Jak machnąć z powrotem Facebook Posłaniec

Jak machnąć z powrotem Facebook Posłaniec 1

FacebookAplikacja Messenger to popularny i świetny sposób na bezpłatne komunikowanie się ze znajomymi i rodziną. Czasami jednak korzystanie z niej jest nieco mylące – a jedną z trudnych funkcji jest „machanie” do kogoś. Nie martw się jednak: ułatwimy Ci to!

Otrzymujesz jedną automatyczną falę po dodaniu nowego kontaktu

Gdy dodasz nowy kontakt w Messengerze, zobaczysz nową wiadomość, nawet jeśli żadne z was nic jeszcze nie powiedziało. Otwórz tę wiadomość, a zobaczysz notatkę z samej aplikacji informującą, że twój nowy przyjaciel macha na ciebie (i wyświetli się znajoma żółta ręka). Możesz automatycznie machnąć do tyłu, po prostu dotknij ikony drugiej ręki machającej! Działa to jednak tylko jeden raz. Aby pomachać do długoletniego przyjaciela Posłańca, musisz użyć triku…

Możesz machać do wszystkich osób w kontaktach, które są „aktywne”

Aby pomachać do kogoś, z kim rozmawiałeś wcześniej, otwórz Czat, ale nie idź do Czatów (ikona „dymka” w lewym dolnym rogu). Zamiast tego dotknij środkowej ikony, która wygląda jak dwie osoby, a przejdziesz do karty Kontakty. U góry ekranu możesz wybierać między historiami i aktywnymi; dotknij przycisku Aktywny. Teraz powinieneś zobaczyć listę wszystkich znajomych, którzy są obecnie aktywni w aplikacji. Zakładając, że na liście jest ktoś, do kogo chcesz pomachać, dotknij szarej ikony dłoni po prawej stronie jej imienia i voila! Dodałeś falę ręczną do trwającego czatu z tym przyjacielem.

Możesz także użyć Facebook strona internetowa do falowania

Jeśli używasz faktycznego Facebook strona internetowa na laptopie lub komputerze stacjonarnym (w przeciwieństwie do aplikacji Messenger na telefonie), machanie jest jeszcze łatwiejsze. Lista kontaktów pojawi się w ramce po prawej stronie strony internetowej. Na początku nie będzie ikony ręki, ale jeśli najedziesz myszką na imię kogoś i najedziesz na niego myszą, pojawi się szara ręka. Kliknij dłoń, a na czacie z tym przyjacielem pojawi się szczęśliwa animacja z żółtą falą.

Możesz cofnąć falę

Jeśli minęło mniej niż 10 minut od przypadkowego wysłania fali, nie martw się – możesz ją cofnąć! Otwórz czat niefortunną falą i długim stuknięciem (połóż palec na żółtej dłoni i przytrzymaj tam sekundę lub dwie). Teraz pojawi się opcja „Usuń” falę, a następnie „Usuń dla wszystkich”. Fala powinna teraz zniknąć zarówno z okna czatu, jak i okna znajomego.

Emoji i inne opcje

Istnieje inny sposób urozmaicenia nowych umiejętności machania: przycisk „emoji”. W obu Facebook strona internetowa lub aplikacja komunikatora, otwórz określone okno czatu ze znajomym. Jedną z opcji w polu tekstowym lub wokół niego powinna być okrągła buźka – dotknij lub kliknij tę ikonę, a pojawi się lista emotikonów (na moim telefonie musiałem również przełączyć się z zakładki „naklejki” na zakładkę „emoji”). ) Teraz możesz dodawać mimikę twarzy i gesty dłoni!