Jak łatwo pokonać nieprawidłowe kody MMI (Telkomsel, IM3, XL itp.)

Czy wiesz, jak radzić sobie z nieprawidłowymi kodami MMI? Omawiając kod MMI lub kod MMI, być może dla osób, które są codziennie zaangażowane w świat sieci, szczególnie sieci komórkowe nie będą się już zaznajomiać. Ale dla zwykłych ludzi z pewnością będą się zastanawiać, co to jest kod MMI i do czego służy. Mimo że codziennie używają kodu MMI, aby połączyć się z jednym telefonem komórkowym do drugiego.

Rzeczywiście, nie możemy zaprzeczyć, że nie można uniknąć potrzeb społeczności, zwłaszcza ludności Indonezji w odniesieniu do sieci komórkowych. Na podstawie informacji wspomnianych przez Kominfo co najmniej 253 miliony osób jest zarejestrowanych jako aktywni klienci korzystający z przedpłaconego kredytu. Powyższa liczba jest bardzo dużą wartością nominalną i będzie rosła wraz z upływem czasu wraz ze wzrostem sieci komórkowych zrobione przez rząd.

Mówiąc o sieciach komórkowych, z pewnością nie można oddzielić od nazwy kodowej MMI. Wszyscy dostawcy usług internetowych w sieci komórkowej muszą używać tego kodu. Istnieje wiele korzyści, które możemy uzyskać z tego kodu, takich jak sprawdzanie impulsów, sprawdzanie promocji, pakietów internetowych i tak dalej.

Jak pokonać nieprawidłowe kody MMI

Ponadto wprowadzony kod MMI również różni się w zależności od używanego operatora komórkowego. Ale teraz wydaje się, że kody MMI stosowane przez operatorów mają pewne cechy wspólne, czyli * 123 #. Po wpisaniu kodu nastąpi automatyczne przejście do nowego widoku, który zawiera wszystko, jak wspomnieliśmy wcześniej.

Ale co, jeśli okaże się, że wprowadzony kod MMI nie działa lub jest nieprawidłowy? Z pewnością coś się wydarzyło i nie możesz odpuścić, ponieważ później nie możesz sprawdzać kwot, promocji, kupować kwot itp. Dlatego musisz zrozumieć, jak postępować z nieprawidłowymi kodami MMI.

1. Powiadomienie o kodzie MMI nie jest ważne mniej więcej tak, jak na poniższym obrazku. Otrzymasz takie powiadomienia, gdy chcesz sprawdzić pozostały limit kredytu / internetu.

Pokonywanie nieprawidłowego kodu MMI 1

2. Aby temu zaradzić, wystarczy wprowadzić następujący kod USSD: * # * # 4636 # * # * następnie wybierz Zadzwoń.

kod mmi jest nieprawidłowy

3. Następnie wybierz kartę SIM, która otrzyma nieprawidłowe powiadomienie o błędzie MMI. Tutaj wybieram SIM 1 więc wybierz Informacje telefoniczne 1.

jak radzić sobie z nieprawidłowym kodem mmi Telkomsel

4. W opcjach Ustaw preferowany typ sieci, zobaczysz opcję Tylko LTE. Musisz zmienić tę opcję.

Pokonywanie nieprawidłowego kodu MMI 4

5. Proszę zmień LTE / CDMA auto (PRL) jak na zdjęciu poniżej.

jak radzić sobie z nieprawidłowym kodem mmi Telkomsel

6. Następnie spróbuj ponownie sprawdzić limit kredytowy / internetowy za pomocą tej funkcji * # to znowu będzie normalne.

Pokonywanie nieprawidłowego kodu MMI 6

W ten sposób można przezwyciężyć nieprawidłowe kody MMI, które dotyczą wszystkich kart SIM. Musisz wiedzieć, że inne przyczyny nieprawidłowego kodu MMI mogą być również spowodowane następującymi przyczynami

1. Brak sygnału

Pierwsza przyczyna wynika z problemów z sygnałem. Jak „świetna” posiadana karta SIM zależy od siły sygnału lub sieci. Gdy sygnał zaniknie lub nawet skończy się, z pewnością spowoduje to problemy. Jednym z takich problemów jest to, że po wpisaniu kodu MMI zostanie zapisane, że kod jest nieprawidłowy.

2. Niepoprawne ustawienia sieciowe

Błędy w ustawieniach sieciowych mogą również wskazywać, że Twój kod MMI jest nieprawidłowy. Aby temu zaradzić, sprawdź ustawienia sieciowe. Dostosuj sieć w swoim regionie, niezależnie od tego, czy już obsługujesz 4G, czy nie.

3. Przerwanie operatora sieci

Z tego trzeciego powodu możesz powiedzieć, że nic nie możesz zrobić. Musisz tylko poczekać, aż operator zakończy naprawianie problemu.