Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak kupić franczyzę w 2022 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak kupić franczyzę w 2022 roku

Zakup systemu biznesowego franczyzy może być sprytną strategią finansową, ponieważ możesz korzystać z uznanej marki i jej produktów. Według statystyk z raportu ADP National Employment, firmy działające w systemie franczyzowym nadal przyciągają niezawodny strumień pracowników i klientów.

Ci sami klienci, którzy odwiedzają określoną franczyzę w Teksasie, są skłonni odwiedzić inną w Pensylwanii lub gdziekolwiek zaprowadzą ich podróże. Dzięki dostosowaniu geograficznemu większość franczyz wygląda i działa tak samo.

Możesz kupić franczyzę za jedyne 20 000 $, ale jak wybrać odpowiednią franczyzę? Czytaj.Co to jest franczyza?

Zasadniczo system franczyzowy to ugruntowana firma. Franczyza ma ustalony projekt i tryb działania. W ramach swojej inwestycji możesz wykorzystać znajomy wygląd i działanie, które klienci już znają i którym ufają.

Możesz przeprowadzić due diligence, badając franczyzy w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej (istnieje Międzynarodowe Stowarzyszenie Franczyz).

Plusy i minusy zakupu firmy franczyzowej

Jako potencjalny właściciel firmy franczyzowej musisz zdecydować, czy ten rodzaj struktury biznesowej jest dla Ciebie. Oto kilka zalet i wad, które należy wziąć pod uwagę jako ważne czynniki.

Plusy:

  • Będziesz właścicielem własnej firmy, która jest wyposażona w narzędzia biznesowe ułatwiające rozpoczęcie działalności.
  • Twoja nowa okazja biznesowa ma już rozpoznawalną markę, która będzie obejmować niezawodną bazę klientów z powtarzającymi się transakcjami.
  • Uzyskanie finansowania franczyzowego może być łatwiejsze, zwłaszcza w porównaniu z uzyskaniem finansowania na rozpoczęcie działalności. Popularne franczyzy będą miały więcej możliwości finansowania.
  • Zamiast kupować ziemię i uzyskiwać odpowiednie pozwolenia, możesz kupić istniejącą franczyzę, którą sprzedaje właściciel.
  • Franczyzowe firmy macierzyste obejmują zarówno szkolenia wstępne, jak i szkolenia ustawiczne, aby pomóc zagwarantować sukces w branży franchisingowej.
  • Koszty operacyjne są znane, ponieważ są zgodne z kosztami ponoszonymi przez innych franczyzobiorców.
Rekommenderad:  TikTok to platforma, na której marketerzy zamierzają wydać więcej pieniędzy w 2022 r. Wyjaśniam, dlaczego

Cons:

  • Firma franczyzowa ma ustalone wytyczne i zasady dotyczące sposobu jej działania. Kiedy prowadzisz konkretną franczyzę, jest mało miejsca na osobistą kreatywność.
  • Masz niewielką kontrolę nad niektórymi bieżącymi kosztami, takimi jak uzupełnianie zapasów i reklama. Wymagania te zostaną określone w umowie, którą przyszli franczyzobiorcy będą przeglądać.
  • Twój wybór franczyzy do kupienia może być ograniczony ze względu na to, ile kapitału możesz zapewnić z góry. Musisz podać min 3 lat sprawozdań finansowych i najprawdopodobniej uzyskają pożyczkę dla małych firm.
  • Masz ścisłe wytyczne dotyczące zatrudniania i zwalniania pracowników. Innymi słowy, może istnieć kandydat, którego naprawdę lubisz, ale kandydat nie spełnia standardów firmy, na przykład w zakresie edukacji.

Kroki do zakupu franczyzy

Jako potencjalny franczyzobiorca przeczytałeś już o kilku krokach, które mogą być związane z zakupem takich małych firm.

Oto kilka rzeczy do zbadania i zrobienia, gdy rozważasz zagłębienie się w możliwość franczyzy.

1. Zbadaj możliwości franczyzy w wybranym obszarze.

2. Poproś o dokument ujawnienia franczyzy.

3. Znajdź prawnika doświadczonego w prawie franczyzowym i własności franczyzowej i przejrzyj dokument ujawniający z prawnikiem.

