapier. Automatycznie wysyłaj informacje z bloków formularzy Squarespace do tysięcy innych aplikacji.

Table of Contents