Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak łatwo i strategicznie rozwijać swoją sieć biznesową

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak łatwo i strategicznie rozwijać swoją sieć biznesową

Jako przedsiębiorca internetowy prawdopodobnie robisz wiele rzeczy, aby rozwijać swoją firmę. Tworzysz znakomite treści, usprawniasz lejki sprzedażowe i budujesz solidną obecność online. Ale czy rozwijasz swoją sieć biznesową? Czy znasz innych profesjonalistów online, którzy mogą polecić Cię swoim klientom? Czy masz listę firm, do których możesz skierować swoich klientów? Jeśli odpowiedziałeś „nie” na którekolwiek z tych pytań, nadszedł czas, aby rozwinąć sieć biznesową.

Nie lubisz sieci? Nie musisz tworzyć sieci w tradycyjnym tego słowa znaczeniu! Nie sugeruję, żebyś chodził na zatłoczone imprezy, na których wszyscy rzucają sobie wizytówki.

Metoda, którą popieram, pomoże ci łatwo i strategicznie rozwinąć sieć biznesową, ponieważ koncentruje się na rzeczywistym budowaniu relacji.

Dowiedz się, jakie są Twoje cele końcowe

Kiedy przygotowujesz się do networkingu, musisz dokładnie wiedzieć, jakie są twoje cele. Możesz mieć kilka celów sieciowych naraz, ponieważ prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć zarówno potencjalnych klientów, jak i potencjalne firmy, do których możesz się odnieść. To powiedziawszy, zdecyduj o celach na każde spotkanie, które masz.

Na przykład, jeśli idziesz na pogawędkę przy kawie, musisz wiedzieć, czy rozmawiasz z tą osobą, aby ostatecznie zarezerwować ją jako klienta, czy też poznać ją lepiej, aby móc skierować do niej jej idealnych klientów.

Poświęcenie czasu na podjęcie decyzji, jakie są twoje cele, może pomóc uniknąć nieporozumień podczas pracy w sieci. To powiedziawszy, te cele są długoterminowe. Prawdopodobnie nie spotkasz kogoś online raz, a potem od razu zarezerwujesz go jako klienta, zwłaszcza jeśli spotykasz się w swobodnej atmosferze przypominającej pogawędkę przy kawie.

Pamiętaj, próbujesz budować relacje. Ich rozwój wymaga czasu i cierpliwości.

Dowiedz się, które nisze uzupełniają Twoje

Zanim zaczniesz rozwijać swoją sieć biznesową, musisz wiedzieć, które nisze najlepiej dodać do miksu. Wejście do sieci z nastawieniem wypełnianie luk w Twojej sieci przyniesie ci korzyści na dłuższą metę. Będziesz mógł skierować swoich klientów do firmy, której prawdopodobnie będą potrzebować, zamiast po prostu mówić im, że nie znasz żadnych copywriterów, fotografów itp.

Rekommenderad:  Wszystko, co musisz wiedzieć o podstawowym abonamencie Netflix z reklamami

Jeśli jesteś grafikiem, prawdopodobnie przydałaby ci się znajomość kilku fotografów, programistów, specjalistów od brandingu i copywriterów. To są wszystkie nisze, które mogą się przydać podczas pracy z klientem.

Możesz nawet pójść o krok dalej i rozwinąć swoją sieć biznesową, współpracując z profesjonalistą w każdej z tych nisz stworzyć niestandardowy pakiet, na przykład we współpracy ze specjalistą ds. brandingu w celu stworzenia grafiki promującej markę na potrzeby witryny i kont w mediach społecznościowych. Oszczędziłoby to ludziom stresu związanego z koniecznością znalezienia eksperta od brandingu, a następnie zaniesienia wszystkiego do grafika i nadziei, że zrobi to dobrze. Będziesz już współpracować z profesjonalistą ds. brandingu, więc stanie się to punktem kompleksowej obsługi!

Poświęć kilka minut i zastanów się, które nisze lub branże uzupełniają Twoją. Zrób listę i trzymaj ją w łatwo dostępnym miejscu. Nie chcesz wchodzić do sieci online i zapomnieć, w które nisze celujesz.

Znajdź i obserwuj odpowiednie osoby

Korzystając z właśnie utworzonej listy, wyszukaj Facebook grupy i Twitter aby znajdować i obserwować osoby działające w branżach, na które kierujesz reklamy. Jeśli nie jesteś w żadnym Facebook jeszcze grup, sprawdź listę świetnych autorstwa Mirandy Facebook grupy do dołączenia.

Kiedy jesteś w środku Facebook grup, użyj paska wyszukiwania, aby przeszukać grupę.

Jeśli szukasz grafików, spróbuj wyszukać „grafik” i „projektant”. Prawdopodobnie znajdziesz wiele wątków, w których ludzie proszą o projektantów, co jest świetne. Popatrz w komentarzach do tych wątków. Znajdź kilku projektantów, którzy wydają się dobrze polecani, i sprawdź ich strony internetowe oraz ich prace.

Stamtąd, śledź ich w mediach społecznościowych i zacznij udostępniać ich posty na blogu, jeśli są istotne dla odbiorców. Uważaj na nich w środku Facebook grupy i staraj się wchodzić z nimi w interakcje, kiedy tylko możesz. Jeśli to wygląda na prześladowanie, to nie jest, Obiecuję. To celowe budowanie relacji, a ty po prostu skupiasz się na kilku wybranych osobach.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to wskoczyć Twitter i zobacz, kogo obserwujesz Twitter podążać. Podczas przeglądania pamiętaj o liście konkretnych nisz Twitter. Łatwo jest zejść na boczny tor. Staraj się znaleźć co najmniej trzech lub czterech specjalistów dla każdej niszy. Gdy znajdziesz osoby, które chcesz obserwować, obserwuj je i zacznij wchodzić z nimi w interakcje w mediach społecznościowych.