4. Uzyskaj dokładną ocenę swoich kwalifikacji. Na przykład większość umów franczyzowych wymaga, aby nabywca miał określoną wartość netto. Oczywiście różni się to w zależności od ceny franczyzy i warunków umowy franczyzowej. W większości przypadków musisz mieć gotowy kapitał na opłatę początkową i pewien poziom majątku osobistego netto.

5. Sporządź tabelę porównawczą kosztów zakupu, która będzie obejmować opłatę ryczałtową oraz płatność za kwotę pożyczki.

6. Wiele umów franczyzowych zawiera opłatę licencyjną, która stanowi stały procent sprzedaży brutto. Ta opłata licencyjna może wahać się od 4 Do 9%.

7. Połącz się z innymi właścicielami franczyzy tej samej firmy – lub firm – które rozważasz. Zadaj im pytania, takie jak jakość otrzymanego szkolenia i szybkość reakcji firmy macierzystej w odpowiadaniu na pytania lub rozwiązywaniu problemów.

Rekommenderad:  Jak korzystać z przewodnika po skrótach klawiszowych Windows PowerToy w systemie Windows 11/10

8. Oprócz wizyty w franczyzie i rozmowy z jednym lub dwoma właścicielami, rozważ wizytę w centrali franczyzy/biurze domowym.

9. Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Jeśli posiadasz już witrynę komercyjną, czy nadaje się ona do franczyzy? Czy będziesz w stanie uzyskać odpowiednią witrynę handlową? Czy jest to obszar, w którym może być zbyt duża konkurencja?

Jakie opłaty franczyzowe i inne koszty wiążą się z zakupem franczyzy?

W ramach należytej staranności opracuj wykres, w którym porównasz koszty rozpoczęcia działalności, takie jak opłata franczyzowa, koszt zapasów, koszt zatrudnienia pracowników itp.

Note procent opłaty licencyjnej, koszt uruchomienia i opłaty licencyjne. Ważne jest, aby rozważyć nie tylko koszty początkowe, ale także koszty operacyjne.

Pamiętaj, że oprocentowanie pożyczki może być stałe lub zmienne dla twojego nowego przedsięwzięcia. W przypadku niektórych mniejszych franczyz, takich jak franczyzy mobilne lub domowe, powinieneś być w stanie uzyskać pożyczkę o stałym oprocentowaniu.

Badaj kredyty komercyjne. The Administracja małych firm jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Small Business Administration oferuje kilka opcji pożyczek, a także może skierować cię do pożyczkodawców zatwierdzonych przez SBA.

Czy franczyza to dobra inwestycja?

Tak. W rzeczywistości wielu franczyzobiorców nie poprzestaje na jednym. Nie jesteś ograniczony liczbą franczyz, które możesz posiadać. Po początkowej inwestycji powinieneś otrzymywać stały dochód od stałych klientów, którzy ufają marce.

Odwiedzają Twoją firmę, ponieważ wiedzą, czego się spodziewać.

Czy posiadanie franczyzy jest opłacalne dla właścicieli?

Tak! Dlatego posiadanie franczyzy jest najlepszym wyborem dla wielu osób, które po raz pierwszy prowadzą działalność gospodarczą. Oczywiście średni roczny dochód różni się w zależności od wielkości i rodzaju franczyzy. Innymi słowy, mobilny wózek z jedzeniem może nie generować liczb, które można porównać do restauracji oferującej pełne dania lub hotelu z 200 pokojami. Ale przy najmniejszych franczyzach możesz zacząć od zaledwie kilku tysięcy dolarów.

Rekommenderad:  Tworzenie ekscytujących reklam za pomocą Facebook Natychmiastowe doświadczenie

Porozmawiajmy więc o średnich. W firmach franczyzowych przeciętny właściciel zarabia (netto) od 75 000 do 100 000 USD rocznie. W przypadku większych „najlepiej” zarabiających właściciel może zarobić 200 000 USD rocznie lub więcej.Table of Contents