Jak korzystać z trybu podzielonego ekranu Androida do MultiTask

Jeśli wykonujesz wiele zadań wielozadaniowych, prawdopodobnie masz w telefonie jednocześnie dwie (lub więcej) aplikacji. Zamiast przeskakiwać między nimi podczas pracy, może być szybsze i wygodniejsze wyświetlanie obu aplikacji jednocześnie. Funkcja umożliwiająca wyświetlanie obu aplikacji na Androida nazywa się podzielonym ekranem.

Android Podzielony ekran Użytkownik zadowolony

Podział ekranu może się przydać, gdy:

  • Oglądanie a YouTube wideo podczas próby robienia notatek. YouTube nie zamkną się, ponieważ nigdy nie musisz minimalizować aplikacji.
  • Oglądanie Netflix podczas sprawdzania poczty e-mail.
  • Kopiowanie i wklejanie adresu ze strony internetowej do Map Google.

Jak korzystać z trybu podzielonego ekranu

Jest to skuteczny sposób efektywnego korzystania z telefonu z Androidem, ale wiele osób nie jest świadomych jego istnienia. Android ma natywną obsługę trybu podzielonego ekranu od 2016 roku, ale jeśli jakoś nie odkryłeś jeszcze, jak skonfigurować tę funkcję, oto jak możesz spróbować.

1. Otwórz pierwszą aplikację. Korzystam z Google Keep.

2. Wróć do strony głównej, naciskając środkowy przycisk na dole ekranu.

3. Wróć do szuflady aplikacji i otwórz inną aplikację, której chcesz użyć. Otwieram Google Chrome.

Android Podzielony ekran Otwórz drugą aplikację

4. Naciśnij przycisk Ostatnie aplikacje. Ten przycisk znajduje się w jednym z dolnych rogów ekranu i wygląda jak trzy pionowe linie.

5. Stuknij i przytrzymaj ikonę u góry jednej z aplikacji, aż pojawi się to menu.

Android Split Screen Otwórz pierwszą aplikację

6. Wybierz „Otwórz w widoku podzielonego ekranu”.

7. Wybrana aplikacja będzie na górze ekranu, a pozostałe aplikacje na dole.

Podział ekranu Androida Wybierz drugą aplikację

8. Stuknij aplikację, którą chcesz dodać do drugiej części ekranu. Spowoduje to uruchomienie podzielonego ekranu z nowym ekranem dodatkowym. Jesteś teraz w trybie podzielonego ekranu.

Wynikowy podzielony ekran Androida

W trybie podzielonego ekranu możesz dotknąć i przytrzymać czarną linię między dwiema aplikacjami oraz przesuwać ją w górę i w dół, aby zmienić rozmiar windows.

Jak wyjść z trybu podzielonego ekranu

Jeśli chcesz przejść do innej aplikacji na dole, dotknij przycisku Ostatnie aplikacje (który teraz zmienił się na dwa prostokąty, wskazując, że ekran jest teraz w trybie podzielonego ekranu). Następnie wybierz inną aplikację, aby zastąpić aktualnie wyświetlaną.

Aby wyłączyć podzielony ekran, przeciągnij czarną linię podziału na górę lub dół ekranu. Jeśli ją podciągniesz, dolna aplikacja pozostanie otwarta. Jeśli go ściągniesz, górna aplikacja pozostanie widoczna.

Możesz także stuknąć i przytrzymać ikonę przełączania aplikacji na podzielonym ekranie. Ta metoda automatycznie zamyka dodatkową aplikację na dole ekranu.

Większość aplikacji na Androida jest kompatybilna z trybem podzielonego ekranu, ale pamiętaj, że nie każda aplikacja będzie działać. Aplikacje takie jak Netflix, aparat i niektóre gry, takie jak Candy Crush, muszą być przeglądane w trybie pełnoekranowym.

Dzięki tej funkcji podzielonego ekranu możesz pracować w dwóch różnych aplikacjach jednocześnie za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Może to być właśnie to, czego potrzebujesz, aby być produktywnym podczas pracy z telefonem w podróży.

Czy ten artykuł jest przydatny?