Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 1

Smartfony to fantastyczne urządzenia do odtwarzania – możesz ich używać do oglądania programów telewizyjnych, filmów, filmów, audiobooków, muzyki, gier i innych. Są równie dobre w nagrywaniu treści audio i wideo z naszego codziennego życia. Za pomocą smartfona możesz tworzyć notatki głosowe przypominające o ważnych zadaniach lub robić notatki, możesz nagrywać filmy ze specjalnych wydarzeń (lub po prostu zabawne rzeczy, które widzisz w okolicy), a nawet nagrywać to, co dzieje się na twoim ekrany telefonu. Niektóre z tych funkcji są wbudowane bezpośrednio w iPhone'a, podczas gdy inne zadania wymagają pobrania jednej lub więcej aplikacji.

Czy to jest legalne?

Kiedy chcesz nagrywać w sekrecie, sprawy stają się nieco trudniejsze. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć coś nagrać bez wiedzy o tym tematów nagrania; może chcesz nagrać nannycam wideo swojego opiekuna dziecka, aby upewnić się, że nie robią nic złego, gdy nie ma Cię w pobliżu, a może chcesz nagrać film wideo o wszystkich, którzy podchodzą do drzwi twojego domu . Legalność i moralność takiego nagrania może być jednoznaczna, ale może być również mroczna. Wiele zależy od lokalizacji, celu nagrania i poziomu prywatności, którego rozsądni ludzie mogą oczekiwać w określonych okolicznościach. Nagrywanie poza domem jest zasadniczo legalne, na przykład bez powiadomienia; to twoja prywatna własność, ludzie przychodzący do twojego domu są publicznie dostępni i nie mają uzasadnionych oczekiwań prywatności w takich okolicznościach. Inne okoliczności są znacznie mniej jasne.

TechJunkie nie jest stroną z poradami prawnymi i nie może udzielać porad dotyczących konkretnej legalności danego aktu. W tym celu musisz skonsultować się z prawnikiem. Możemy jednak wyjaśnić kilka podstawowych pojęć.

Nagrywanie rozmów

Niektóre przepisy dotyczące tego tematu są dość dobrze uregulowane; na przykład, czy możesz legalnie nagrywać rozmowy telefoniczne lub rozmowy osobiste. W niektórych stanach (zwanych stanami jednopartyjnymi) takie nagranie jest legalne, jeśli ktoś w rozmowie wie, że jest nagrywany. To się liczy, nawet jeśli to ta osoba nagrywa. W innych stanach nagrywanie jest legalne tylko wtedy, gdy wszystkie strony w rozmowie zostaną poinformowane o ich nagraniu. Dlatego infolinia obsługi klienta zawsze informuje cię, że „połączenia mogą być nagrywane lub monitorowane” – tak, że niezależnie od reżimu prawnego w twoim stanie, są one objęte gwarancją.

Istnieje 11 stanów, w których wszystkie strony muszą zostać poinformowane o nagraniu – Kalifornia, Connecticut, Floryda, Illinois, Maryland, Massachusetts, Montana, New Hampshire, Pensylwania i Waszyngton. Ponadto Hawaje są zwykle stanem jednopartyjnym, ale stanem dwupartyjnym, jeśli urządzenie rejestrujące ma być umieszczone w miejscu prywatnym. Ponieważ jest to prawie niemożliwie nieokreślona zasada, powinieneś uznać Hawaje za państwo dwupartyjne. W większości stanów wskazanie nagrania jest wystarczające; tylko kilka miejsc wymaga, aby wszyscy zaangażowani faktycznie wyrazili zgodę na rejestrację.

Istnieje również uwaga federalna vs. stanowa. Pytania dotyczące jurysdykcji są prawie zawsze bardzo trudne, więc ponownie skonsultuj się z prawnikiem przed podjęciem ważnych decyzji. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli osoby biorące udział w rozmowie znajdują się w różnych stanach, zastosowanie ma prawo federalne. Jeśli są w jednym stanie, to prawo tego państwa kontroluje. Prawo federalne jest prawem zgody jednej strony, podczas gdy, jak widać powyżej, różne są stany. Warto również zauważyć, że w większości stanów nagrywanie rozmowy w miejscu publicznym jest zawsze legalne, nawet bez wyraźnej wiedzy stron; w miejscach publicznych ludzie nie mogą mieć uzasadnionego oczekiwania prywatności.

