Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak łatwo konwertować jednostki i waluty na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak łatwo konwertować jednostki i waluty na iPhonie

Apple wprowadzono możliwość przeliczania jednostek i walut za pomocą wyszukiwania Spotlight w iOS 15. Eliminuje to potrzebę korzystania z aplikacji do konwersji innych firm w celu prostego przeliczania walut i jednostek.

Rok później, wraz z aktualizacją iOS 16, posunięto się o krok dalej i rozszerzono funkcjonalność na każdą część systemu, w której można zaznaczać tekst. Oznacza to, że możesz teraz łatwo konwertować waluty i jednostki wyświetlane jako tekst wbudowany w dowolnej aplikacji — wbudowanej lub innej firmy — automatycznie, bez konieczności kopiowania i wklejania ich w dowolnym miejscu, jak poprzednio.

Postępuj zgodnie z instrukcją, jak korzystać z wbudowanego konwertera w systemie iOS 16, aby szybko przeliczać jednostki i waluty na telefonie iPhone.

Jakie jednostki może konwertować wbudowany konwerter w iOS 16?

Od iOS 16.0, Apple obecnie umożliwia konwersję następujących jednostek za pomocą wbudowanego konwertera w telefonie iPhone:

 • Dystans
 • Czas
 • Temperatura
 • Waga
 • Tom
 • Waluta

Jak konwertować jednostki i waluty na iPhonie w systemie iOS 16

Ponieważ nowy, wbudowany konwerter jednostek jest dostępny w ramach aktualizacji iOS 16, upewnij się, że na swoim iPhonie używasz systemu iOS 16. Udaj się do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowaniaaby znaleźć aktualizację.

Po zaktualizowaniu urządzenia wykonaj poniższe kroki, aby skorzystać z wbudowanego konwertera do przeliczania jednostek/walut:

 1. Otwórz aplikację z tekstem zawierającym jednostkę lub walutę, którą chcesz przeliczyć na równowartość obowiązującą w Twoim regionie.
 2. Stuknij i naciśnij długo jednostkę lub walutę, którą chcesz przeliczyć. W niektórych aplikacjach określone jednostki, np. strefy czasowe, są wyróżnione lub podkreślone. Ma to na celu ułatwienie ich wybierania i konwertowania.
 3. Gdy po wybraniu jednostki/waluty wyświetli się wyskakujące okienko, naciskaj klawisz strzałki w prawo w wyskakującym okienku, aż zobaczysz jednostkę/walutę przeliczoną na walutę lub jednostkę Twojego regionu.
Rekommenderad:  Ile urządzeń IoT będzie w 2023 roku? [All You Need To Know]

Aby dać Ci przykład działania konwersji, załóżmy, że otrzymujesz wiadomość od kogoś, która zawiera w tekście „1000 GBP”. Jeśli mieszkasz w USA, wybranie i dotknięcie kwoty 1000 GBP spowoduje wyświetlenie w wyskakującym okienku jej równowartości w USD, natomiast jeśli przebywasz w Indiach, kwota ta zostanie przeliczona na Twoją lokalną walutę, tj. INR.

Jak automatycznie przeliczać jednostki i waluty na iPhonie za pomocą aplikacji Aparat

Możliwość przeliczania jednostek lub walut na równowartość w Twoim regionie w dowolnej aplikacji jest naprawdę przydatna. Mimo to może się zdarzyć, że zechcesz przeliczyć jednostkę lub walutę wyświetlaną w kawiarni lub na billboardzie.

Dla takich scenariuszy Apple umożliwia używanie aplikacji Aparat do przeliczania walut i jednostek w czasie rzeczywistym. Zasadniczo wykorzystuje tekst aktywny, który zapewnia ikonę wyodrębniającą tekst z obrazów i daje szereg opcji do wykonania na tym samym.

Oto jak przeliczać jednostki/waluty za pomocą aplikacji Aparat w iOS 16:

 1. Otwórz aplikację Aparat na swoim iPhonie.
 2. Skieruj urządzenie na tekst zawierający jednostkę lub walutę, którą chcesz przeliczyć i spróbuj umieścić jednostkę/walutę (z liczbą i symbolem) w żółtych nawiasach kwadratowych.
 3. Kliknij tekst na ekranie telefonu, jeśli masz problemy z skupieniem się na nim.
 4. Gdy aplikacja Aparat wyświetli ikonę aktywnego tekstu, kliknij ją, a tekst zostanie automatycznie zidentyfikowany.
 5. Wybierz jednostkę/walutę, którą chcesz przeliczyć, a na ekranie wyświetli się jej odpowiednik w Twoim regionie.

W niektórych przypadkach przeliczone jednostki pokażą także dodatkowe opcje. Na przykład, jeśli przekonwertujesz godzinę z jednej strefy czasowej na inną, ponowne dotknięcie godziny umożliwi utworzenie wydarzenia. Ma pomóc Ci szybko wykonać różne czynności na zaznaczonym tekście zaraz po jego wybraniu.

Uproszczone przeliczanie jednostek i walut na iPhonie

Podobnie jak w przypadku niektórych pomniejszych funkcji i dodatków dostępnych w iOS 16, całkiem przydatne jest dodanie wbudowanego konwertera, który działa niemal wszędzie w iOS. Dzięki niemu możesz z łatwością przeliczyć większość jednostek i walut, które znajdziesz w dowolnej aplikacji na swoim iPhonie i automatycznie zobaczyć ich odpowiedniki w swoim regionie za pomocą kilku prostych kliknięć.

Rekommenderad:  Jak podłączyć konsolę Xbox One do systemu Windows 7?

W porównaniu z poprzednimi wersjami iOS, które wymagały instalowania i używania aplikacji do konwersji innych firm, wbudowany konwerter oferuje szybszy, bardziej wydajny, a jednocześnie dokładny sposób przeliczania jednostek i walut na iPhonie.

Dalsza lektura:

Table of Contents