Rekommenderad:  Jak rozpocząć biznes dropshippingowy o wartości 50 000 USD miesięcznie

Śledź ludzi w swojej niszy

To też dobry pomysł skontaktuj się z kilkoma osobami ze swojej niszy. Jeśli jesteś copywriterem, poznaj innych copywriterów. Jeśli jesteś programistą, porozmawiaj z innymi programistami. Dlaczego?

Oprócz dzielenia się podobnymi frustracjami i problemami, będziesz mógł polecić pracę, która nie do końca pasuje do Twojej osobowości lub stylu. Jeśli jesteś projektantem, który tworzy łagodniejsze, bardziej kobiece strony internetowe, a klient przychodzi do Ciebie z prośbą o ostrzejszą, hipsterską stronę internetową, możesz odnieść wrażenie, że nie są one dla Ciebie odpowiednie. Zamiast odrzucać tę klientkę, możesz skierować ją do innego projektanta.

Projektant, którego polecisz, będzie cię kochał na zawsze i będzie pamiętał, że poleciłeś ją, gdy praca nie do końca ci odpowiadała. Prawdopodobnie z przyjemnością odwdzięczy się i skieruje cię do swoich klientów, gdy ta praca nie będzie odpowiednia.

Zaplanuj pogawędki przy kawie

Po śledzeniu kilku osób w uzupełniających się niszach zacznij planować z nimi rozmowy przy kawie. Wszystko, co musisz zrobić, aby to zainicjować, to wysłać im e-mail lub oznaczyć ich w mediach społecznościowych i dać im znać, że chciałbyś porozmawiać. Rozmowy przy kawie mogą być początkowo niezręczne, ponieważ po raz pierwszy spotykasz nową osobę, ale niezręczność nie powinna trwać długo.

Aby pomóc w prowadzeniu rozmowy, zachowaj kilka pytania poznawcze gdzie je można zobaczyć. Oto kilka pytań, które pomogą utrzymać bieg wydarzeń:

  • Jak zaczynałeś w biznesie?
  • Jakich typów klientów szukasz?
  • Co planujesz dla swojej firmy w tym roku?
  • Czy jest coś, w czym mogę Ci pomóc lub pomóc w promocji?

Te pytania są świetnym początkiem rozmowy, dzięki czemu możesz dowiedzieć się więcej o osobie i jej firmie, co świetnie nadaje się do budowania trwałych relacji i rozwijania sieci biznesowej.

Po zaplanowaniu czatu przy kawie zapisz, jaki jest cel czatu. Kilka pierwszych rozmów z kimś prawdopodobnie będzie miało na celu lepsze poznanie tej osoby, ale jeśli masz już świetny pomysł na współpracę (taki jak webinarium, post gościnny, warsztat itp.), powiedz mu o tym.

Rekommenderad:  Snapchat odważnie wprowadza swoją pierwszą oryginalną serię

Kluczową rzeczą do zapamiętania, gdy chcesz rozwijać swoją sieć biznesową, jest to, że nie prowadzisz aktywnej sprzedaży nikomu.

Twoim celem jest nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, a nie możesz tego osiągnąć, mówiąc tylko o sobie. Pokaż się i bądź obecny. Pomagaj drugiej osobie w każdy możliwy sposób.

Pozostajemy w kontakcie

Nie zapomnij skontaktować się z osobą, z którą rozmawiałeś! Ten krok jest kluczowy i często jest pomijany. Jeśli masz z kimś tylko jedną pogawędkę przy kawie, możesz znaleźć dobrą firmę, do której możesz się odnieść, ale tak naprawdę nie rozwiniesz zbytnio swojej sieci biznesowej.

Kluczem jest budowanie relacji, a te wymagają czasu i utrzymywania kontaktu.

Natychmiast po rozmowie przy kawie otwórz terminarz (lub cokolwiek, czego używasz do organizowania dni) i zanotuj trzy lub cztery tygodnie przerwy, aby ponownie połączyć się z tą samą osobą. Możesz wysłać do nich e-mail lub wysłać wiadomość w mediach społecznościowych, pytając, jak sobie radzą i czy chcieliby odbyć kolejną pogawędkę przy kawie.

Pamiętaj, aby pozostać w kontakcie w mediach społecznościowych między rozmowami. Udostępniaj ich treści, pomagaj im promować nowy produkt lub usługę i ogólnie wchodź z nimi w interakcje. Pojawiając się i pomagając im tam, gdzie możesz, dajesz im znać, że interesujesz się nimi i ich sukcesem.

Rozwijaj swoją sieć biznesową (w zabawny sposób)

Takie podejście wymaga czasu, ale kiedy już je opanujesz, przekonasz się, że zaprzyjaźniasz się z innymi przedsiębiorcami. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to chęć strategicznego połączenia i pewność, że to się stanie.

Czy Ty i Twoja firma odnieśliście korzyści z networkingu? Daj mi znać w komentarzach.

Podobał Ci się ten post? Ardelia byłaby zachwycona, gdybyś się z nią skontaktował Twitter, PinterestLub Instagram.