Jak korzystać z WhatsApp na PC bez telefonu komórkowego

WhatsApp jest zasadniczo zaprojektowany do użytku na telefonach komórkowych z aktywnym numerem telefonu. Możliwe jest jednak także korzystanie z WhatsApp na PC bez telefonu komórkowego.

Użyj WhatsApp na PC bez telefonu komórkowego

Istnieje wiele sposobów korzystania z WhatsApp na PC lub Mac, każda metoda ma swoje zalety i wady wymienione poniżej.

1. Android SDK: Instalowanie i konfigurowanie zestawu SDK systemu Android zajmuje dużo czasu i zużywa dużą ilość zasobów na komputerze.

2. Emulatory Androida: Emulatory Androida, takie jak „BlueStacks” lub „Andy”, tworzą środowisko podobne do Androida na komputerze, umożliwiając uruchamianie aplikacji na Androida, w tym WhatsApp.

3. Oprogramowanie stron trzecich: Niektóre programy innych firm są zaprojektowane do uruchamiania WhatsApp na PC. Nie możemy jednak polecić żadnego z nich, ponieważ nie wypróbowaliśmy żadnego z tych programów.

4. WhatsApp Web: Korzystanie z WhatsApp w wersji na komputer lub w sieci jest oficjalnym sposobem używania WhatsApp na PC.

Jednak ta metoda nadal wymaga posiadania smartfona z aktywnym kontem WhatsApp.

Ogólnie rzecz biorąc, WhatsApp Web nie jest niezależną ani samodzielną aplikacją, jedynie zduplikuje lub dubluje konto Mobile WhatsApp na większym ekranie komputera PC lub Mac.

Dlatego w tym przewodniku wykorzystujemy emulator Androida o nazwie „BlueStacks” do niezależnego uruchamiania WhatsApp na PC, bez konieczności posiadania konta WhatsApp na telefonie komórkowym.

1. Użyj WhatsApp na PC bez telefonu za pomocą BlueStacks

Jak wspomniano powyżej, BlueStacks tworzy środowisko podobne do telefonu komórkowego na komputerze, co umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida takich jak WhatsApp na komputerze.

Pierwszym krokiem jest więc pobranie i zainstalowanie emulatora BlueStacks Android na komputerze, a następnie pobranie i zainstalowanie WhatsApp na komputerze.

1. Otwórz Chrome lub dowolną inną sieć przeglądarka na komputerze i przejdź do bluestacks.com.

2. Gdy znajdziesz się na stronie bluestacks.com, kliknij Pobierz BlueStacks przycisk, aby pobrać BlueStacks na komputer.

Pobierz przycisk Bluestacks

3. Po pobraniu BlueStacks kliknij dwukrotnie ikonę pobrany plik aby rozpocząć proces instalowania BlueStacks na komputerze.

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację aplikacji BlueStacks na komputerze PC lub Mac.

5. Po zainstalowaniu BlueStacks otwórz aplikację, klikając przycisk Ikona BlueStacks.

Ikona BlueStacks na pulpicie

6. Po otwarciu BlueStacks powinieneś zobaczyć WhatsApp na liście popularnych aplikacji wymienionych przez BlueStacks. Jeśli nie, możesz wyszukać Whatsapp wpisując w pasku wyszukiwania BlueStacks.

Wyszukaj WhatsApp na BlueStacks

7. Gdy znajdziesz WhatsApp, kliknij Zainstaluj przycisk, aby pobrać i zainstalować WhatsApp na swoim komputerze.

8. Po pobraniu i zainstalowaniu WhatsApp otwórz WhatsApp, klikając Ikona WhatsApp na twoim komputerze.

9. Następnie WhatsApp poprosi Cię o podanie numeru telefonu, abyś mógł otrzymać kod weryfikacyjny od WhatsApp.

Możesz wprowadzić swój Numer telefonu domowego, jeśli nie masz numeru telefonu komórkowego.

Zweryfikuj WhatsApp, wprowadzając numer telefonu na telefonie z Androidem

10 Po wprowadzeniu domowego numeru telefonu na komputerze zobaczysz komunikat o niepowodzeniu weryfikacji. Po prostu kliknij Zadzwoń do mnie opcja

Opcja Zadzwoń do mnie na ekranie weryfikacji WhatsApp

11 Otrzymasz automatyczną wiadomość od WhatsApp na domowy numer telefonu. Posłuchaj wiadomości i zanotuj Kod weryfikacyjny.

12 Wpisz Kod weryfikacyjny w wyskakującym okienku na twoim komputerze (patrz obrazek poniżej).

Zweryfikuj WhatsApp, wprowadzając kod weryfikacyjny WhatsApp

Po wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego zobaczysz swoje konto WhatsApp na swoim komputerze.

Rozpocznij czat z dowolnym kontaktem, aby sprawdzić, czy WhatsApp działa poprawnie na komputerze bez korzystania z telefonu komórkowego.