Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak korzystać ze skrótów automatyzacji w systemie iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać ze skrótów automatyzacji w systemie iOS

Apple ponownie wprowadził skróty wraz z wydaniem systemu iOS 12. W tamtym czasie Workflow był jedną z najbardziej cenionych aplikacji do automatyzacji w ekosystemie iOS. Ale wkrótce potem Apple kupił go i ponownie wprowadził z mnóstwem nowych dodatków do nowej aplikacji o nazwie Skróty. Zasadniczo aplikacja Skróty umożliwia użytkownikom tworzenie przepływów pracy przy użyciu różnych działań w celu skutecznej automatyzacji rutynowych, przyziemnych zadań. A co za tym idzie, możesz zrobić więcej w krótszym czasie.

Kilka miesięcy temu, Apple wprowadził iOS 13 z wieloma większymi i mniejszymi aktualizacjami i ulepszeniami, z których najważniejszym jest bardzo pożądany tryb ciemny. Dzięki tej nowej aktualizacji Apple wprowadził także zauważalne zmiany w aplikacji Skróty, z których część ma na celu zapewnienie bardziej szczegółowej kontroli nad poszczególnymi działaniami, aby umożliwić użytkownikom skuteczniejszą automatyzację zadań. Jedną ze zmian jest to, że w iOS 13 aplikacja Skróty jest teraz preinstalowana i nie wymaga już pobierania jej ze sklepu App Store. Drugim jest dodanie w aplikacji nowej zakładki Automatyzacja, która – jak się wydaje – oferuje możliwość automatycznego wykonywania określonych zadań w tle, bez konieczności wyświetlania żadnych monitów.

W tym artykule zagłębiamy się w Automatyzację, aby pomóc Ci lepiej ją zrozumieć, a co za tym idzie, pomóc Ci stworzyć pierwszy niestandardowy skrót do Automatyzacji.

Zanim zagłębimy się w tworzenie naszego niestandardowego skrótu do Automatyzacji, przyjrzyjmy się najpierw typom dostępnych skrótów Automatyzacji i różnym wyzwalaczom, które każdy z nich ma do zaoferowania.

Nowa aplikacja Skróty oferuje dwie opcje automatyzacji — Utwórz osobistą automatyzację i Skonfiguruj stronę główną Hub. The Stwórz osobistą automatyzację Opcja oferuje możliwość stworzenia niestandardowej automatyzacji wykonywania zadania. Ta automatyzacja może działać na Twoim iPhonie lub iPadzie. Z drugiej strony, Skonfiguruj dom Hub oferuje możliwość tworzenia automatyki domowej dla wszystkich użytkowników w domu.

W tym przewodniku skupimy się wyłącznie na automatyzacji osobistej i pomożemy Ci ją stworzyć dla siebie.

Najpierw upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu iOS, iOS 13. Następnie otwórz aplikację Skróty. Tutaj, na ekranie głównym aplikacji, na dole zobaczysz trzy różne zakładki: Moje skróty, Automatyzacja i Galeria. Patrząc na ich nazwę, możesz zorientować się, jak rozmieszczone są różne skróty w aplikacji. Na karcie Moje skróty wyświetlane są wszystkie skróty dodane do listy skrótów, natomiast karta Galeria udostępnia zbiór skrótów podzielonych na różne kategorie, które można przeglądać i dodawać do listy skrótów. Trzecia to zakładka Automatyzacja, której musimy się trzymać na potrzeby tego artykułu.

Po otwarciu aplikacji dotknij karty Automatyzacja. Tutaj zostaniesz powitany ekranem, który oferuje opcję wyboru pomiędzy Utwórz osobistą automatyzację lub Skonfiguruj stronę główną Hub.

Stuknij w Utwórz osobistą automatyzację, a teraz masz ekran z różnymi zdarzeniami wyzwalającymi wymienionymi w trzech różnych kategoriach: Wydarzenia, Podróże i Ustawienia. W zależności od wybranego tutaj wyzwalacza, Twoja następna akcja będzie zależeć od wyzwalacza Wydarzenia, wyzwalacza Podróży lub wyzwalacza Ustawień.

