Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak nagrywać dźwięk wewnętrzny podczas nagrywania ekranu w systemie MacOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak nagrywać dźwięk wewnętrzny podczas nagrywania ekranu w systemie MacOS

macOS ma mnóstwo wbudowanych funkcji i sztuczek ułatwiających produktywność, a jedną z nich jest możliwość nagrywania zawartości ekranu za pomocą wbudowanego odtwarzacza Quick Time Player. Eliminuje to konieczność wykonywania tak istotnego zadania przez aplikację innej firmy. Jednak to, co nie jest częścią Quick Time Player, to możliwość nagrywania wewnętrznego dźwięku komputera Mac podczas nagrywania ekranu. Domyślną opcją jest brak nagrywania dźwięku lub nagrywanie dźwięku za pomocą mikrofonu zewnętrznego.

Powiemy Ci, jak dodać trzecią opcję – Aby nagrać wewnętrzny dźwięk komputera Mac.

1. Jak wyświetlić nagranie na komputerze Mac z wewnętrznym dźwiękiem: metoda natywna

Kroki są dość proste, wystarczy wtyczka innej firmy i pewne modyfikacje w ustawieniach dźwięku, i gotowe. Zaczynajmy.

 • Pobierz Soundflower z Ten link i zainstaluj go tak samo, jak każdą aplikację innej firmy.
 • Przejdź do „Konfiguracji MIDI audio” na komputerze Mac, wyszukując go w wyszukiwarce w centrum uwagi i naciśnij znak „+”, aby utworzyć „Urządzenie zbiorcze” i zmień jego nazwę na „Wejście wewnętrzne”.
 • Zaznacz pola wyboru po lewej stronie dla „soundflower 2ch” i „wbudowany mikrofon”.
 • Kliknij ponownie znak „+”, aby utworzyć „Urządzenie z wieloma wyjściami” i zmień jego nazwę na „Wewnętrzne nagrywanie dźwięku”.
  • Zaznacz pola wyboru po lewej stronie opcji „wbudowane wyjście” i „soundflower 2ch”.
  • Zamknij okno, kliknij ikonę głośności na pasku stanu i wybierz „Wewnętrzne nagrywanie dźwięku”. (Switch powrót do „słuchawek” lub „głośników” po zakończeniu nagrywania ekranu)
  • Otwórz Quick Time Player i zanim nagrasz ekran, wybierz źródło dźwięku jako „Wewnętrzne wejście” i rozpocznij nagrywanie.

  Note że ta metoda będzie również nagrywać dźwięk z mikrofonu zewnętrznego wraz z dźwiękiem wewnętrznym. Po zakończeniu nagrywania kliknij ikonę głośności i zmień źródło wyjściowe z powrotem na „Głośniki wewnętrzne” lub „Słuchawki”, w zależności od tego, czego używasz. Możesz teraz nagrywać wewnętrzny dźwięk na komputerze Mac bez konieczności korzystania z oprogramowania do nagrywania ekranu innych firm.

  2. Nagrywanie ekranu Mac z wewnętrznym dźwiękiem przy użyciu BlackHole

  Istnieje dobra alternatywa dla Soundflower, która pomaga nagrywać wewnętrzny dźwięk na komputerze Mac podczas nagrywania ekranu. Nazywa się Czarna Dziura. Jest aktywnie aktualizowany i współpracuje z systemem macOS Mojave.

  Procedura instalacji i używania BlackHole jest prawie taka sama jak w przypadku Soundflower, którą opisaliśmy powyżej.

  Pobierz z tego BlackHole połączyć. Zanim otrzymasz link do pobrania, musisz się zarejestrować. Aby dokończyć instalację, wykonaj czynności wymienione powyżej. Po utworzeniu urządzenia z wieloma wyjściami w opcjach urządzenia audio zobaczysz opcję „BlackHole 2ch”. Zaznacz obok niego pola „Użyj” i „Korekcja dryfu”.

  Rozpocznij nowe nagranie w programie QuickTime Player. Wybierz „BlackHole 2ch” jako mikrofon, aby nagrywać wewnętrzny dźwięk z komputera Mac.

