Jak najlepiej wykorzystać marketing wiadomości

Jak najlepiej wykorzystać marketing wiadomości

Marketing marketingowy to najlepszy sposób na zapewnienie klientom powrotu i świetna taktyka do rozpowszechniania świadomości marki. Musisz jednak najpierw zrozumieć, jak działa to medium, aby zapewnić maksymalny zwrot z inwestycji. Dowiesz się również niektórych z tych rzeczy samotnie, ale kosztem wielu utraconych klientów. Oto trochę wiedzy na temat strat i doświadczenia innych.

Wyślij go tylko do odpowiednich odbiorców

Jeśli wybierzesz publiczną bazę danych, która nigdy nie została przefiltrowana, będziesz wysyłać wiele wiadomości, a większość adresatów nie jest twoimi potencjalnymi klientami. Twoi potencjalni klienci mają unikalny profil. Musisz wymienić ich atrybuty, utworzyć osobowości odbiorców i przefiltrować bazę danych kontaktów. W ten sposób Twoje wiadomości będą wysyłane tylko do osób, które prawdopodobnie staną się Twoimi klientami. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i kosztów dodatkowych wiadomości.

Użyj oprogramowania do pracy

Zbyt trudno jest wysłać tyle wiadomości ręcznie. Potrzebujesz odpowiedniego systemu zarządzania, który pomoże ci zarządzać kontaktami i wiadomościami. Będziesz musiał zaprojektować kompletne kampanie marketingowe, które będą wymagały aplikacji opracowanej do masowej obsługi SMS-ów. Pomaga także w prowadzeniu rejestru osób, które są już Twoimi klientami i tych, którzy okazali zainteresowanie.

Zaplanuj i zaplanuj swoje wiadomości

Utwórz plan w oparciu o wiedzę, którą już posiadasz na temat swoich odbiorców, zamiast losowego pisania i wysyłania wiadomości. Zastanów się, na jakim etapie podróży kupującego się znajduje i jakie są jego bolące punkty. Jeśli robisz wszystko dobrze, musisz zdecydować, kiedy odbiorcy powinni otrzymać wiadomość. Znowu będziesz potrzebować pomocy aplikacji do marketingu SMS-ów.

Wyślij zabawne teksty

Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, ważne jest, aby uzyskać odpowiedzi. Wysłanie tej samej nudnej wiadomości reklamowej prawdopodobnie nie spowoduje żadnych potencjalnych klientów. Wymyśl coś, na co publiczność powinna się spodziewać. Rozrywka niekoniecznie oznacza coś śmiesznego.