jak łatwo go uruchomić

Telegram jest interesującym sposobem rozpowszechniania dla osób, marek, firm i produktów za pośrednictwem swoich kanałów. Wyjaśniamy, jak uruchomić kanał Telegram.

Wraz z pojawieniem się sieci społecznościowych każda marka lub firma, która sama się nagrodziła, powinna mieć swoje oficjalne konto Facebook, Twitter lub Instagram. YouTube to kolejna przestrzeń, w której produkty i firmy muszą mieć obecność przedstawić się lub poszerzyć relacje z klientami i użytkownikami. Następny krok miał być Whatsapp, najczęściej instalowana aplikacja bez liczenia domyślnych na smartfonie. Dziś duże, średnie i małe firmy mają konto WhatsApp komunikować się z klientami; w tym przypadku za pośrednictwem kanału telegramu.

Telegram Jest to kolejna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która codziennie zyskuje obserwujących dzięki kolejnym aktualizacjom, które dodają nowe funkcje do bardzo kompletnej aplikacji. I wśród wielu funkcji pozwala nam stworzyć kanał Telegram, gdzie rozpowszechniać wiadomości, wiadomości, linki oraz wszelkie treści dla osób obecnych na kanale bez zalewania kanału wiadomości.

jak łatwo go uruchomić 1

Następnie zobaczymy jak działa kanał telegramu i jak zacząć, krok po kroku.

Kanały telegramu

Oficjalna pomoc Telegram mówi, że „kanały są narzędziem rozpowszechniaj wiadomości publiczne wśród dużych odbiorców. W rzeczywistości kanały mają nieograniczoną liczbę członków. ”

Podczas gdy w Grupa telegramów są rozmowy, w których każdy może uczestniczyć, w kanale tylko wiadomości są wysyłane przez administratorów, którymi może być jedna lub kilka osób, jak to się dzieje w kanał korporacyjny Twitter lub Facebook.

Kanał telegramowy może być publiczne, w celu komunikowania się z użytkownikami lub klientami, lub prywatny, do użytku wewnętrznego. W pierwszym przypadku kanały publiczne można znaleźć w wyszukiwarce Telegram. Aby uzyskać dostęp do kanałów prywatnych, musisz zaprosić administratora.

jak łatwo go uruchomić 2

Wśród jego osobliwości, kiedy usuwamy wiadomość z kanału Telegram znika dla wszystkich uczestników. Z drugiej strony, jeśli ktoś dołączy do kanału, zobaczysz poprzednie wiadomości.

Aby ułatwić administrowanie kanałem telegramu, oprócz twórca oryginał możemy przypisać administratorzy. Twórca może „rozpowszechniać wiadomości, usuwać dowolne wiadomości, dodawać członków (tylko pierwszych 200), usuwać członków, zmieniać nazwę kanału, zdjęcie profilowe i link, a także całkowicie usuwać kanał”. Ponadto możesz przypisać administratorów aby pomóc ci w odrabianiu lekcji.

The administratorzy z kanału Telegramu mogą „rozpowszechniać wiadomości, usuwać własne wiadomości lub usuwać dowolnego członka”.

Kolejnym szczegółem kanałów jest to, że informują, ilu użytkowników widziało wiadomość. „Każdy post na kanale ma liczba wyświetleń. Widoki z przekazywania tych wiadomości są również uwzględniane w łącznej liczbie. W ten sposób możesz zobaczyć, jak bardzo się rozprzestrzenił. Pamiętaj o tym te liczby są przybliżone – poglądy osoby można policzyć kilka razy ”.

Utwórz swój kanał telegramu

Utworzenie nowego kanału telegramu nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Z iPhone'a i iPada uruchamiamy wiadomość, a następnie klikamy Nowy kanał. W systemie Android kliknij ikonę ołówka, aby rozpocząć wiadomość, a następnie kliknij przycisk Nowy kanał.

Możliwe jest również utworzenie kanału telegramu z aplikacji do Windows, macOS i Linux. Wystarczy kliknąć ikonę w lewym górnym rogu, a następnie włączyć Nowy kanał.

Aby uruchomić kanał, musimy tylko wskazać imię, krótki opis i zdjęcie, które może być logo naszej marki lub firmy.

jak łatwo go uruchomić 3

Po utworzeniu na kanale Telegram, jeśli jest on publiczny, możemy rozpowszechnić go z linku Twojego stylu publicznego telegram.me/telegram gdzie drugi telegram będzie odpowiadał nazwie, którą nadaliśmy naszemu kanałowi. Według telegramu „możesz opublikuj ten link w sieciach społecznościowych, rozpowszechniaj go w czasopismach lub tatuuj na plecach. Jeśli masz kanał prywatny, możesz wysłać link z zaproszeniem do znajomych. ”

Nowości, rekomendacje, rabaty, filmy, zdjęcia, linki … Posiadaj własny kanał Telegram Jest to inny sposób komunikowania się z klientami, użytkownikami lub obserwującymi jako uzupełnienie lub alternatywa dla YouTubeWhatsApp Instagram, Twitter lub Facebook.