Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak leniwie ładować obrazy na WordPress

Leniwe ładowanie w WordPressie

Jeśli Twoja witryna WordPress w dużym stopniu opiera się na treściach wizualnych, możesz dodać leniwe ładowanie. Ta funkcja WordPress pomaga poprawić szybkość i wydajność strony internetowej. Poprawia także ranking SEO Twojej witryny.

Kupowanie hostingu WordPress na stronie ded9.com

W tym artykule omówiono działanie leniwego ładowania oraz jego zalety i wady. Dowiesz się także jak wdrożyć je na swojej stronie internetowej i jak zoptymalizować jego wykorzystanie w celu uzyskania lepszych wyników.

Co to jest leniwe ładowanie?

Funkcja umożliwia stronie ładowanie tylko obrazów widocznych dla użytkownika. Ta funkcja pomaga witrynie utrzymać dużą prędkość ładowania, nie pobierając obrazów poza widocznym obszarem.

Jak działa leniwe ładowanie WordPressa?

Gdy użytkownik odwiedza witrynę WordPress, jego przeglądarka pobiera jednocześnie wszystkie obrazy ze strony internetowej. Ten proces może znacznie spowolnić pobieranie stron zawierających obrazy o wysokiej rozdzielczości i obniżyć wydajność witryny.

Dodanie leniwego ładowania do Twojej witryny spowoduje, że będą pobierane tylko obrazy widoczne na ekranie użytkownika. Pozostałe pliki multimedialne są zastępowane obrazem zastępczym i ładowane tylko wtedy, gdy użytkownik przewinie stronę internetową w dół.

Zalety i wady leniwego ładowania WordPressa

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy powinieneś zaimplementować leniwe ładowanie obrazów w WordPressie, oto zalety i wady tej funkcji:

Zalety :

  • Zmniejsza wykorzystanie przepustowości i obniża koszty hostingu.
  • Poprawia szybkość witryny i poprawia komfort przeglądania odwiedzających.
  • Odpowiedni dla użytkowników mobilnych.
  • Największy wynik optymalizuje kolor zawartości.
  • Poprawia wysiłki SEO i zwiększa ranking wyszukiwania Twojej witryny.

Niedogodności:

  • Buforuje zawartość i pogarsza prędkość ładowania.
  • Ogranicza szybkie przewijanie.

Jak dodać leniwe ładowanie WordPress do swojej witryny: 3 sposoby

Istnieją trzy sposoby wdrożenia leniwego ładowania w witrynie WordPress. Zalecamy wybranie jednej z najlepszych opcji, która będzie odpowiadać Twojej sytuacji.

1. Zaktualizuj WordPressa do wersji 5.4 lub wyższej

WordPress 5.4 i nowsze wersje domyślnie obsługują leniwe ładowanie obrazów. Aktualizacja WordPressa do najnowszej wersji automatycznie umożliwi leniwe ładowanie.

Pomimo tego, że jest to najprostsza metoda, nie pozwala skonfigurować, które obrazy mają być ładowane z opóźnieniem. W rezultacie Twoja witryna może nadużywać tej funkcji i wykazywać powyższe wady.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest inny charakter funkcji leniwego ładowania w każdej wersji WordPressa. WordPress niedawno opublikował, że WordPress 5.9 wprowadzi poprawki rozwiązujące problemy ze słabą gradacją kolorów dużej zawartości w starszych wersjach.

2. Aktywacja leniwego ładowania poprzez kod obrazu w formacie HTML

Popularne przeglądarki, takie jak Chrome, Firefox i Opera, obsługują natywne opóźnione ładowanie obrazów. Musisz dodać funkcję ładowania do wybranych obrazów i filmów, aby włączyć ją automatycznie.

W natywnym leniwym ładowaniu WordPressa atrybut ładowania obsługuje te trzy wartości:

  • Automatyczny
  • Leniwy
  • Chętny

Oto przykład, jak z niego korzystać:

”atrybut

Ta metoda jest idealna do leniwego ładowania określonych obrazów, nadając każdemu z nich właściwość ładowania, która określa, kiedy pojawiają się one w rzutni. Jednak leniwe ładowanie poszczególnych obrazów może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli Twoja witryna zawiera wiele plików multimedialnych.

3. Instalacja wtyczki WordPress

Ponieważ nie wszystkie przeglądarki obsługują leniwe ładowanie obrazów i filmów, druga metoda może nie zawsze działać. Możesz złagodzić ten problem, instalując wtyczkę WordPress z leniwym ładowaniem. Ta metoda zapewnia większą kontrolę nad tym, które obrazy należy załadować bez kodowania.