Aby pomóc Ci lepiej rozróżnić, oto, co otrzymasz dzięki każdemu z tych wyzwalaczy:

I. Wyzwalacz zdarzeń – Połączony skrót działa tylko po wyzwoleniu zdarzenia. Zdarzeniem tym może być konkretna pora dnia lub akcja alarmowa (zatrzymanie, drzemka itp.).

II. Wyzwalacz podróży – W zależności od tego, kiedy nastąpi zmiana lokalizacji podczas podróży, zostaną uruchomione połączone skróty. Te wyzwalacze mogą mieć miejsce po przybyciu do określonej lokalizacji, opuszczeniu danej lokalizacji, przed dojazdem do pracy, a nawet po podłączeniu telefonu do samochodu za pośrednictwem CarPlay.

III. Ustawienia wyzwalacza – Po wprowadzeniu pewnych zmian w ustawieniach urządzenia zostaną uruchomione połączone skróty. Ustawienia powodujące te wyzwalacze mogą mieć miejsce włączenie lub wyłączenie trybu samolotowego, połączenie się z określoną siecią Wi-Fi, nawiązanie połączenia Bluetooth z określonym urządzeniem, włączenie lub wyłączenie trybu Nie przeszkadzać, włączenie lub wyłączenie trybu niskiego zużycia energii , NFC, a nawet uruchom aplikację lub skrót.

Teraz, gdy mamy już to za sobą, utwórzmy kilka własnych, niestandardowych skrótów do automatyzacji, aby lepiej zrozumieć ich działanie —

Pierwszy skrót, który utworzymy, wyłączy Wi-Fi, Bluetooth i dane mobilne, zmniejszy jasność i aktywuje DarkMode. Zaczynajmy.

1. Stuknij kartę w aplikacji Skróty i wybierz .

2. Przewiń w dół do wyzwalacza Ustawienia i dotknij .

3. Na następnym ekranie dotknij i naciśnij .

4. Następnie na ekranie kliknij przycisk.

5. Wyszukaj zestaw Wi-Fi i dotknij go. Po zakończeniu dotknij Włącz Wi-Fi, aby go przełączyć. Powtórz to samo z Bluetooth i komórkową transmisją danych.

6. Teraz w taki sam sposób jak krok 5, wyszukaj i przełącz na . Podobnie wyszukaj i użyj suwaka, aby to dostosować.

7. Na koniec dotknij i naciśnij . Upewnij się także, że przełącznik jest ustawiony na .

Aby zobaczyć, jak to działa, pociągnij Centrum sterowania i włącz tryb niskiego zużycia energii. Po włączeniu zobaczysz, że Wi-Fi, Bluetooth i mobilna transmisja danych zostaną automatycznie wyłączone. Podobnie wygląd zostanie zmieniony na Ciemny, a jasność zostanie zmniejszona do określonego poziomu.

W podobny sposób, jak powyższy skrót do Automatyzacji, możesz utworzyć praktycznie dowolny skrót, korzystając z obsługiwanych wyzwalaczy. Jednym z takich interesujących skrótów Automatyzacji, który może się przydać do wykonywania wielu różnych przyziemnych czynności, jest tag NFC. Jednak aby ten skrót działał, potrzebujesz iPhone’a X lub nowszego, który oferuje obsługę NFC od razu po wyjęciu z pudełka. Oprócz tego potrzebujesz także kilku tagów NFC.

Stwórzmy teraz skrót NFC, który umożliwi umieszczenie telefonu na tagu

1. Otwórz aplikację Skróty i dotknij karty.
2. Kliknij znak w prawym górnym rogu. Jeśli nie masz innych skrótów, dotknij .
3. Przewiń w dół do wyzwalacza Ustawienia i kliknij .
4. Stuknij w Tag NFC.
5. Na następnym ekranie nadaj nazwę swojemu tagowi NFC.
6. Dotknij i naciśnij.

Stąd możesz dodać dowolną akcję do swojego skrótu. Możesz na przykład odtwarzać muzykę, włączać/wyłączać Bluetooth i Wi-Fi, uruchamiać aplikację w celu wykonywania niektórych czynności i nie tylko. Następnie po dotknięciu telefonu tagiem NFC skrót zostanie automatycznie uruchomiony i wykona określoną akcję.

To tyle w tym artykule. Wkrótce planujemy udostępnić więcej tutoriali na temat automatyzacji skrótów. Bądźcie na bieżąco!

Table of Contents