Rejestrowanie policji lub innych urzędników państwowych

Co powiesz na nagranie zatrzymania przez policję lub postępowania urzędników państwowych prowadzących oficjalne interesy? Czy możesz go nagrać i czy musisz poinformować ich o nagraniu? Ogólnie rzecz biorąc, tak, możesz nagrywać i nie, nie musisz informować. Cztery federalne sądy okręgowe (pierwsza, siódma, dziewiąta i jedenasta) wyraźnie stwierdziły, że istnieje pierwsza poprawka do rejestrowania urzędników państwowych w trakcie wykonywania swojej pracy. Sądy te obejmują stany Alabama, Alaska, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Hawaje, Idaho, Illinois, Indiana, Maine, Massachusetts, Montana, Nevada, New Hampshire, Rhode Island, Waszyngton i Wisconsin. Obejmują również terytoria Stanów Zjednoczonych na Północnych Wyspach Marianas, Puerto Rico i Guam. W innych stanach i terytoriach prawo do rejestrowania urzędników państwowych nie zostało jeszcze przekazane do federalnego wymiaru sprawiedliwości w celu wydania wyroku. To jest prawdopodobny że decyzje podjęte już przez cztery krajowe sądy okręgowe byłyby przekonujące w podobnej sprawie w niesprawdzonym państwie, ale nie jest to zagwarantowane.

Należy zauważyć, że to prawo do zapisu z Pierwszej Zmiany NIE przenosi się na prawo do ingerowania w obowiązki policji lub do naruszania obowiązujących przepisów. Nie możesz ingerować w aresztowanie, wtargnięcie, ignorować uzasadnionych rozkazów policji mających na celu kontrolę zamieszek lub innych niepokojów społecznych, ani naruszać prywatnych praw innych osób.

Nagrywanie występów

Jesteś na koncercie w Phish i naprawdę kopiesz muzykę. Czy możesz wyjąć telefon i nagrać program? Tak i nie, ale przeważnie nie.

Zgodnie z prawem nie Istnieje ustawa federalna, która zabrania nagrywania nagrania publicznego przedstawienia (koncertu, spektaklu, musicalu – cokolwiek) bez wyraźnej zgody wykonawców, a w wielu przypadkach właścicieli obiektu.

W praktyce wielu wykonawców tolerowało (aw kilku wyjątkowych przypadkach, takich jak Grateful Dead, zachęcało) do nagrywania nagrań bootlegowych (audio, wideo lub obu) z ich programów. Ta tolerancja nie jest tym samym, co legalna, ale ogólnie, jeśli nagrywasz program, w którym wykonawcy nie mają nic przeciwko, to nie będzie problemu. Jednakże surowo zabrania się wykorzystywania takich nagrań w celach zarobkowych, osobistych lub innych. Może uda ci się nagrać Phisha, ale jeśli zaczniesz sprzedawać swoje bootlegi Phisha na Ebayu, ich prawnicy zejdą na ciebie jak gniew gniewnego bóstwa, a ty stracisz i przegrasz bardzo, w Sąd. Miej to na uwadze.

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 2

Nagraj ekran swojego iPhone'a

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 3

Ten rodzaj nagrywania jest całkowicie legalny; to twój telefon i możesz nagrywać wszystko, co chcesz nagrać. W systemie iOS jest wbudowana funkcja nagrywania własnego ekranu. Musisz go skonfigurować, włączając go najpierw. Oto jak:

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia iPhone'a.
 2. Przejdź do Centrum sterowania-> Dostosuj elementy sterujące.
 3. Wybierz ikonę „+” obok opcji Nagrywanie ekranu.

Spowoduje to dodanie nagrania ekranu do Twojego Centrum sterowania.

Aby faktycznie nagrać:

 1. Otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem w górę z ekranu głównego.
 2. Wybierz nową ikonę nagrywania ekranu. To jest czerwone lub białe koło.
 3. Wybierz, aby rozpocząć 3 drugie odliczanie. Krótkie naciśnięcie dla samego wideo, dłuższe dla audio i wideo.
 4. Wybierz ponownie białe lub czerwone kółko, aby zatrzymać nagrywanie.

Nagrane wideo będzie dostępne w aplikacji Zdjęcia i możesz je edytować jak zwykle, za pomocą wbudowanych narzędzi telefonu lub eksportując je na komputer Mac. Nie ma prawdziwego sposobu, aby zrobić to „potajemnie”, ale kiedy już nagrałeś i nawigowałeś, aby zrobić wszystko, co chcesz nagrać, nic nie wskazuje na to, że nagrywanie ma miejsce.

Nagrywanie z wyłączonym ekranem iPhone'a

Możesz nagrywać wideo i / lub audio za pomocą aplikacji Aparat w telefonie, ale oczywiście będzie to zwykle oczywiste dla każdego, kto patrzy na telefon – zobaczą aplikację Aparat działającą na jasno oświetlonym, aktywnym ekranie. Jeśli chcesz nagrywać kamerą i nadal wyglądać subtelnie, możesz to zrobić na niektórych starszych wersjach iOS. uwaga: że to nie zadziała w wersji 10 lub nowszej.

