Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać z Wyszukiwarki narzędzi w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Wyszukiwarki narzędzi w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google

Ulepszona wyszukiwarka narzędzi w menu Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google to niewielkie ulepszenie. Może jednak pomóc w szybkim stosowaniu odpowiednich poleceń, gdy aplikacje Dysku Google staną się bogatsze w funkcje. Ta funkcja jest udostępniana wszystkim użytkownikom Dysku Google na całym świecie.

Poręczne pole wyszukiwania „Wyszukiwarka narzędzi” jest częścią menu Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google. To pole wyszukiwania znajduje się na górnym pasku nawigacji w każdej aplikacji i zapewnia szybki i łatwy dostęp do często używanych elementów menu i narzędzi. Możesz wyszukać określone narzędzia lub zastosować polecenie, wpisując słowo kluczowe lub frazę w polu wyszukiwania.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Aby użyć Wyszukiwarki narzędzi w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach:

  • Wybierz ikonę szkła powiększającego w menu u góry ekranu.
  • Użyj skrótu klawiaturowego: alt + / (Windows), Opcja + / (System operacyjny Mac), alt + / (ChromeOS)

Jak pokazuje blog Google Workspace, jeśli wyszukasz „kto ostatnio wyświetlał ten dokument”, pojawi się pulpit nawigacyjny aktywności. Użyj dowolnego niestandardowego wyszukiwanego hasła, aby wyświetlić odpowiednie funkcje i narzędzia ukryte w różnych menu. To narzędzie do wyszukiwania może znacznie zaoszczędzić czas w bardziej skomplikowanych aplikacjach, takich jak Arkusze Google, w których możesz nie być ekspertem w zakresie różnych funkcji i formuł.

Pakiet Google Drive oferuje wyszukiwanie funkcji w menu Pomoc (Pomoc > Przeszukaj menu). Ale ulepszona wyszukiwarka narzędzi znajduje się z przodu i na środku menu, zapewniając kilka dodatkowych ulepszeń, które powinny przyspieszyć pracę. Starsza funkcja będzie stopniowo zastępowana.

Ulepszona wyszukiwarka narzędzi oferuje kilka „domyślnych” sugestii podczas otwierania nowego dokumentu w Dokumentach, Arkuszach lub Prezentacjach.

  • w dokumentach: Konfiguracja strony, lista rozwijana i notatki ze spotkania.
  • w Arkuszach: Wstawiaj wiersze/kolumny, scalaj komórki i zamrażaj wiersze/kolumny.
  • w Prezentacjach: Konfiguracja strony, sprawdzanie pisowni i edytowanie motywu w Prezentacjach.
Rekommenderad:  Jak zwiększyć skalę działalności bez zwiększania kosztów ogólnych: sprawdzona strategia

Wszystkie Twoje ostatnie działania w dokumencie będą dostępne do szybkiego ponownego użycia, a wyszukiwarka zaoferuje również sugestie dotyczące powiązanych działań. W tym samym menu dostępna jest również opcja Znajdź i zamień.

Nowa funkcja „Narzędzia” ułatwia znajdowanie i używanie poleceń menu potrzebnych w kontekście dokumentu. Ten szybki i łatwy dostęp do często używanych narzędzi pozwala zaoszczędzić czas i skupić się bardziej na treści. Ponadto ułatwia odkrywanie nowych funkcji, o których istnieniu mogłeś nie wiedzieć. Przypomina pole wyszukiwania Microsoft na górze aplikacji Microsoft Office, które umożliwia natychmiastowe wyszukiwanie działań i pomocy.