Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak małe firmy mogą obniżyć koszty operacyjne

Jak małe firmy mogą obniżyć koszty operacyjne

Zwiększoną rentowność można osiągnąć na dwa sposoby – albo zwiększając przychody, albo minimalizując koszty.

Żadna mała firma nie chce przepłacać. Jednak ograniczając koszty, ważne jest, aby nie skąpić na jakości obsługi klientów. Chociaż wybranie najtańszych dostawców i ograniczenie abonamentów pozostawi w banku więcej gotówki na koniec miesiąca, może to mieć negatywny wpływ na Twoją ofertę usług.

Aby rozsądnie obniżyć koszty operacyjne, będziesz musiał stworzyć budżet w oparciu o swoje średnie miesięczne dochody (z uwzględnieniem wahań sezonowych), potrzeby swojego modelu biznesowego i oczekiwania swoich klientów. Ten ostatni punkt sprawi, że nie obniżysz jakości swoich usług do niewybaczalnego poziomu.

Mały biznes

Jedną z kluczowych wskazówek podczas planowania budżetu jest przeszacowanie wydatków i niedoszacowanie dochodów. Zapewni to wystarczającą swobodę, aby zapewnić pokrycie wydatków operacyjnych każdego miesiąca.

Minimalizacja wydatków na media

Jeśli jesteś właścicielem lub wynajmujesz lokal biznesowy, media to coś, od czego nie można uciec. Co gorsza, brak przepisów chroniących małe firmy przed tandetnymi transakcjami ułatwia nieświadome zawieranie kosztownych kontraktów. Z tych powodów wydatki na media powinny być głównym obszarem, na który należy zwrócić uwagę, chcąc obniżyć koszty swojej działalności.

Istnieją dwa kluczowe sposoby ograniczenia wydatków na podstawowe media; po pierwsze, możesz przyjrzeć się ograniczeniu użytkowania, aby zmniejszyć wydatki; po drugie, możesz przejść do tańszych dostawców, aby płacić mniej za bieżące wykorzystanie. Odwiedzić Oferent usług komunalnych strona internetowa, na której możesz porównać taryfy i uzyskać najlepszą ofertę dla swojej małej firmy.

Recykling odpadów

W zależności od usługi, z której korzysta Twoja mała firma do usuwania odpadów, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie wydatków.

Jeśli Twoja mała firma korzysta z usługi per bag, w ramach której płacisz za każdy worek na śmieci zebrany przez Twojego dostawcę, wówczas zmniejszenie ilości wytwarzanych śmieci obniży koszty. Możesz to osiągnąć, zwiększając swoje nawyki związane z recyklingiem, unikając jednorazowego papieru, kartonu i tworzyw sztucznych (takich jak kubki, sztućce i papierowe ręczniki) i zachęcanie do rezygnacji z dokumentów papierowych. Jeśli nie napełniasz pojemników co tydzień, skontaktuj się ze swoim dostawcą, aby sprawdzić, czy możesz zmniejszyć częstotliwość wywozu śmieci. Jeśli przy każdym odbiorze pojemniki są zapełnione tylko w połowie, zmniejszenie częstotliwości zbiórki może spowodować zmniejszenie rachunków o połowę.

Ograniczenie powierzchni biurowej

Jeśli pandemia wirusa czegokolwiek nas nauczyła, to tego, że wiele małych firm jest w stanie zachować znacznie większą elastyczność w zakresie przestrzeni biurowej. Mając to na uwadze, jeśli Twoja mała firma może zatrudniać pracowników zdalnych i chcesz pozwolić im na pracę z domu, wówczas telepraca może pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach operacyjnych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na przestrzeń za pomocą podejście hot desking.

Przejście na biuro pozbawione dokumentów papierowych mogłoby zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania i umożliwiając zmniejszenie rozmiaru.