  3. Nagraj ekran MacBooka z wewnętrznym dźwiękiem za pomocą Screenflick

  Jeśli nie chcesz brudzić sobie rąk, korzystając z metody natywnej i zamiast tego chcesz, aby aplikacja innej firmy wykonała za Ciebie całą robotę, możesz rozważyć użycie Screenflick.

  Screenflick to z pewnością jedna z najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na komputerze Mac z wewnętrznym dźwiękiem.

  • Zacząć z, pobierz ScreenFlick z tego linku.
  • Następnie nadaj odpowiednie uprawnienia, o które poprosi i zainstaluj aplikację.
  • Otwórz Screenflick i wybierz „Nagraj dźwięk systemowy”.
  • Następnie Screenflick poprosi Cię o zainstalowanie wtyczki Screenflick Loopback. Naciśnij Instaluj, aby kontynuować.
  • Natychmiast po zainstalowaniu Screenflick konieczne będzie ponowne uruchomienie systemu Mac. Przed ponownym uruchomieniem komputera Mac upewnij się, że cała Twoja praca została zapisana.

  4. Użyj rozszerzenia Chrome, aby nagrywać ekran z wewnętrznym dźwiękiem na komputerze Mac

  Jeśli jesteś osobą, która musi wyświetlać nagranie w przeglądarce internetowej, nie musisz się martwić żadną z powyższych metod i zamiast tego użyj prostego rozszerzenia do przeglądarki Chrome, aby wyświetlić nagranie z wewnętrznym dźwiękiem. Chociaż istnieje wiele rozszerzeń Chrome, zalecamy to Nagrywarka ekranu.

  Istnieje już od dłuższego czasu i jest niezwykle popularny, a co ważniejsze, darmowy z nieograniczoną możliwością nagrywania. Oczywiście nagrywa wewnętrzny dźwięk podczas nagrywania ekranu komputera Mac, ale należy pamiętać, że eksportuje plik wideo tylko w formacie „.webm”. Dlatego jeśli planujesz edytować wideo w FCPX lub innych edytorach wideo, może być konieczne przekonwertowanie go na format mp4 lub inne popularne kodeki wideo.

  Nagrywanie ekranu Mac z wewnętrznym dźwiękiem: wnioski

  Jeśli znasz się na systemie macOS, zalecamy użycie rozszerzenia Sunflower lub BlackHole, ponieważ QuickTime jest całkiem dobry do nagrywania ekranu. Jeśli jednak szukasz czegoś prostszego, możesz użyć Screenflick do nagrywania wewnętrznego dźwięku na komputerze Mac.

  Często zadawane pytania dotyczące nagrywania ekranu Mac z wewnętrznym dźwiękiem

  Tak, możesz używać programu QuickTime do nagrywania ekranu na komputerze Mac z dźwiękiem. Jeśli jednak chcesz nagrywać również dźwięk wewnętrzny, musisz zainstalować rozszerzenie innej firmy dla QuickTime, takie jak Soundflower lub BlackHole. Ułatwi to nagrywanie wewnętrznego dźwięku podczas nagrywania ekranu na MacBookach.

  Niestety nie ma pewnego sposobu na odzyskanie nagrania ekranu, które nie zostało zapisane. Jeśli problem dotyczy Twojego urządzenia, możesz wypróbować inną aplikację do nagrywania lub użyć komputera do nagrania ekranu. Jeśli problem dotyczy witryny lub aplikacji, być może trzeba będzie skontaktować się z programistami w celu uzyskania pomocy.

  Istnieje kilka sposobów nagrywania ekranu MacBooka z wewnętrznym dźwiękiem

  1. Korzystanie z Soundflower dla QuickTime
  2. Korzystanie z BlackHole dla QuickTime
  3. Korzystanie z aplikacji Screenflick
  4. Korzystanie z rozszerzenia Rejestrator dźwięku do Chrome.

  Istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których podczas nagrywania ekranu na komputerze Mac nie ma dźwięku. Wypróbuj te wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów:

  – Upewnij się, że mikrofon jest włączony i ustawiony jako domyślne urządzenie wejściowe.

  – Sprawdź poziomy dźwięku w Preferencjach systemowych i upewnij się, że poziom nagrywania nie jest ustawiony na zero.

  – Upewnij się, że nie nagrywasz w trybie stereo. Zamiast tego spróbuj nagrywać w trybie mono.