Jak korzystać z WhatsApp na komputerze

Chociaż WhatsApp jest w zasadzie systemem Mobile Messaging, może być również używany na Windows PC lub Mac do wysyłania i odbierania wiadomości WhatsApp. Poniżej znajdują się dwie różne metody korzystania z WhatsApp na komputerze.

Użyj WhatsApp na komputerze

Główną zaletą korzystania z WhatsApp na komputerze jest możliwość korzystania z dużego ekranu, pełnowymiarowej klawiatury i doskonałej mocy obliczeniowej komputera.

Najłatwiejszym sposobem korzystania z WhatsApp na komputerze jest użycie aplikacji internetowej WhatsApp, która w zasadzie odzwierciedla Twoje istniejące konto WhatsApp Mobile na większym ekranie komputera.

WhatsApp na komputerze, a będziesz używać WhatsApp bezpośrednio na komputerze, bez konieczności używania WhatsApp na smartfonie.

1. Użyj WhatsApp na komputerze za pomocą WhatsApp Web

Jeśli masz już WhatsApp na swoim telefonie komórkowym, możesz użyć tej metody, aby uruchomić WhatsApp na swoim telefonie Windows PC lub Mac.

Upewnij się, że Twój iPhone lub telefon z Androidem z aktywnym kontem WhatsApp znajduje się w pobliżu komputera i wykonaj poniższe czynności, aby użyć WhatsApp Windows PC

1. Otwórz przeglądarkę internetową na komputerze i odwiedź web.whatsapp.com

2. Zobaczysz Kod QR z instrukcjami skanowania kodu za pomocą smartfona.

Whatsapp Web QR Code

3. Otwórz WhatsApp na telefonie z Androidem, dotknij 3-Dots Menu ikona> WhatsApp Web.

Otwórz WhatsApp Web na telefonie z Androidem

W przypadku iPhone'a dotknij Ustawienia > WhatsApp Web / Desktop.

Otwórz WhatsApp Web na iPhonie

4. Na następnym ekranie dotknij OK Rozumiem i użyj Tylna kamera telefonu, aby zeskanować Kod QR wyświetlane na ekranie twojego Windows komputer

Zeskanuj kod QR za pomocą iPhone'a

5. Po zeskanowaniu kodu QR przez telefon natychmiast zobaczysz wszystkie wiadomości WhatsApp pojawiające się na ekranie komputera.

Zasadniczo zobaczysz swoje aktywne konto telefonu komórkowego WhatsApp na ekranie komputera, który pozwala wysyłać i odbierać wiadomości WhatsApp bezpośrednio z komputera.

Po zakończeniu korzystania z WhatsApp na komputerze, wyloguj się, klikając 3-Dots Menu ikona i kliknięcie Wyloguj się opcja w menu rozwijanym.

Wyloguj się z WhatsApp na Macu

Note: Samo zamknięcie karty przeglądarki spowoduje, że zalogujesz się do WhatsApp, nie wyloguje Cię z WhatsApp na komputerze.

2. Użyj WhatsApp na komputerze za pomocą BlueStacks

Ta metoda wykorzystuje emulator Androida znany jako „BlueStacks” do tworzenia środowiska mobilnego na komputerze, co umożliwia pobieranie i instalowanie aplikacji mobilnych takich jak WhatsApp na komputerze.

BlueStacks jest dostępny dla obu Windows PC i Mac, a pierwszym krokiem do korzystania z WhatsApp na komputerze jest pobranie i instalacja BlueStacks na komputerze.

Gdy BlueStacks będzie dostępny na twoim komputerze, będziesz mógł pobrać i używać WhatsApp bezpośrednio na komputerze, tak jak na telefonie komórkowym.

Upewnij się, że masz gotowy numer telefonu (wystarczy telefon domowy) i wykonaj poniższe czynności, aby pobrać i zainstalować WhatsApp bezpośrednio na komputerze.

1. Idź do bluestacks.com i pobierz Instalator BlueStacks na twoim komputerze.

Pobierz BlueStacks na komputer

2. Kliknij dwukrotnie pobrany plik Plik instalatora BlueStacks.

Otwórz pobrany plik BlueStacks

Note: W przypadku komputera Mac musisz przenieść pobrany plik do folderu aplikacji.

3. Na następnym ekranie kliknij Zainstaluj teraz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację aplikacji BlueStacks na komputerze.

Zainstaluj BlueStacks na komputerze

4. Następnie otwórz Bluestacks na komputerze> wyszukaj Whatsapp na pasku wyszukiwania.

Wyszukaj WhatsApp na BlueStacks

5. Gdy znajdziesz WhatsApp, kliknij Zainstaluj aby pobrać i zainstalować WhatsApp na swoim komputerze.

6. Po zainstalowaniu WhatsApp otwórz WhatsApp na swoim komputerze, klikając Ikona WhatsApp.

7. Na następnym ekranie wybierz swój Krajwprowadź swój Numer telefonu i kliknij Dalej.

Zweryfikuj WhatsApp, wprowadzając numer telefonu na telefonie z Androidem

Note: Możesz wprowadzić swój Numer telefonu domowego, jeśli nie masz numeru telefonu komórkowego lub nie chcesz używać swojego numeru telefonu komórkowego do tego celu.

8. Na następnym ekranie zobaczysz komunikat SMS Nieudana weryfikacja (w przypadku podania numeru telefonu domowego). Kliknij na Zadzwoń do mnie opcja otrzymania kodu weryfikacyjnego przez automatyczne połączenie z WhatsApp.

Opcja Zadzwoń do mnie na ekranie weryfikacji WhatsApp

9. Wpisz Kod weryfikacyjny otrzymane z WhatsApp i naciśnij Enter klucz.

Wpisz kod weryfikacyjny WhatsApp

10 Po zweryfikowaniu numeru telefonu od razu zobaczysz, że nowe konto WhatsApp staje się aktywne na ekranie komputera.

WhatsApp działa teraz na twoim komputerze w środowisku Android stworzonym przez BlueStacks. Pozwoli ci to cieszyć się pełną funkcjonalnością WhatsApp na twoim komputerze.

Według BlueStacks aplikacje i gry na Androida powinny działać 6 razy szybciej na twoim komputerze, w porównaniu do dowolnego telefonu komórkowego.