 1. Zablokuj ekran iPhone'a przy włączonym telefonie.
 2. Naciśnij klawisz blokady, aby rozjaśnić aplikację blokady, ale jej nie odblokowuj.
 3. Przesuń lekko ikonę aparatu w górę, przytrzymując ją.
 4. Wybierz czerwony przycisk nagrywania u dołu innym palcem, jednocześnie trzymając ikonę aparatu.
 5. Naciśnij szybko przycisk Home sześć razy.
 6. Przytrzymaj ikonę aparatu, aż ekran iPhone'a zgaśnie.

W tym momencie Twój iPhone nagrywa i będzie to robił, dopóki go nie wyłączysz lub skończy mu się miejsce na dysku lub bateria.

Wycisz dźwięk migawki

Ten jest prosty. Jeśli chcesz robić zdjęcia lub nagrywać filmy bez wyłączania dźwięku migawki, po prostu przestaw przełącznik Wycisz na swoim iPhonie. (Jest to ten sam przełącznik, który wyłącza dzwonek telefonu). Wcześniej nie ma już hałasu migawki.

Możesz przeczytać artykuły online, które mówią, że jest to nielegalne. Chociaż jest możliwe, że w niektórych krajach gdzieś nielegalnie zrobiono zdjęcie bez dźwięku migawki, moje badania nie były w stanie go odkryć. To po prostu nieprawda. Możesz wyłączyć szum migawki, aby zadowolić swoje serce. Jeśli zobaczysz artykuł, który mówi, że jest to nielegalne i który zawiera cytat ze źródła innego niż opinia autora, wróć tutaj i zostaw nam komentarz – śledzimy ten problem.

Potajemnie nagrywanie za pomocą aplikacji

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają potajemnie nagrywać rozmowy telefoniczne, wideo i audio. Nie dokonam wyczerpującego przeglądu wszystkich z nich, ale oto niektóre z nich, których możesz użyć do prywatnego nagrywania na swoim iPhonie.

TapeACall Pro

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 4

TapeACall Pro robi to, co jest napisane na pudełku: pozwala nagrywać rozmowy wykonane na iPhonie. Jest to wysoko oceniana aplikacja i chociaż kosztuje 10,99 USD, pozwala nagrywać rozmowy bez żadnych problemów i jest bardzo niezawodna.

SP Camera

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 5

SP Camera kosztuje $9.99, ale jest to w pełni funkcjonalna aplikacja do szpiegowania dla twojego iPhone'a. Pozwala ci potajemnie robić zdjęcia i nagrywać filmy bez zauważenia. Aplikacja ukrywa wszystkie przyciski interfejsu aparatu i wyświetlacz wizjera, zamiast tego pokazuje fałszywy obraz tła. Możesz ustawić telefon w miejscu, w którym go właśnie zostawiłeś, i nagrywa dla ciebie, a ty wyglądasz zupełnie niewinnie. Aplikacja posiada funkcję samowyzwalacza, która pozwala robić zdjęcia co kilka sekund, a także czujnik wykrywający ruch, który rozpocznie nagrywanie, jeśli coś poruszy się w polu widzenia aparatu. Możesz także zapisywać swoje filmy i zdjęcia w tajnym, chronionym hasłem folderze.

Obecność

Jak nagrywać w sekrecie na iPhonie 6Obecność to aplikacja, która pozwala zamienić dowolne urządzenie iOS w kamerę bezpieczeństwa podłączoną do WiFi. Umożliwia to skonfigurowanie starego iPhone'a lub iPada w dowolnym miejscu w domu lub biurze i cichą transmisję wideo na urządzenie mobilne. Możesz potajemnie nagrywać w dowolnym miejscu, w którym możesz zostawić telefon i który ma WiFi. Idealny do monitoringu wideo, oferuje również połączenia dwukierunkowe. Aplikacja podstawowa jest darmowa; usługa premium dodaje obsługę takich urządzeń jak domowe urządzenia zabezpieczające, inteligentne przełączniki, kontrolowane światła itp.

Czy masz jakieś inne sugestie, jak nagrywać w sekrecie za pomocą iPhone'a? Udostępnij je nam w komentarzach poniżej!

Chcesz dzwonić na telefonie iPhone, ale chcesz użyć innego numeru? Sprawdź nasz przewodnik dotyczący wykonywania fałszywych połączeń na telefonie iPhone.

Myślisz, że ktoś przegląda Twoją wymianę tekstu? Dowiedz się, czy ktoś przegląda twoje teksty na iPhonie.

Lubisz torrenty? Mamy samouczek dotyczący pobierania torrentów na iPhone'a.

Nie oceniamy… oto, jak możesz ukryć iMessages na swoim iPhonie.

Lubisz filmy? Oto jak zainstalować Showbox na iPhonie.