Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak możesz zachować prywatność swojego konta Reddit?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak możesz zachować prywatność swojego konta Reddit?

Reddit jest stosunkowo bezpieczny i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Ci ciągłe bezpieczeństwo, ale Twoje nawyki w Internecie mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Nawet przy środkach ostrożności Reddit nadal Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że Twoje informacje nie są zagrożone.

Oto cztery proste sposoby na zachowanie prywatności i bezpieczeństwa konta Reddit.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Nie podawaj danych osobowych

To nie do pomyślenia. Kiedy angażujesz się w subreddity i rozmawiasz z ludźmi na czacie, musisz pamiętać, że nie wiesz, z kim rozmawiasz, i że każdy może wykorzystać twoje informacje w złych zamiarach.

Cyberprzestępcy mogą wykorzystać Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, hasła i inne dane do wykonywania różnych nielegalnych działań online. Dlatego najlepiej zachować anonimowość swojego profilu Reddit i nie dołączać swojej prawdziwej tożsamości do swoich interakcji.

Nawet szczegóły tak proste, jak nazwa użytkownika, mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu, więc upewnij się, że nazwa użytkownika nie łączy się z Twoimi danymi osobowymi.

2. Zmień ustawienia widoczności treści

Ta funkcja na Reddit pozwala zwiększyć anonimowość konta. Gdy wyłączysz widoczność treści, posty w Twoim profilu nie będą wyświetlane w r/all, a Ty nie zostaniesz wykryty w r/users.

Twoje posty również nie pojawią się w r/all. Możesz także ukryć w swoim profilu społeczności, w których jesteś aktywny. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, kliknij swój awatar profilu w prawym górnym rogu ekranu i przejdź do Ustawienia użytkownika. Idź do Profil kartę i przewiń w dół, aby znaleźć ustawienia widoczności.

Jest to bezpieczny sposób, aby stać się mniej celem dla każdego, kto węszy w Reddit w poszukiwaniu celów.

3. Skorzystaj z ustawień prywatności RedditPrywatne słowa wydrukowane na szyldzie

Zarządzanie ustawieniami prywatności Reddit pozwala upewnić się, że Twoje konto Reddit pozostanie prywatne i chronione przed potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Twoje domyślne ustawienia na Reddit będą miały włączone wszystkie opcje. Aby uczynić Cię bardziej prywatnym, możesz zacząć od wyłączenia opcji, takich jak ta, która pozwala wyszukiwarkom łączyć Twoje konto w wynikach wyszukiwania.

Rekommenderad:  Zła rzecz w odkładaniu kampanii reklamowych

Jeśli nie lubisz, gdy reklamodawcy śledzą Cię w Internecie i chcesz zabezpieczyć się przed złośliwymi reklamami (tzn. złośliwym oprogramowaniem rozprzestrzeniającym się za pośrednictwem reklam), możesz uniemożliwić Reddit monitorowanie Twojej aktywności online. Twoje domyślne ustawienia zezwalają na spersonalizowane reklamy na podstawie Twojej aktywności. Możesz także uzyskać dostęp do innych ustawień prywatności, które lepiej byłoby wyłączyć.

Aby uzyskać dostęp do tych ustawień prywatności, kliknij swój awatar w prawym górnym rogu strony i wybierz Ustawienia użytkownikaa następnie udaj się do Bezpieczeństwo i prywatność.

4. Bądź czujnyZdjęcie tekstu z ostrzeżeniem przed oszustwem

Kiedy wchodzisz w interakcje z innymi użytkownikami Reddit, musisz uważać na pewne rzeczy, takie jak pułapki zastawione przez oszustów Reddit. Oszuści na Reddit mogą działać na różne sposoby, w tym na catfishingu, sztuczkach kryptograficznych i phishingu.

Jeśli zauważysz podejrzane zachowanie użytkownika, najlepszym sposobem ochrony jest zablokowanie go. W ten sposób Twój profil i udostępniane treści nie będą dostępne dla tego użytkownika.

Linki mogą również stanowić duże ryzyko, na Reddit i gdzie indziej. Uważaj na linki, które są wysyłane do Ciebie na Reddit, ponieważ mogą one stanowić przykrywkę dla ataków typu phishing. Zastanów się dwa razy, zanim klikniesz w przypadkowe linki, które znajdziesz na Reddicie. Jeśli wydaje ci się to podejrzane, nie klikaj w link!

Chroń się przed cyberprzestępcami

Reddit może być bezpiecznym i przyjemnym miejscem, ponieważ istnieją praktyki moderacji mające na celu utrzymanie polityki treści Reddit; jednak cyberprzestępcy są sprytni i jeśli nie będziesz ostrożny, nadal możesz paść ofiarą ich sztuczek.

Na szczęście powyższe wskazówki pomogą Ci zwiększyć swoją anonimowość i bezpieczeństwo w Internecie. Jeśli chcesz nadal anonimowo przeglądać Reddit, bez powiązania swojego konta, możesz to zrobić.