W poniższej sekcji przedstawiliśmy najlepsze wtyczki ładujące się z opóźnieniem w WordPressie:

Jedną z zalet Optimole jest to, że obsługuje różnorodne obrazy, w tym AVIF. Ta wtyczka freemium z leniwym ładowaniem zapewnia optymalizację i skalowanie obrazu w celu umieszczenia na urządzeniach odwiedzających, zapewniając optymalne wrażenia użytkownika.

Optimal pozwala na obniżenie jakości obrazu w przypadku wykrycia wolniejszej sieci. Dodatkowo zaoszczędź miejsce na dysku, zapisując obrazy w bibliotece w chmurze Optimole.

Ta bezpłatna wtyczka umożliwia optymalizację obrazów do 5000 wyświetleń miesięcznie. Zakup planu Pro umożliwia przesyłanie zdjęć dla 25 000 aktywnych użytkowników miesięcznie i nie tylko. Obrazy w obu planach są udostępniane za pośrednictwem AWS Cloudfront CDN.

roztrzaskać

Smush to popularna wtyczka do optymalizacji obrazu, która obsługuje leniwe ładowanie. Kompatybilny z popularnymi motywami, narzędziami do tworzenia stron i wtyczkami bibliotek multimediów. Dodatkowo umożliwia zapisanie ustawień wtyczek w nieograniczonej konfiguracji i zastosowanie ich za pomocą kilku kliknięć.

Inne przydatne funkcje obejmują wykrywanie nieprawidłowego rozmiaru obrazu, obsługę wielu witryn i narzędzie do kompresji obrazu. Aktualizacja do Smush Pro umożliwia optymalizację dużych obrazów bez ograniczeń rozmiaru, oryginalnych obrazów kopii zapasowych i dostęp do innych wtyczek WPMU Pro. Ceny zaczynają się od 5 dolarów miesięcznie.

a3 Leniwe ładowanie

a3 Lazy Load to darmowa wtyczka do leniwego ładowania przeznaczona dla urządzeń mobilnych. Jest w pełni kompatybilny z WordPressem 5.9 i kilkoma popularnymi narzędziami, w tym wtyczkami WebP i AMP.

Oprócz zapewnienia podstawowych funkcji leniwego ładowania obrazów, A3 Lazy Load umożliwia także leniwe ładowanie filmów – w tym filmów osadzonych na stronach, postach, niestandardowych typach postów i widżetach. Dostępne są również efekty leniwego ładowania i opcja ładowania skryptów z nagłówka lub stopki.

Inne godne uwagi funkcje obejmują obsługę wielu witryn, obsługę obrazów WebP i opóźnione ładowanie elementów iframe. Ta funkcja dotyczy ramek iframe, których nie ładuje rdzeń WordPress, takich jak Mapy Google i multimedia osadzone.

Wskazówki dotyczące leniwego ładowania WordPressa

Prawidłowe jego użycie jest kluczem do maksymalnego wykorzystania leniwego ładowania. Oto kilka wskazówek dotyczących leniwego ładowania w witrynie WordPress:

Nie przesyłaj obrazów na górę strony. Ponieważ obrazy umieszczone na górze strony są widoczne podczas ładowania, nie ma sensu leniwego ich ładowania.

Dodaj czas buforowania do ładowania obrazu. W ten sposób Twoje zdjęcia będą gotowe, zanim odwiedzający wejdą do widoku, eliminując czas oczekiwania.

Zdefiniuj wymiary kontenerów obrazów. Pomoże to zapobiec nagłym zmianom układu i sprawi, że strona internetowa będzie wyglądać schludnie podczas ładowania.

Uruchom leniwe ładowanie tylko na długich stronach. Długie strony obejmują strony, których koniec zajmuje więcej niż dwa zwoje i które zawierają więcej niż pięć obrazów pod zakładką.

Wniosek

Leniwe ładowanie obrazów w WordPress pozwala zapewnić odwiedzającym lepsze wrażenia z przeglądania. Oprócz poprawy szybkości witryny, ta funkcja zmniejsza również wykorzystanie przepustowości. Ogólnie rzecz biorąc, pomoże to Twoim wysiłkom SEO w celu uzyskania wyższych rankingów wyszukiwania.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać leniwe ładowanie w witrynach WordPress. Upewnij się, że korzystasz z wysokiej jakości hosta WordPress, aby poprawić wydajność swojej witryny.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lenevoPobierz zerowe motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=