Jak korzystać ze zoptymalizowanej pamięci masowej na komputerze Mac

Jeśli Twój komputer Mac ma tylko 128 GB miejsca, może się okazać, że jest on bardzo ograniczony pod względem liczby aplikacji, multimediów i danych, które może przechowywać. Niektóre rzeczy często się przyzwyczajają, a inne o nich zapominają. Nadal musisz się pozbyć, gdy pamięć zostanie całkowicie zapełniona do momentu, w którym komputer Mac przestanie poprawnie działać.

Zwykle wszystkie dodatkowe dane z komputera Mac są przenoszone na przenośny dysk twardy w celu przechowywania lub usuwane są dodatkowe dane, jeśli nie są potrzebne, ale jest też inne rozwiązanie, którego możesz użyć – Zoptymalizowane miejsce do przechowywania.

Zoptymalizowane miejsce do przechowywania polega na pobieraniu plików przechowywanych w iCloud i przenoszeniu ich z dysku twardego, jeśli miejsce zaczyna się zapełniać. Działa przede wszystkim na przenoszenie filmów i programów telewizyjnych, które oglądałeś już w iTunes do chmury. Można je ponownie pobrać później, jeśli chcesz je ponownie obejrzeć. Podobnie daje możliwość przechowywania załączników e-mail na komputerze Mac lub w chmurze.

Te opcje, w połączeniu z „Store in iCloud” (omówionym poniżej), w zasadzie odciążają dane z lokalnego dysku twardego do magazynu iCloud. Ikona przeniesionego elementu jest również pozostawiona w pierwotnej lokalizacji na wypadek, gdybyś chciał ponownie uzyskać do niego dostęp. Możesz po prostu kliknąć plik, a plik zostanie pobrany z powrotem na komputer.

Oto, w jaki sposób możesz korzystać ze zoptymalizowanej pamięci masowej na komputerze Mac.

Pierwsza metoda włączenia i korzystania ze zoptymalizowanego miejsca do przechowywania jest dość łatwa – nie rób nic. Gdy przestrzeń dyskowa się zapełni, automatycznie otrzymasz powiadomienie z pytaniem, czy chcesz zoptymalizować przestrzeń dyskową. Wystarczy kliknąć „Tak”, aby przejść bezpośrednio do okna Optymalizowanego miejsca do przechowywania.

Jeśli chcesz ręcznie uzyskać dostęp do panelu Optymalizuj pamięć, wykonaj następujące czynności:

1. Kliknij na Apple logo w lewym górnym rogu ekranu.

2. Od Apple kliknij menu „Informacje o tym komputerze Mac”.

Zoptymalizowana pamięć masowa Mac O Macu

3. W oknie, które zostanie otwarte, kliknij „Pamięć”.

4. Tutaj zobaczysz podział dysku twardego i miejsca na komputerze Mac. Kliknij „Zarządzaj”.

Zoptymalizowane przechowywanie Mac Zarządzaj

5. Otworzy się szczegółowe okno z określonym podziałem zużycia pamięci przez różne typy plików. Kliknij „Optymalizuj” przed „Optymalizuj pamięć”.

Oprócz włączenia funkcji optymalizacji magazynu musisz także włączyć opcję „Przechowuj w iCloud”, aby umożliwić automatyczne zapisywanie dokumentów, zdjęć itp. W iCloud po zapełnieniu pamięci.

Aby to włączyć, po prostu kliknij przycisk „Zapisz w iCloud” nad funkcją Optymalizuj pamięć.

Zoptymalizowana pamięć masowa Mac Storage

Pojawi się opcja wyboru folderu, który chcesz przechowywać w iCloud. Wybierz foldery, które chcesz synchronizować z chmurą, i kliknij Włącz.

Jeśli kiedykolwiek chcesz wyłączyć Optymalizuj pamięć, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

1. Otwórz Preferencje systemowe na komputerze Mac.

2. Kliknij na Apple Identyfikator w pierwszym rzędzie.

3. Odznacz pole wyboru u dołu okna dla „Optymalizuj pamięć Mac”.

Czy ten przewodnik był dla Ciebie pomocny? Daj nam znać o wszelkich opiniach lub komentarzach w sekcji komentarzy poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?